فهرست
شفر در کنفرانس: در اروپا از استقلال می‎نویسند!
شفر در کنفرانس: در اروپا از استقلال می‎نویسند!

شفر در کنفرانس: در اروپا از استقلال می‎نویسند!

آی اسپورت وینفرد شفر در نشست خبری امروز خود قبل از بازی استقلال و پیکان حرف‌های جالبی زد. او درباره قراردادش، لیست خریدش، جلسه‌اش با کی‌روش و ... حرف زد و البته با پرسپولیسی‌ها هم به شکلی محترمانه کری‎خوانی کرد. صحبت‌های او را بخوانید:

5بازی سرنوشت ساز داریم

ما بازی‌های بسیار سختی داریم. بعد از مصاف با الهلال حالا دو بازی اسیایی، یک بازی حذفی و دو بازی لیگ را داریم. آماده‌سازی خوبی داشته‌ایم و برای بازی فردا باید سخت کار کنیم. امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم. نمی‌دانم یازده بازیکن ما چه کسانی خواهند بود و فردا در این باره تصمیم می‌گیریم. از نتایج خوب‎مان در آسیا خیلی خوشحالم. در مقابل الهلال دیدید که باقری خیلی زود مصدوم شد ولی سایر بازیکنان به خوبی تلاش کردند. در کل با تلاش زیاد آماده شده‌ایم و باید ببینیم در بازی فردا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

  

حضور مجیدی در کادرفنی استقلال؟

طبق آمار منتشر شده دیدید که ما دو بازی میزبان بودیم و پرسپولیس 3 بازی میزبان بود. دیدید که ما پر تماشاگرترین تیم آسیا بودیم. شاید اگر یک بازی دیگر در تهران داشتیم، در مجموع 200 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمدند. چرا تماشاگران می‌آیند؟ به دلیل کار سختی است که بازیکنان و کادرفنی در ماه‌های گذشته انجام داده‌اند. ما با عشق کار می‌کنیم. ما کادرفنی خوب و با کیفیتی داریم که بسیار باانگیزه است. ما ابتدا گفتیم می‌خواهیم استقلال را به سطح اول بازگردانیم و خیلی از خبرنگاران باور نمی‌کردند ولی این اتفاق افتاد به خاطر حضور طاهری، میگوئل، ساشا، اشکان و ساناک.

 

من احترام بیشتری می‌خواهم

من بخاطر کارم احترام بیشتری می‌خواهم و آنهایی که نمی‌دانند احترام چیست، باید یاد بگیرند. ما می‌خواهیم استقلال مدت‌ها در سطح بالایی بماند. می‎خواهیم استقلال از بهترین و موفق‌ترین باشگاه‌های آسیا باشد. هدف من و کادرم این است. کادرفنی من به خوبی فوتبال را می‌فهمند. این شایعات به من ارتباطی ندارد. ما استقلال را دوست داریم. کارمان در استقلال تمام نشده است. اهداف خود را به باشگاه گفته‌ایم. دو بار قهرمان لیگ عربستان را بردیم و صدرنشین صعود کردیم. ما باید بتوانیم این پتانسیل را در باشگاه نگه داریم و بر اساس ان به درآمدزایی دست پیدا کنیم. کارم مثل زندگی برای من مهم است. من، باشگاه، هواداران، کشور ایران و مردم را دوست دارم و نمی‌خواهم چیزی که ساخته شده به راحتی توسط دیگران از بین برود. باشگاه پایان قرارداد من را می‌داند و باقی کار در اختیار باشگاه است.

 

واکنش شفر به صحبت های زمانی؟

اگر او گفته من یک سال دیگر قرارداد دارم، پس حتما درست گفته است. البته من هم به او علاقه دارم. در اینجا دو موضوع هست. اول اینکه می‌توانیم یک راه را با هم برویم و استقلال را به یکی از بهترین تیم‌های آسیا و سفیر ایران در آسیا کنیم. من قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفتم و بازهم می‌گویم ولی در رسانه‌های اروپا خیلی خبری از قهرمانی این تیم نیست و رسانه‌های خارجی بیشتر درباره موفقیت استقلال می‌نویسند. شما الان به تایلند بروید نمادهایی از رئال و بارسا می‌بینید. این اتفاق می‌تواند برای استقلال هم رخ دهد. باشگاه هم باید همراه تیم رو به جلو حرکت کند. شاید 30 میلیون هوادار استقلال باشند و می‌شود از این پتانسیل برای درآمدزایی و موفقیت استفاده کرد. اطمینان دارم که افتخاری هم همین را می‌خواهد. می‌دانید پایین رفتن و خراب شدن راحت است ولی سانتی‌متر سانتی‌متر بالا رفتن سخت است. ما می‌توانیم با کار سخت ستاره سوم را به دست بیاوریم. مسیر دوم هم این است که برخلاف این ماه‌ها رو به عقب حرکت کنیم. شاید برخی‌ها این خواسته را داشته باشند ولی وقتی کادرفنی و بازیکنان و کادر مدیریتی همدل باشند اینگونه نمی‌شود. ما باید تمرکزمان روی مصاف‌های پیش روی ما باید باشد. این شایعاتی هم که مطرح می‌شود شاید طبیعی باشد ولی کسانی این شایعه را مطرح می‌کنند که می‌توانند استقلال را به سطح پایین‌تری ببرند.

 

هواداران استقلال یک ایده‌آل برای تمام دنیا هستند

این را هم بگویم که من و کادرم در قبال هواداران مسئولیت داریم. در مقابل العین صد هزار نفر آمدند و خیلی‌ها هم بیرون ماندند و بعد از بازی هم هیچ مشکلی در خارج از ورزشگاه رخ نداد. چیزی که در یونان و آلمان و خیلی جاهای دیگر رخ می‌دهد. هواداران استقلال می‌توانند یک ایده‌ال برای تمام دنیا باشند. من نمی‌خواهم کاری کنم که ده هزار نفر به ورزشگاه بیایند و تیم در انتهای جدول باشد. در کویت تماشاگران ما بیشتر از الهلال بودند. این نکته مهمی است. ما می‌توانیم از بهترین های آسیا باشیم. کار سختی است ولی در کنار هم شدنی است.

 

تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی؟

اگر من بمانم که راجع به این بازیکنان صحبت می‌کنم. این دو باید در این صورت بمانند. وریا غفوری از بهترین بازیکنان ایران است. ابراهیمی یک فرمانده وسط زمین است و از روحیه بالا و جنگندگی زیادی برخوردار است که برای پیدا کردنش باید چند سال صبر کنید. او کسی است که برای قهرمانی و موفقیت در آسیا و لیگ نیاز دارید. غفوری در بازی آخر بالاتر از سطح خودش بازی کرد. من اگر مربی ملی بودم و این نمایش را از غفوری می‌دیدم، هرروز به او ویتامین می‌دادم که در جام جهانی به خوبی کار کند. اگر من باشم این دو باید باشند و هیچ شانسی این دو برای رفتن ندارند. مثل پایه‌های یک خانه که اگر نباشند، خانه فرو می‌ریزد و این مسئله درباره دستیارانم هم وجود دارد.

 

لیست خروج استقلال؟

من یک لیست دارم. اگر قراردادم را امضا کردم، آنرا به باشگاه می‌دهم. شاید شما بازی‌های لیگ آلمان و بایرن‌مونیخ را ببینید. چرا این تیم 20 امتیاز با بقیه تیم‌ها فاصله دارد و شانس بزرگ قهرمانی اروپاست؟ چون مارتینز را دارند. کسی که مثل ابراهیمی است. آنها به دلیل روح جنگندگی‌شان به دنبال پیروزی هستند. مربی باید مثل یک پازل تیمش را بچیند. من الان نمی‌دانم که فردا در خط حمله چه کسی بازی می‌کند. اگر ابراهیمی و غفوری بروند اتفاق خیلی بدی است. ما صد بازیکن مثل غفوری و ابراهیمی نداریم.

 

باید پیکان را شکست بدهیم

پیکان تیم بسیار خوبی است. در بازی رفت هم شهباززاده شانس گلزنی داشت. همچنین قائدی شانس خوبی داشت ولی مهاجم پیکان دو خطای شدید روی چشمی انجام داد که می‌شد پای او بشکند. همه داوران ایران داوران خوبی هستند. ما نمی‌خواهیم ملی‌پوشان‌مان مصدوم شوند. ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم برنده باشیم و در سطح خودمان کار کنیم.

 

کری بازیکنان پرسپولیس؟

خوبه. طبیعی است که بازیکنان پرسپولیس از الان بگویند به دنبال نایب‌قهرمانی هستیم باید به خانه بروند. من دوباره قهرمانی آنها را به برانکو و این تیم تبریک می‌گویم. اگر خود من هم بگویم به دنبال قهرمانی نیستم باید به خانه بروم و این برای فوتبال خوب است. ما می‌خواهیم روی تیم‌های پایه کار کنیم. هر سال باید دو سه بازیکن از تیم‌های پایه به تیم اصلی اضافه شوند. ساناک و کولی را داریم که اولی در چک دو بار بهترین استعدادیاب شده و کولی هم با تیم آکادمی جامائیکا چندین موفقیت داشته است. بازیکنانی که از آکادمی به استقلال برسند قلب‌شان آبی است و می‌توانند به این تیم کمک کنند.

 

جلسه با کی‌روش؟

جلسه بسیار خوب و مثبتی داشتیم. درباره مسائل زیادی حرف زدیم. درباره لیگ و بازیکنان و مسائلی دیگر صحبت کردیم. من مربی ملی بوده‌ام و می‌دانم مربیان باشگاهی باید با مربیان ملی در ارتباط باشند. یک سری صحبت‌ها داشتیم که بین خودمان بود و در کل جلسه بسیار مثبتی بود. برای او آرزوی موفقیت در روسیه را دارم. موفقیت در آنجا برای فوتبال ایران خیلی خوب است. هرچقدر که ملی‌پوشان در تیم ملی خوب باشند در باشگاه‌شان هم خوب هستند و این نکته مثبتی خواهد بود. مربی در باشگاه هرروز بازیکنانش را می‌بیند ولی در تیم ملی چند ماه یکبار بازیکنان و مربی یکدیگر را می بینند.

 

پیشرفت بازیکنان استقلال

سه بازیکن ما به طور مثال ارزش‌شان در این هشت ماه در سایت‌های نقل و انتقالاتی پیشرفت کرده است. مثلا الان نورافکن از صد هزار دلار به یک میلیون دلار رسیده است. حسینی حدود 180 هزار دلار بود و ولی به یک میلیون و صد هزار دلار رسیده است. تیم ما الان ارزش بالایی پیدا کرده و به 15 یا 18 میلیون یورو رسیده است. درباره شایعات هم امروز با مدیرعامل صحبت کردیم و اطلاعیه ما را ببینید. این اطلاعیه راجع به شایعات بود. صحبتی که او بکند، نظر رسمی باشگاه است.

۹ ۳۱  
آی اسپورت
2018-04-21 16:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳۱ نظر
120
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۳۹
راضیم ازش خوب رگ خواب کیسه ها رو پیدا کرده میگه تو اروپا از کیسه حرف میزنن!!! حالا میخوای دروغ بگی یه چیزی بگو که باورپذیر باشه
ژان والژان
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
رگ خواب فقط برانگوه لنگی آلزایمری
سالی 9 میلایرد توی شکم خودش و برادر گشنه و گدشا می ریزن
لنگ در خارج از مرزهای ایران با چاه مستراح برابری می کنه
چون اونجا دیگه روحانی و دار و دسته بنفش نمیتونن برشا کار ی بکنن
+
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
خوب دوستان استقلالی که از دیشب فاز ادب و روشنفکری گرفتن یه نمونه از هوادار تیمشون و ادبیاتش رو بهشون معرفی میکنم.
سعید طوسی
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۱
قبلا هم گفتم
اگر اون لنگی احمق که کارش اینه که هر روز کامنت های احمقانه اقلیت رو لایک بارون کنه رو ببینم می برمش پیش خودم کنار فرشاد احمد زاده ادبش می کنم
اس اس پاره پاره......
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۳۰
کیسه رو تو اروپا به نام تجاوز میشناسن
امضا(العین پرسپولیس)
داریوش سجاعیان
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
تا من هستم چرا تو ؟ میگی نه از قائدی بپرس
مجید
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۳۴
رگ خواب لنگی ها رو برانکو خوب پیدا کرده..الان چند وقت دیگه بهتان افطاری میده دهن من او باز نکنید که نانجیب تر از لنگ خدا موجود دیگه نیافریده...
۷
900
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۳۳
درش رو ببند کیسه کش بوی تعفن اومد باز برانکو دوتا قهرمانی اورده و تیمش جزء 10 تیم برتر اسیاست این یارو پیری با گرون ترین تیم لیگ چیکار کرده؟
AVA-86
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۳
کاش اسم چهارتا از اون رسانه ها که از استقلال توی اروپا حرف میزنن میاورد ماهم آگاه می شدیم. جالبه طرف پیام تبریک یازدهمین قهرمانی پرسپولیس رو ازطرف ای اف سی و اینفانتینو هیچی حساب نمی کنه و مدعیه همه اروپا الان میخ استقلالن. معمولا سرمربی هایی که توی هرکنفرانس مطبوعاتی یه طومار آسمون ریسمون بهم می بافن و مدام برای این و اون کری می خونن دست آخر به جایی نمیرسن. اینم مثل این که رگ خواب هوادارای ایرانی رو خوب پیدا کرده هر وقت کنفرانس میذاره درگیر پرسپولیسه! بابا تو تیمتو بچسب چهارم نشی.
شفر
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۴۱
تو برو دعا کن تو مرحله یک چهارم تیمت به ما نخوره وگرنه بچه ها جوری پاره پوره میکنن تیمت رو که بری سراغ سبزی پاک کردن
۷
Ava_86
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۵۹
شما ببین می تونی از پس کوه انگیزه ایی به اسم امیرقلعه نویی و تیمش بگذری بعد رجز بخون.
####
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
شومن خودتی، منصوریان ادات رو درمیاورد
مجید
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۳۶
با برانکو تماس گرفتی###$بدجوری دنبالت هست
۶
@
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
ولی اینو راست میگه تو اروپا از استقلال حرف میزنن چون کاوه رضایی که چند روز تیمش 6 تایی شده بود گفته بودن تو استقلال هم که بوده تجربه اش رو داشته
ح.ح
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
الان منصوریان یه قلم کاغذ برداشته و داره جدیدترین متد مخ زنی کیسه ها رو یادداشت میکنه هرچند وقت یک با هم میگه چرا به فکر خودم نرسیده بود؟
REAL
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
این حرفا بیشتر توهین به شعور استقلالیاست
شعور استقلالیا؟
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۱۶
مگه دارن؟
هواداردوآتیشه
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
جانم به ساقیش... جانم
علی
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
جناب شفر میشه چندتا این مقاله های اروپایی در مورد استقلالو به ماهم نشون بدی؟ بنده خدا یه بار چندتا خبرنگار آلمانی بواسطه هموطن بودن باهات یکم اخبار تیمتو پوشش دادن جوگیر شدی :))) بتیغ که نوش جونت
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۳۵
نه په از لنگ میگن .


اروپا هیچی که از تیم مانشنیده باشه ، اینو بگوششون رسوندن هوادارای فهیم و باغیرتمون با رکورد 90 هزار هوادار در سال 2018


مثه شماها نسیم قهوه ای آسیا نیستیم که
۷
خربین
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
من قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفتم و بازهم می‌گویم ولی در رسانه‌های اروپا خیلی خبری از قهرمانی این تیم نیست و رسانه‌های خارجی بیشتر درباره موفقیت استقلال می‌نویسند..
لنگی نباشیم....
نویسنده تیتر این مطلب از سوزشی که ایجاد شده اصل قضیه را تحریف کرده است...
۶
sirvan.f
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۲
نوشته های اروپاییا همه مال شما قهرمانی های بعدی برای ما.شماره ی ساقیتم بده تو شماره ی بعدی گاردین منتشر کنن.
Amir
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۲۵
خخخخ اینم پاش رسید ایران دودیش کردند ، جنسش مرغوب بوده طرف فاز برش داشته ، این عمو تیمش نمیتونه حتی نایب قهرمانه لیگ بشه اومده واسه ما شاخ شده ، زردک فیتیله رو بکش پایین به ما نمیخوری
اراس
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
لامصب اتمسفر کیسه توهم زاست همه از هوادار تا مربی و پیشکسوت و مدیر توهم خودشاخ پنداری میزنن
منتقد
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۳۸
درود بر شفر کبیر..آرزو میکنم در مرحله بعدی به لنگ بخوریم..تا...تا ان موقع
۳ ۱
666
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۵
به نظرم از این ارزوها نکن حداقل تا وقتی که این یارو قراردادش رو تمدید نکرده
حسین هدابتی افشین پیروانی پیوندتان مبارک
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۵۱
جماعتی لنگی که یه دزد با پول های ملت اونها رو تحمیق کرده وقتی دهن باز میکنه بوی نجاست همه جا رو بر میداره تقصیر نداره وقتی همیشه با رانت و دزدی و کثافت کاری حمایت میشن همچین موجوداتی درمیان ذاتشون اینطوری شده
۲
فقط تاج آُسیا
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
پس از لنگ دزد فاسد و مافیایی هدایتی دولابی و عابدینی بنویسن! معلومه از تاج آسیا می نویسن
۱
ندا تاجی
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۴
دقیقا می تونید یه نگاهی به سایتهای المانی بندازید و حرف از بایرن ایران میزنن هیچ حرفی از لنگ نیست.
بهرام
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۴۹
توی اروپا راجع به استقلال می نویسند و توی ایران راجع به پرسپولیس این به اون در...
۲ ۱
کیسه دوزاری
يكشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۳
با کدوم عقل سلیمی باور میکنی تو اروپا راجع به کیسه حرف میزنن؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر