فهرست
ون دایک به سوی هنسن شدن
ون دایک به سوی هنسن شدن

ون دایک به سوی هنسن شدن

آی‌اسپورت – لیورپول دیشب در جدالی سخت کریستال پالاس را 0-2 شکست داد، پیروزی‌ای که کلیدی‌ترین مهره در راه رسیدن به آن بدون شک ویرجیل ون دایک بود. ون دایک در این بازی 73 پاس سالم (از مجموع 79 پاس) داد، 16 جدال هوایی را برد و 8 بار دفع توپ کرد تا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود.

لیورپول در 16 بازی‌ای که در لیگ برتر ون دایک را در ترکیب اصلی داشته 9 بار دروازه‌اش را بسته نگاه داشته. در این 16 بازی تنها 10 بار دروازه لیورپول باز شده. اگر لیورپول به همین شکل در یک فصل کامل پیش برود در پایان تنها 24 گل خورده خواهد داشت، اتفاقی که یک دهه است در لیگ رخ نداده.

من پیش از اینکه ون دایک به لیورپول بیاید هم می‌دانستم مدافع خوبی است، اما واقعا فکر نمی‌کردم تا این حد خوب باشد. ما در تمام این سال‌های اخیر گفتیم لیورپول به خاطر خط دفاعی ضعیفش نمی‌تواند قهرمان لیگ برتر شود. اما آن‌ها حالا ون دایک را در اختیار دارند که به نظر من بهترین مدافع لیگ است. او حالا دارد به جایگاهی می‌رسد که وینسنت کمپانی در چهار پنج سال اخیر داشته، یک رهبر واقعی و یک ستون استوار در قلب خط دفاعی.

به نظر من کمپانی و ون دایک شباهت‌های زیادی دارند. مهمترین این شباهت‌ها بی نقطه ضعف بودن هر دو است. سه سال پیش وقتی کمپانی در اوج بود بدون شک بهترین مدافع لیگ بود. حالا اگر لیورپول در سه چهار سال آینده قهرمان لیگ یا چمپیونز لیگ شود نام ون دایک کنار آلن هنسن قرار می‌گیرد. من برای ون دایک تا این حد ارزش قائلم. او می‌تواند بخشی از یکی از بهترین لیورپول‌های تاریخ باشد.

اگر لیورپول به رهبری یورگن کلوپ جامی بزرگ ببرد و ون دایک نقشی کلیدی در رسیدن به این افتخار بازی کند باید هواداران لیورپول نام او را کنار هنسن به عنوان بزرگ‌ترین مدافعین تاریخ‌شان بنویسند. کمتر مدافعی پیدا می‌شود که از هر نظر درجه یک باشد، سرعت، قدرت، هوش، تکنیک.

معمولا خیلی از مدافعین نیمی از این توانایی‌ها را دارد و زوجش در خط دفاعی باید نقاط ضعف او را پوشش دهد. اما ون دایک نیازی به کمک کسی ندارد. بازیکنانی مثل ون دایک هستند که باید لیورپول را به جایی که باید ببرند. نام این بازیکنان با بردن یک جام بزرگ در تاریخ باشگاه جاودانه می‌شود.

۴    
آی اسپورت
2018-08-21 12:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر