فهرست
ماشین۳-۳سپاهان؛ داوری که لیگ را پرگل کرد!
ماشین۳-۳سپاهان؛ داوری که لیگ را پرگل کرد!

ماشین۳-۳سپاهان؛ داوری که لیگ را پرگل کرد!

آی اسپورت – دیدار جذاب و تماشایی دو تیم ماشین سازی و سپاهان در پایان 90 دقیقه تلاش و جنگندگی بازیکنان دو تیم با تساوی 3 بر 3 پایان یافت.

سه شنبه، ۹ دی ماه، ساعت ۱۵:۰۰؛ ورزشگاه: شهید قاسم سلیمانی، داور: سعاد وفاپیشه

 

ترکیب ماشین سازی: محمدامین رضایی، مهدی رستمی، اکبر آفاقی، فرشاد اسدی، مهدی مومنی، پیمان بابایی، بهمن سالاری ( 84 محمد ابوترابی)، ابوالفضل رزاق‌پور، منصور باقری، سید محمد حسینی، اتابک زارعی ( 62 فرزاد محمدی)

 سرمربی: سعید اخباری

 

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، گئورگی ولسیانی، محمدرضا مهدی‌زاده، امید نورافکن، مرتضی منصوری ( 65محمد نژادمهدی)، محمد کریمی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، محمدرضا حسینی، کی‌روش استنلی(65 محمد محبی)، سجاد شهباززاده

سرمربی: محرم نویدکیا

 

اخطار:

پیمان بابایی (54) از ماشین سازی

محمدرضا حسینی(54) از سپاهان

 

اتفاق ویژه:

گرفتن 5 پنالتی توسط وفاپیشه داور این مسابقه، نقش مهمی در نتیجه بازی داشت. این یک رکورد در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران به شمار می رود و بی شک اتفاقی ویژه در جریان این مسابقه

 

بهترین بازیکن:

بازیکنان خط دفاعی دو تیم در این بازی پراشتباه بودند ولی در خط هجومی دو تیم از بازیکنان زیادی می توان نام برد که سرآمد آنها سجاد شهباززاده و پیمان بابایی بودند که 5 گل بازی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند و به نوعی تلاش سایر بازیکنان تیمشان را با گل کردن  ضربات پنالتی پاسخ دادند. البته شهباززاده پاس گل دوم تیمش را نیز در جریان تنها گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر نرسید، ارسال کرد.

 

شرح گل:

سپاهان (1-0): اشتباه رزاق پور در محاسبات خود سبب شد تا او در محوطه جریمه از نفوذ محمدرضا حسینی جلوگیری کند و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد. سجاد شهباززاده پشت این ضربه پنالتی ایستاد و برخلاف جهت حرکت گلر ماشین سازی، در دقیقه 23 گل اول بازی را به سود طلایی پوشان اصفهانی ثبت کرد.

سپاهان (۲-۰): شروع سریع سروش رفیعی روی یک ضربه ایستگاهی، سجاد شهباززاده را در محوطه جزیمه صاحب توپ کرد. این بازیکن هم پاسی در عرض ارسال کرد تا گولسیانی دروازه خالی را با بغل پای خود باز کند.

ماشین سازی (2-1): خطای گولسیانی  در دقیقه 37 که فقط چند دقیقه پیشتر برای تیمش گلزنی کرده بود، روی بهمن سالاری با سوت داور به نشانه پنالتی همراه شد. پیمان بابایی پشت توپ ایستاد و توپ را در شرایطی که نیازمند به چپ خود شیرجه زده بود، به وسط زد و اختلاف را در دقیقه 38 به حداقل رساند.

سپاهان (3-1): اینبار ارسال کرنر سروش رفیعی در حالی که فرود روی محوطه جریمه بود، صدای سوت داور شنیده شد و خطای بازیکن ماشین سازی روی استنلی کی روش اعلام شد. شهباززاده بار دیگر پشت ضربه پنالتی ایستاد و بار دیگر ضربه را به همانجایی زد که در مرتبه اول زده بود و اینبار علیرغم اینکه گلر ماشین سازی جهت را تشخیص داده بود، باز هم دروازه تیم میزبان باز شد و در دقیقه 44 نتیجه بازی 3 بر 1 شد.

ماشین سازی (3-2): اینبار ارسال بازیکنان ماشین سازی در محوطه جریمه به دستان نورافکن برخورد کرد و وفاپیشه داور این مسابقه بلافاصله در سوت خود دمید. پشت این ضربه بار دیگر پیمان بابایی ایستاد و اینبار علیرغم اینکه نیازمند در دقیقه 58 ضربه اول او را دفع کرد، در ریباند گل دوم ماشین سازی با ضربه سر بابایی ثبت شد.

ماشین سازی (3-3): بار دیگر وفاپیشه پس از برخورد محمد کریمی و مهاجم ماشین سازی در محوطه جریمه سپاهان در سوت خود به نشانه اعلام پنجمین پنالتی دمید و برای مرتبه سوم پیمان بابایی پشت توپ ایستاد و اینبار چیپ زد و در دقیقه 76 گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

 

لحظات حساس:

دقیقه ۶: روی اشتباه سروش رفیعی، فرشاد اسدی از میانه زمین و در شرایطی که نیازمند جلو امده بود به تو‌پ ضربه زد ولی شوت او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 13: شوت محمدرضا حسینی که با پاس استنلی کی روش به او رسیده بود، با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۱۶: ارسال کرنر سروش رفیعی با اشتباه رضایی گلر ماشین سازی، موقعیت خوبی برای گلزنی تیم میهمان فراهم کرد ولی مهاجمان سپاهان دیرتر از بازیکنان ماشین سازی برای زدن استفاده از خروج اشتباه گلر ماشین اقدام کردند.

دقیقه ۲۸: افاقی با حرکات تکنیکی خود، سمت راست خط دفاعی سپاهان را به هم ریخت ولی پاس او به جایی ارسال شد که بازیکنی از تیم هم دسته حضور نداشت. بلافاصله حمله دیگری از همان منطقه ترتیب داده شد ولی اینبار نیازمند با دخالت به موقع توپ را برگشت داد.

دقیقه ۳۳: نفوذ سروش رفیعی به محوطه جریمه در نهایت با پاس رو به عقب او‌همراه شد. در ادامه ضربه رباح ماجری استنلی کی روش از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 54: ارسال محمدرضا حسینی با ضربه شهباززاده با فاصله راهی اوت شد.

دقیقه 70: یک حرکت تیمی بسیار خوب از بازیکنان ماشین سازی در نهایت در دهانه دروازه به مدافع و مهاجم سپاهان و ماشین سازی رسید ولی بازیکن سپاهان زودتر عمل کرد و این توپ فوق العاده خطرناک را راهی اوت کرد.

دقیقه 3+90: ارسال بسیار خوب آفاقی می رفت که به گل چهارم این تیم تبدیل شود ولی محمدی مهاجم ماشین سازی بی دقت عمل کرد و توپ پس از کنترلی که این بازیکن داشت، از پاهای او فاصله گرفت تا آخرین موقعیت بازی پر گل هم اینطور از دست برود.

 

حاشیه:

* برخورد شدید مهدی زاده، اتابک زارعی و دانیال اسماعیلی که از ناحیه سر بود، در همان دقایق ابتدایی بازی باعث توقف نبرد دو تیم شد.

* روح الله باقری و رضا دهقانی دو مصدوم تیم سپاهان هستند که در این مسابقه حضور ندارند.

*گئورگی گولسیانی و حضور او در ترکیب اصلی طلایی پوشان، تنها تغییر تیم محرم نسبت به دیدار قبلی سپاهان برابر مس رفسنجان است.

 

 

     
آی اسپورت
2020-12-29 16:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر