فهرست
آماربازی با چلسی-بایرن؛ رکوردهای باواریایی‌ها
آماربازی با چلسی-بایرن؛ رکوردهای باواریایی‌ها

آماربازی با چلسی-بایرن؛ رکوردهای باواریایی‌ها

آی اسپورت - در جریان برد 3-0 بایرن مونیخ مقابل چلسی در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شاگردان فلیک عملکرد فوق العاده ای داشتند و در یک قدمی صعود قرار گرفتند. نکات آماری این دیدار به شرح ذیل است:

در 213 مرتبه قبلی در تمامی رقابت های اروپایی، هرگاه تیم میزبان در دیدار رفت با نتیجه 3-0 شکست خورده، هرگز موفق به کامبک و جبران نتیجه در دیدار برگشت نشده است.

شکست 3-0 چلسی مقابل بایرن مونیخ، سنگین ترین شکست تاریخ چلسی (به لحاظ اختلاف گل) در تمامی رقابت های اروپایی است. بدین ترتیب پس از آرسنال (شکست 1-5 در مارس 2017) و تاتنهام (شکست 2-7 در اکتبر 2019)، سنگین ترین شکست چلسی در لیگ قهرمانان اروپا نیز توسط بایرن مونیخ به ثبت رسید.

بایرن مونیخ موفق شده از سال 2013 به بعد چهار بار در زمین باشگاه های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا 3+ گل به ثمر رساند. آرسنال (2 بار)، تاتنهام و چلسی باشگاه های ناکام مقابل بایرن مونیخ بوده اند.

بایرن مونیخ سومین تیم تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که هر هفت دیدار ابتدایی خود در یک فصل مسابقات را با برد به اتمام رسانیده است. بارسلونا در فصل 2002/03 و رئال مادرید در فصل 2014/15 نیز چنین تجربه ای داشتند، هر چند هیچ کدام در پایان به قهرمانی دست نیافتند. باید دید بایرن مونیخ می تواند این طلسم را بشکند.

بایرن مونیخ در تمامی هفت دیدارشان در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا، 2 گل یا بیشتر به ثمر رسانده اند. 27 گل زده، 5 گل خورده و 4 کلین شیت، نشان از بزرگی کار بایرن مونیخ می دهد. 19 گل این تیم در 4 دیدار خارج از خانه به ثمر رسیده است.

بایرن مونیخ در 13 دیدار خارج از خانه اش در لیگ قهرمانان اروپا متحمل شکست نشده و 10 برد و 3 تساوی کسب کرده است.

چلسی هشتمین شکست خود در استادیوم استمفوردبریج در تمامی رقابت های فصل جاری را تجربه کرد، تا از فصل 1985/86 بدترین رکورد آن ها رقم خورد. در آن فصل نیز این تیم هشت شکست خانگی تجربه کرده بود.

هر سه باشگاه انگلیسی در دیدار رفت خود در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا متحمل شکست شدند و در گلزنی نیز ناکام ماندند.

سرژ گنابری پنجمین بازیکنی است که موفق به ثبت 2+ گل در یک دیدار لیگ قهرمانان اروپا در زمین چلسی می شود. وی دومین بازیکن پس از رونالدینیو (مارس 2005) است که موفق به ثبت 2 گل در مرحله حذفی در زمین چلسی می شود.

تمامی 6 گل سرژ گنابری در لیگ قهرمانان اروپا در شهر لندن به ثمر رسیده است. وی 4 بار در این شهر به میدان رفته و در دو حضور اخیرش موفق به ثبت 6 گل شده است. این در حالیست که وی در 12 بازی در شهرهای دیگر تاکنون موفق به گلزنی نشده است.

سرژ گنابری دومین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که در یک فصل مسابقات موفق به گلزنی در زمین دو باشگاه لندنی می شود. پیش از وی، لوییس فیگو در فصل 1999/2000 در زمین آرسنال و چلسی موفق به گلزنی شده بود.

سرژ گنابری اولین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که 6 گل ابتدایی خود در این مسابقات را مقابل تیم هایی از یک کشور (4 گل مقابل تاتنهام و 2 گل مقابل چلسی) به ثمر می رساند.

تعداد گل های سرژ گنابری و چلسی در شهر لندن در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا در عدد 6 مساوی شد.

روبرت لواندوفسکی با گلی که به ثمر رساند با 11 گل به تنهایی در صدر جدول گلزنان فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت.

روبرت لواندوفسکی اکنون به رکورد 64 گل در لیگ قهرمانان اروپا دست یافته، تا در کنار کریم بنزما به صورت مشترک، چهارمین گلزن برتر تاریخ لیگ قهرمانان اروپا باشد.

روبرت لواندوفسکی نهمین گل خارج از خانه خود در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند و با رکورد کریستیانو رونالدو در فصل 2013/14 مساوی کرد.

روبرت لواندوفسکی اولین بازیکنی است که موفق به گلزنی در شش دیدار متوالی لیگ قهرمانان اروپا برای یک باشگاه آلمانی می شود.

مارکوس آلونسو به اولین بازیکن اخراجی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا از آوریل 2012 (جان تری مقابل بارسلونا) بدل شد.

     
آی اسپورت
2020-02-26 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر