فهرست
نیمه دوم‌های استقلال؛ کجا بودی علیمنصور؟
نیمه دوم‌های استقلال؛ کجا بودی علیمنصور؟

نیمه دوم‌های استقلال؛ کجا بودی علیمنصور؟

آی اسپورت - استقلال در رقابت‌های این فصل عملکرد فوق العاده ضعیفی داشت و با زدن فقط ۲ گل جای هیچ دفاعی از عملکرد این تیم وجود نداشت. تیم منصوریان در هفته سوم برابر تراکتورسازی و در آخرین حضور علی منصور بر روی نیمکت استقلال در برابر ذوب آهن، در هر بازی یک گل زد تا در مجموع دو گل زده برای این تیم ثبت شود. هر دو گل استقلال در نیمه اول و توسط هافبک‌های این تیم به ثمر رسید. اما استقلالی‌ها در هفت نیمه دوم که تا این هفته از رقابت‌ها بازی کرده‌اند، هیچ گلی به ثمر نرسانده‌اند.

بنابراین، تیمی که در ۷ هفته از رقابت‌های لیگ برتر حتی یک گل زده هم نداشته و حتی ۴ بار هم دروازه‌اش باز شده (یک گل بیشتر از هفت نیمه اول)، آیا می‌توان لقبی به جز ناموفق و ناکام به این تیم نسبت داد؟ در ۳ هفته نخست، استقلال در نیمه دوم به سه تساوی بدون گل دست یافت، و در ۴ دیدار بعدی هم نیمه دوم را با یک گل مغلوب حریفان شد. بنابراین، از تازه‌ترین شاهکار تیم علی منصوریان اینگونه پرده برداری می‌شود که استقلال منصوریان در این فصل نه تنها هرگز در نیمه دوم تیم برنده نبود، بلکه در نیمه دوم حتی یک گل هم به حریفانش نزد.

اگر نیمه دوم یا همان نیمه مربیان از لحاظ کسب امتیاز هم بررسی شود، باز هم مهر تأییدی بر ناموفق بودن و ناکامی منصوریان و تیمش در رقابت‌های لیگ هفدهم خواهد بود. اگر نتایج استقلال در این هفت بازی را تا پایان نیمه اول در نظر گرفته و امتیازات آنها محاسبه شود، آبی پوشان با نتیجه‌ای که در پایان نیمه اول به دست آورده، ۸ امتیازی می‌شوند. یعنی اگر منصوریان حتی تاکتیکی دفاعی برای حفظ نتایج نیمه های اول این هفت دیدار هم در نظر می‌گرفت، حالا استقلال ۸ امتیازی بود نه ۵ امتیازی و در قعر جدول. در این ۷ بازی، منصوریان امتیازی افزون بر امتیاز نیمه اول به دست نیاورد و حتی ۳ امتیاز هم از کف داد. یعنی منصوریان نتوانست یک نتیجه مساوی در پایان نیمه اول را به یک برد برای تیمش در پایان بازی تبدیل کند، و از طرفی هم برد نیمه اول برابر ذوب آهن را در پایان با مساوی عوض کرد، و نتیجه مساوی نیمه اول بازی با سایپا را در پایان از دست داد تا تیمش ببازد.

نیمه دوم به نیمه مربیان معروف است و مربی تیم برنامه‌ها و اندیشه‌های تاکتیکی مورد نظر برای بهتر کردن شرایط بازی به سود تیمش را به بازیکنان گوشزد می‌کند. معمولاً هم عملکرد بهتر و ارائه نمایش زیباتر در نیمه دوم را به پای سرمربی تیم و تعویض‌های او می‌نویسند. اما در این فصل علیرضا منصوریان در نیمه دوم عملاً هیچ کاری برای تیمش نکرد و به هیچ وجه نشانه‌های تغییر و اصلاح در سیستم بازی تیمی در بازی‌های استقلال مشاهده نمی‌شد. تمام برنامه‌ها و اندیشه‌های تاکتیکی که در فوتبال به کار گرفته می‌شود، فقط و فقط برای رسیدن به یک هدف مهم است؛ این هدف مهم گل زدن و باز کردن دروازه حریف است. گل زدن را می‌توان مهم ترین معیار و هدف در فوتبال دانست که همه برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. تیم یا بازیکنی که در گلزنی ناکام است، عنصری ناموفق تلقی می‌شود.

به این ترتیب، منصوریان این رکورد منفی را هم از دست نداد و به عنوان اولین مربی استقلال در تاریخ لیگ برتر لقب می‌گیرد که تیمش در نیمه‌های دوم در هفت بازی متوالی موفق به گلزنی نشده است. و داستان رکوردهای منفی علی منصوریان همچنان ادامه دارد.

 

90tv

۱۲    
آی اسپورت
2017-09-25 10:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر