فهرست
چمنیان: مشکل بازی‌های خانگی ما باید حل شود
چمنیان: مشکل بازی‌های خانگی ما باید حل شود

چمنیان: مشکل بازی‌های خانگی ما باید حل شود

آی اسپورت – مربی تراکتور تبریز مدعی شد که تیمش در بازی‌های خانگی دچار مشکل شده است. عباس چمنیان پس از شکست یک بر صفر تراکتور تبریز مقابل پرسپولیس گفت: از تمام هواداران تراکتور بابت نتیجه امروز صمیمانه عذرخواهی می‌کنم. ما در بازی‌های خانگی دچار مشکل هستیم که باید حل شود.

وی افزود: گفته بودیم که امروز روزی است که اگر اشتباه کنیم و مسئولیت‌مان را انجام ندهیم، دچار مشکل می‌شویم. روی یارگیری تأکید کرده بودیم و بازیکنان ما روی تک تک بازیکنان پرسپولیس در ضربات ایستگاهی مسئولیت داشتند، اما یک لحظه از سیدجلال حسینی غفلت کردیم و گل خوردیم.

مربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد: اگر قبل از گل پرسپولیس، حمزاوی آن موقعیت را تبدیل به گل کرده بود، شرایط بازی فرق می‌کرد. بعد از گل پرسپولیس هم مسلم بود که وقتی ما دنبال جبران گل خورده باشیم، پرسپولیس بتواند روی ضد حملات موقعیت‌های بیشتری داشته باشد. با این حال قبل از گل پرسپولیس بازی متعادلی را شاهد بودیم. همانطور که می‌دانید بضاعت ما همین است و نزدیک به نیم فصل هستیم و باید تیم را تقویت کنیم. روی نیمکت بازیکنی نداشتیم و اشکان دژاگه بود که او هم صد درصد آماده نبود و با مصدومیت کار می‌کند.

چمنیان در پاسخ به این سؤال که چرا مسعود شجاعی به عنوان مسئول فنی تیم پاسخگوی رسانه‌ها نیست و این در حالی است که بدترین تراکتور تاریخ را مشاهده می‌کنیم و این تیم خوب بازی نمی‌کند، اظهار داشت: شجاعی مدرک مربیگری ندارد و با توجه به قوانین سازمان لیگ نمی‌تواند در نشست خبری شرکت کند و من به نمایندگی از کادرفنی و شجاعی در نشست خبری شرکت می‌کنم. او از هفته پنجم به بعد تیم را قبول کرده و در بستن و آماده‌سازی تیم نقشی نداشته است.

وی ادامه داد: این کار سختی است و شجاعی در شرایط خاصی مسئولیت فنی تیم را به عهده گرفت به این دلیل که زمان مناسبی نبود، این صحبت درست است و تراکتور نوسان داشته، اما بازی‌های خوبی هم داشته‌ایم. در نیم فصل باید تیم تقویت شود و با کار روی نقاط تاکتیکی تیم باید این نوسان را برطرف کنیم. گاهی اوقات تیم عملکرد خوبی دارد و گاهی نه که اگر بتوانیم مشکلات را رفع کنیم و به ثبات برسیم، این نوسان از بین می‌رود و شرایط بهتر می‌شود.

چمنیان در خصوص اینکه مشکل تراکتور چیست و آیا این تیم نمی‌تواند از موقعیت‌ها استفاده کند یا مشکل اصلی ایجاد موقعیت گلزنی است، گفت: این مسئله که از فرصت‌ها استفاده نکردیم را صحیح می‌دانم. نه فقط در این دیدار، در بازی با آلومینیوم هم این شرایط را تجربه کردیم. حمزاوی از نیم فصل فصل گذشته که به خدمت گرفته، فقط یک گل برای تراکتور به ثمر رسانده است و این نشان می‌دهد مهاجم خارجی که برای گلزنی جذب شده هم نتوانسته در تمام کنندگی به تیم کمک کند. چند بازی از او استفاده نکردیم و هم در دیدار امروز و بازی با آلومینیوم از او استفاده کردیم و این فرصت را داشت که به تیم کمک کند، او نتوانست در تمام کنندگی به تیم کمک کند.

مربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد: به جز محمد عباس‌زاده، دیگر مهاجمان ما نتوانستند در تمام کنندگی موفق عمل کنند. امروز هم تغییرات لازم را ایجاد کردیم، بضاعت تیم روی نیمکت را هم به زمین فرستادیم، اما در هر صورت شرایط بازی تغییر نکرد. در مورد ایجاد موقعیت هم که می‌گویید، درست است و گاهی وقت‌ها علیرغم داد و فریاد از روی نیمکت، شاید بازیکنان ما تمرکز لازم را ندارند و از پس دستورات تاکتیکی بر نمی‌آیند. شاید این مسئله را بتوانیم با جذب بازیکن در نیم فصل و تغییرات تاکتیکی حل کنیم.

 

 

     
آی اسپورت
2021-02-04 17:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر