فهرست
قلعه‌نویی: دست من بود می‌گفتم کی‌روش بماند
قلعه‌نویی: دست من بود می‌گفتم کی‌روش بماند

قلعه‌نویی: دست من بود می‌گفتم کی‌روش بماند

آی اسپورت - امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم در خصوص صحبت هایی که پیرامون رفتن کارلوس کی‌روش از ایران انجام داد و اینکه این صحبت‌ها حواشی به وجود آورد گفت: صحبت‌های من بیشتر در مورد زمان رفتن کی‌روش از ایران است. در شخصیت ما ایرانی‌ها نبود که با این مربی اینطور برخورد شود.

کی روش ۸ سال مربی تیم ملی ما بود

همه می‌دانند که من از منتقدان کی روش بودم ولی این خوب نیست که موقع رفتن او فقط 2-3 نفر در فرودگاه حاضر باشند. ما می‌توانستیم همان تابلو فرشی را که زحمت کشیده و تهیه کردند شب قبل از سفر کی‌روش  در یک مراسم خوب به او می‌دادیم و مسئولان فدراسیون هم باید در آن مراسم حضور پیدا می‌کردند. به هر حال این مربی ۸سال سرمربی  تیم ملی ما بوده و نباید وقت رفتنش با او اینگونه برخورد می‌شد.

باید برای کی روش چارچوب تعیین می کردیم

ما کی روش را به ایران آوردیم چون یک رزومه قوی داشت. سالها با شخصی مثل فرگوسن کرا کرد و در رئال حضور داشت اما همه ایرادها به مسائل مدیریتی برمی گردد. ما باید از کی‌روش به اندازه ۸۰ سال استفاده می کردیم اما خیلی وقت‌ها کی روش به مسائلی ورود کرد که در حیطه اختیاراتش نبود. او در مورد وزیر ورزش، برانکو، لیگ و همه چیز فوتبال ما حرف می زد. چرا؟ چون چارچوب برایش مشخص نشده بود. حتی اگر آقایان کفاشیان و تاج در هر زمانی برای وی چارچوب مشخص می کردند این تنش ها به وجود نمی آمد. او مدت ها برای یک زمین چمن درگیری داشت و شاید اگر همه این چارچوب ها برای او مشخص می شد او از نظر فنی لطمه نمی خورد.  ما تیم های زیادی را داشتیم که الان نیستند، مثلا راه‌آهن، بانک ملی، استقلال اهواز، برق شیراز، این تیم ها به خاطر مدیریت ها نابود شدند، البته مدیر آن باشگاه ها هم مقصر نیست چون دغدغه زیادی دارد. ما باید ۲ هزار برنامه بیاوریم و امثال چراغپور را دعوت کنیم و از او نظر بگیریم. مثلا باید ببینیم ترکیه در فوتبال چه کار کرد؟

تا ساختار درست نشود مشکل خواهیم داشت

سه، چهار سال پیش نفت تهران از قدرت‌های فوتبال بود و همین مرتضی پورعلی‌گنجی در آنجا بازی می‌کرد اما الان نفت تهران کجاست؟ چند سال است می‌خواهیم استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنیم، ما تا فوتبالمان برنامه نداشته باشد، تا برای فوتبال پایه برنامه نداشته باشیم، تا اتاق فکر نگذاریم همین اتفاقات می‌افتد. در وهله اول باید باشگاه‌ها را قانونمند کنیم، باشگاه‌ها نباید قائم به شخص باشند، مثل تیم نفت که هر مشکلی پیش می‌آمد باید با وزیر نفت مطرح می‌شد. تا ساختار فوتبال را مشخص نکنیم این مشکل را داریم.

کی روش برای ما دو تیم آماده ساخت

همان‌طور که آقای چراغپور گفت، این همه هزینه را برای کی‌روش کردیم اگر من بودم می‌گفتم او بماند. باید هر مربی را که می‌آوریم چارچوب او را مشخص کنیم. کی‌روش از نظر رفتاری خوب نبود ولی از نظر فنی ۲تیم آماده برای ما ساخت، در ساختار دفاعی خوب بودیم اما مردم ما دوست دارند گل های بیشتری ببینند. فوتبالیست‌های ما ذاتاً تکنیکی هستند و باید آنها را در قالب تاکتیک بیاوریم. ایران می‌تواند جزو ۱۰، ۲۰تیم اول دنیا باشد اگر بسترش فراهم باشد. من از آنهایی که به فرودگاه رفتند مانند جواد نکونام و مارکار آقاجانیان تشکر می‌کنم. این رفتن و آمدن‌ها به نفع فوتبال است، باید ایران و فوتبال ایران را در نظر بگیریم، بیایید دعا کنیم همه ایرانی‌ها در هر جای دنیا زندگی‌شان سبز باشد. آنقدر برکت بیاید که همیشه زاینده‌رود و کارون و ... آباد باشند.

فارس

۸ ۳  
آی اسپورت
2019-02-01 16:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
پرسپولیس واقعی
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۲۳
الان دارم فوتبال آسیایی می بینم مجری گفته ترابیان زنگ زده و گفته در قراردادش با کی روش که هفت ماه طول کشید قرار بود که کی روش فقط کفش ورزشی باب میلش باشه و دو دستیار ایرانی داشته باشه.....

عباس آقا
کی روش دیروز رفت یه کم دیر شده برای افشاگری
حرف حساب
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۶
افشاگری نیست برادر! شما کیروش پرستها گوشتون رو گرفته بودید که چیزی بر ضد اربابتون نشنوید! از قبل هم قرار این بود ولی کیروش هیچ وقت زیربار نرفت و هر کدام را (نمازی کریم و نکونام) به بهانه ای اخراج کزد فقط اون مارکار بی خاصیت رو به عنوان نخودی نگه داشت تا امثال شما و خام کنه!!
۱
جسی پینکمن
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۵۲
عجب آدم دورو و کثیفیه این مافیا قندعلی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر