فهرست
نکته آماری: مقایسه شفر با برانکو در بازی‌های ابتدایی
نکته آماری: مقایسه شفر با برانکو در بازی‌های ابتدایی

نکته آماری: مقایسه شفر با برانکو در بازی‌های ابتدایی

هر مربی خارجی که به فوتبال ایران بیاید این روزها با برانکو مقایسه و عملکرد او با سرمربی موفق پرسپولیس سنجیده می‌شود. شفر هم از این قاعده مستثنی نیست و مدیران استقلال با الگوبرداری از همتای قرمزشان به سراغ یک مربی خارجی رفتند تا شاید او بتواند تیمشان را از بحران خارج کرده و به روزهای اقتدار برگرداند.

 سوال این است که آیا شفر تا این‌جای مسیر را مانند برانکو طی کرده است یا نه. البته برانکو در ابتدای حضورش نتوانست نتایج خیلی خوبی بگیرد و تیمش بعد از نتایج نه چندان مطلوب روی دور پیروزی افتاد. همین مساله باعث شد تا آستانه تحمل مدیران و هواداران تیم‌های دیگر هم بالا برود و با مثال زدن برانکو در صورت نتیجه نگرفتن مربی‌شان در اولین هفته‌های حضور صبر و تحمل را پیشه کنند. استقلالی‌ها هم رفتار مشابهی داشتند و با وجود این که سرمربی آلمانی در ابتدا نتایج خیلی درخشانی نگرفت اما با امید به تغییرات مثبت پیش‌آمده روزهای خوبی را برای تیمشان متصور هستند.

برانکو در ۵ بازی ابتدایی که روی نیمکت پرسپولیس نشست دو برد و دو باخت و یک مساوی کسب کرد و ۷ امتیاز بدست آورد.  شفر با یک امتیاز بیشتر عملکرد بهتری از برانکو در ۵ هفته ابتدایی داشت. او دو برد و یک باخت و دو مساوی داشت و ۸ امتیاز کسب کرد. برانکو تیم را نهم جدول تحویل گرفت و بعد از ۵ هفته در رده هشتم بود و شفر تیم را در رده یازدهم تحویل گرفت و بعد از ۵ هفته با دو رده صعود به رده نهم رسید.

عملکرد شفر نسبت به برانکو  در ۵ هفته ابتدایی حضور کمی بهتر بوده است. تداوم راه این دو مربی را شاید نتوان چندان مقایسه کرد چون برای برانکو بعد از ۵ هفته لیگ به پایان رسید و او تیم متفاوت‌تری نسبت به فصل قبل داشت. شفر اما همچنان در لیگ فصل جاری قرار دارد. او در دو بازی بعدی خود تا قبل از نیم‌فصل هم روند خوبش را ادامه داد و تیم را تا رده هشتم هم بالا برد. با امتیاز منفی پدیده، آن‌ها به رده هفتم هم رسیده‌اند. تنها نقطه برتری برانکو به شفر این است که برانکو در ۵ هفته ابتدایی حضورش در دربی برنده میدان شد و شفر این بازی حساس را واگذار کرد.

برانکو با شروع فصل در هفت هفته ابتدایی هم نتایج پرفراز و نشیبی گرفت و از هفته هفتم تیمش صعود را آغاز کرد. حالا شفر هم در شرایطی تقریبا مشابه با گذشتن از فصل نقل و انتقالات به سراغ بخش دوم مربی‌گری‌اش می‌رود. با توجه به محدود بودن خریدهای زمستانی، دست شفر به اندازه برانکو برای تغییر و تحول باز نیست اما می‌‌تواند تا حدودی در تیمش تغییر ایجاد کند و البته، تیم بهتر و پرمهره‌تری از برانکو در اختیار دارد.

90tv

۸۶ ۷  
آی اسپورت
2017-12-15 17:45:00
نظر دهید

۷ نظر
Hasan
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۵
چه ربطی داشت
امیرعباس
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
استقلال نیازی به خریدهای انچنانی نداره فقط کافیه شهباززاده و بیت سعید وجابر انصاری و با یک حرکت محترمانه بسوی درب خروج هدایت بکنه و دوتا مهاجم درست حسابی بخره!!
mehravar
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
دیگه باشگاه دوچرخه سواران هر چی سرمربی بیاره مقایسش میکنن با پرسپولیس و برانکو!!!!!
داچ علی
شوفر
و...
این راه ادامه داره
عباس
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۰
بازیکنای اون زمان پرسپولیس رو نگا استقلال الان که واسه قهرمانی بسته شده بود و بیشترین هزینه رو واسه بازیکن کرده رو نگا کنین,مقایسه بدیه ,
البته امیدواریم استقلال هم برگرده دوست نداریم تیم دوم تهران پیکان باشه
۹ ۲
علیرضا
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
توضیح نده بهشون بزار فک کنن عالین. تا وقتی فک کنن عالین نیاز به تغییرات پیدا نمیکنن!!!
۵
شیش تای فتح یا شیش تای الهلال
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۴۵
شنیدم امروزم باز داور یه پنالتی به پیزوریها هدیه کرده تا مصیبت قشقایی تکرار نشه هههههه
آنتی شومن
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۴۸
برانکو یه درصدی رو میچسبونن به کیروش و تازگیها به شفر.لطفا صورت برانکو رو شطرنجی کنین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر