فهرست
پیشنهاد مالی کی‌‌روش؛ چرا رقم مشکوک است؟
پیشنهاد مالی کی‌‌روش؛ چرا رقم مشکوک است؟

پیشنهاد مالی کی‌‌روش؛ چرا رقم مشکوک است؟

آی اسپورت – در یکی دو روز گذشته اخباری درباره شرایط مالی توافق با کارلوس کی‌روش مطرح شده و این اعداد درحالی مطرح می‌شوند که هنوز سرمربی پرتغالی منتظر اعلام نظر فدراسیون برای تامین خواسته‌های غیر مالی اوست. یعنی حل مشکل قطعی خدمت سربازی 7 ملی پوش لژیونر، در کنار شرایط مربوط به آماده سازی تمرینات تیم ملی. این قدر مذاکرات کند پیش می‌رود که تا فاصله یک ماه مانده به نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا، کی‌روش هیچ برنامه‌ای برای تمرینات و حتی لیست 50 نفره انتظار برای جام ملت‌های آسیا نداده است.

اگرچه طرفین در کلیات قرارداد به یک شناخت کلی از هم رسیده‌اند اما آخرین مذاکرات در مسکو هم شامل مسائلی ساده بود. اینکه تاج ابتدا دو شرط سرمربی را با تضمین کتبی، ارائه کند تا آن زمان سرمربی هم قراردادی را امضا کند که اجرایی شدنش برای 4 سال آینده، منوط به موفقیت در بازی‌های جام ملت‌های آسیا باشد. قراردادی که در ابتدا 6 ماهه است و حالا می‌گویند ارزش آن برای فدر اسیون ایران در این مدت 800 هزار دلار خواهد بود.

البته بند پاداش 500 هزار دلاری این اخبار، درست است چون پاداش قهرمانی در جام ملت‌های آسیا 5 میلیون دلار است و همه قراردادهایی که کی‌روش تا به حال با فدراسیون ایران بسته است، یک بند ثابت داشته. او غیر از پاداش‌های بازی به بازی برای هر صعود، ده درصد پاداش‌های کسب کرده برای تیم ملی را می‌گیرد. یعنی در قرارداد جدید هم، مبلغ توافق او اگرچه پاداش قهرمانی‌اش 500 هزار دلار است، به ازای هر مرحله صعود در جام ملت‌ها، ده درصد از موفقیت به دست آمده به او تعلق می‌گیرد.

رقم اصلی قرارداد اما مسئله اصلی است. 4 سال قبل از درون فدراسیون فوتبال و به طور غیر رسمی، در دل اختلافات میان اعضای هیات رئیسه قرارداد کارلوس کی‌روش رسانه‌ای شد. قراردادی که رقم سالانه آن 1.8 میلیون یورو چیزی بیش از دو میلیون دلار می‌شد. او به همراه دستیارانش تا سالی 2.5 میلیون دستمزد می‌گرفتند. حالا اما اعداد منتشر شده درباره قرارداد سرمربی برای 6 ماه 800 هزار دلار، بعد از جام جهانی رقمی حدودا 200 هزار دلار کمتر از عدد قبلی را نشان می‌دهد.

نزدیکان به کی‌روش که می‌گویند هنوز درباره جزئیات مالی سخنی به میان نیامده اما این عدد با توجه به توافق‌های قبلی فدراسیون با کی‌روش، نمی‌تواند خیلی به واقعیت نزدیک باشد. حالا باید دید مهدی تاج این عدد را تائید می‌کند و کی‌روش برای ماندن در ایران تخفیف هم داده است؟ اگر این اتفاق رخ داده باشد، یک دستاورد مهم مذاکراتی از سوی رئیس فدراسیون فوتبال است.

 

خبر آنلاین

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-07-22 12:40:00
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۴
دلال و کارچاق کن بزرگ کیروشی پور از همه چیز خبر داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر