فهرست
رونالدو چگونه بهترین گلزن تاریخ می‌شود؟
رونالدو چگونه بهترین گلزن تاریخ می‌شود؟

رونالدو چگونه بهترین گلزن تاریخ می‌شود؟

آی اسپورت - کریستیانو رونالدو، ابرستاره پرتغالی یوونتوس در هفته‌ای که گذشت با پیراهن این تیم در مقابل پارما دو گل و در مقابل رم یک گل به ثمر رساند تا در جدول بهترین گلزنان تاریخ فوتبال به رتبه پنجم صعود کند. رونالدو در این دو بازی موفق شد تعداد گلزنی‌های خود در بازی‌های سری آ را به هفت بازی پیاپی برساند و باعث شود یوونتوس با اختلاف چهار امتیاز نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب‌‌کننده‌اش موقعیت خود را در صدر جدول سری آ تحکیم کند. رونالدو همچنین در جدول بهترین گلزنان تاریخ فوتبال یک پله صعود کرده و حالا در رتبه پنجم قرار گرفته است. رونالدو در ۱۰۲۹ بازی موفق شده ۷۳۷ گل به ثمر برساند و حالا هدف خود را نزدیک شدن به ستاره‌هایی مثل پوشکاش، پله و روماریو می‌داند.

ستاره سابق منچستریونایتد و رئال مادرید که حالا با پیراهن یووه بازی می‌کند از آمار گلزنی گرد مولر دو گل پیشی گرفته است. اسطوره آلمانی در مجموع در بازی‌های ملی و باشگاهی موفق به زدن ۷۳۵ گل شده است. رونالدو سال گذشته در ماه اکتبر با رسیدن به آمار ۷۰۰ گل زده توانست به جدول ده گلزن برتر تاریخ راه یابد و حالا در این مدت توانسته جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

رقیب اصلی رونالدو، لیونل مسی آرژانتینی در رتبه هفتم این فهرست قرار گرفته و رونالدو حالا دو پله از او جلو زده است. مسی که شش بار توپ طلا را تصاحب کرده تا اینجا در دوران فوتبالی خود ۷۱۷ گل به ثمر رسانده و فعلا بیست گل تا رسیدن به آمار رونالدو فاصله دارد.

اما رتبه چهارم که رونالدو برای رسیدن به آن و سبقت گرفتن از آن دندان تیز کرده در اختیار اسطوره بزرگ فوتبال مجارستان، فرانتس پوشکاش است. پوشکاش با زدن ۷۴۶ گل در دوران فوتبالی خود تا این لحظه ۹ گل جلوتر از رونالدو است ولی به نظر می‌رسد کریستیانو در ادامه خواهد توانست از او سبقت بگیرد. اوج درخششش پوشکاش با مجارهای باشکوه بود. درخششی که باعث شده جایزه بهترین گل سال به نام پوشکاش مزین شود.

رتبه سوم این فهرست در اختیار یکی از ماندگارترین اسطوره‌های فوتبال دنیا، پله برزیلی است. او در دوران فوتبالی خود در ۸۳۱ بازی ۷۶۷ گل به ثمر رسانده است. پله سه بار هم جام جهانی را بالای سر برده و در سال ۱۹۷۷ بازنشسته شده است. رتبه دوم این جدول هم در اختیار یک برزیلی دیگر است. روماریو که در ۹۹۴ بازی ۷۷۲ گل به ثمر رسانده است. نقطه اوج درخشش روماریو در جام جهانی ۱۹۹۴ بود هر چند بخش اعظم گل های او در لیگ برزیل به ثمر رسیده است.

اما رتبه اول این فهرست در اختیار جوزف بیکان است که نسبت به بقیه اعضای این لیست کمتر شناخته شده است. بیکان که در دهه سی میلادی چهره شناخته شده‌ای بوده موفق شده ۸۰۵ گل به ثمر برساند. جالب اینجا است که بیکان با پیراهن سه کشور مختلف فوتبال بازی کرده. او بعد از شروع فوتبالش با تیم ملی اتریش، در فاصله ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۶ با پیراهن چکسلاواکی به میدان رفته و در سال ۱۹۳۹ هم یک تک‌بازی با پیراهن بوهمیا و موارویا انجام داده است. بیکان به اتریش کمک کرد به نیمه‌نهایی جام جهانی ۱۹۳۴ صعود کند. بیکان در یک دوره ۹ ساله در تیم اسلاویا پراگ بازی می‌کرد و در این دوره توانست ۲۷۴ گل برای این باشگاه به ثمر برساند.

۴    
آی اسپورت
2020-01-25 18:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر