فهرست
مورینیو عامل پیروزی رئال بر گالاتاسرای شد؟
مورینیو عامل پیروزی رئال بر گالاتاسرای شد؟

مورینیو عامل پیروزی رئال بر گالاتاسرای شد؟

آی اسپورت - ژوزه مورینیو چهره ای است که این روز ها به محرک بازیکنان رئال مادرید تبدیل شده و آنها برای جلوگیری از روی کار آمدن او در تیم، تا پای جان از زیدان حمایت می کنند! به گزارش AS، امسال هر دو شکست رئال مادرید منجر به بروز شایعاتی در مورد روی کار آمدن ژوزه مورینیو در سانتیاگو برنابئو شده است: بعد از شکست سنگین ماه سپتامبر مقابل پاری سن ژرمن و شکست این هفته مقابل مایورکا، شایعاتی به وجود آمد که ممکن است سرمربی پرتغالی جانشین زیدان شود.

با توجه به عملکرد بازیکنان درون زمین، می توان اینطور قضاوت کرد که مورینیو آنطور که شاید برای مدیران باشگاه هیجان انگیز باشد، شور و اشتیاقی بین بازیکنان تیم ایجاد نمی کند. بعد از دو شکستی که رئال مادرید تاکنون داشته، تیم در بازی بعدی طوری عمل کرده تا از ادامه حضور زیدان روی نیمکت اطمینان حاصل شود - یا حداقل مورینیو برنگردد. بعد از شکست ۳-۰ مقابل پاریسی ها، رئال مادرید با ارائه عملکردی درخشان، به پیروزی ۱-۰ در زمین سویا دست یافت. یک ماه بعد، بعد از شکست مقابل مایورکا، رئال مادرید در زمینی سخت، میهمان گالاتاسارای بود و باز هم با کسب ۳ امتیاز حساس این بازی، در لیگ قهرمانان به مسیر پیروزی برگشتند.

این در صورتی است که تنها ۷ بازیکن از دوران آشفتگی سال آخر مورینیو باقی مانده است: سرخیو راموس، مارسلو، کریم بنزما، رافائل واران، لوکا مودریچ، ناچو و کاسمیرو که دو نفر آخر زیر نظر سرمربی پرتغالی به ترکیب اصلی راه یافتند. علاوه بر این، مودریچ و واران خرید های مورینیو بودند. حالا آنها عناصر اصلی ترکیب هستند که مشخصاً میلی به تغییر مربی ندارند.

مدتی است که به نظر می رسد مورینیو جایگاه و ابهت سابق خود را از دست داده است. او در حال حاضر به عنوان کارشناس لیگ برتر انگلستان فعالیت می کند و در حال یادگیری زبان آلمانی است که همین موجب بروز شایعاتی مبنی بر احتمال همکاری با بروسیا دورتموند را به وجود می آورد، و البته پیشنهادات زیادی برای بازگشت به عرصه مربیگری داشته است. با اینحال، او هنوز هم با رئیس باشگاه رئال مادرید، فلورنتینو پرز، در ارتباط است و احتمالاً منتظر یک جای خالی در سانتیاگو برنابئو است. در اوایل ماه اکتبر، رئیس باشگاه لیون، ژان میشل اوئلاس در مورد مورینیو به خبرنگاران گفت: «ما با او در تماس بودیم، اما او تیم بعدی خود را از حالا انتخاب کرده است.»

     
آی اسپورت
2019-10-24 20:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر