فهرست
سپاهان 2-0 تراکتور؛ گلزن، گل‌نخور و پدیده!
سپاهان 2-0 تراکتور؛ گلزن، گل‌نخور و پدیده!

سپاهان 2-0 تراکتور؛ گلزن، گل‌نخور و پدیده!

آی اسپورت - تیم فوتبال سپاهان در یک دیدار حساس و تعیین کننده توانست باز هم با ارائه یک بازی منطقی و هوشمندانه، تراکتور را دبل کند و با صدرنشینی سال 99 را با ثبت آمارهای بسیار خوب به پایان برد.

 

هفته هجدهم لیگ برتر

پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹؛ سپاهان – تراکتور؛ ورزشگاه نقش جهان

داوران : پیام حیدری- حسن ظهیری – مهدی الوندی – رحیم حاجیلو

 

ترکیب سپاهان : پیام نیازمند، محمد نژادمهدی، عزت‌الله پورقاز (88- گولسیانی)، دانیال اسماعیلی‌فر  (88- منصوری)، امید نورافکن، محمد کریمی، سروش رفیعی، احسان حاج‌صفی، محمدرضا خلعتبری (66- سلمانی)، محمد محبی (90- ترکمان) و سجاد شهباززاده

سرمربی: محرم نویدکیا

 

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، محمدرضا خانزاده، ابوالفضل رزاق‌پور (73-صیاد کوکبی)، میثم تیموری، میلاد فخرالدینی، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان (46- سامان نریمان جهان)، مهدی تیکدری، محمد قادری (73- محمد مسلمی پور)، اشکان دژاگه (81-مسعود شجاعی) و محمد عباس‌زاده (46- پیمان بابایی)

سر مربی: رسول خطیبی

 

 کارت زرد

محمد محبی دقیقه 55 سروش رفیعی 88 سپاهان

اکبر ایمانی دقیقه 58 میلاد فخرالدینی 84 تراکتور

 

اخراج

اکبر ایمانی دقیقه 60 تراکتور

 

شرح گل :

سپاهان (1-0): فقط 19 دقیقه برای احسان حاج صفی کافی بود تا اولین پاس گلش را در بازگشت به سپاهان ارسال کند. ارسال احسان که به صورت مواج به نقطه کور مدافعان تراکتور ارسال شده بود، با ضربه سر بسیار خوب سجاد شهباززاده به گل اول بازی و گل شانزدهم این بازیکن در لیگ بیستم تبدیل شد. محمدرضا اخباری هیچ واکنشی روی این توپ نداشت.

 

سپاهان (2-0): پس از اینکه تراکتور 10 نفره شد، آنها فرصت ایجاد تساوی را در بازی داشتند ولی پیام نیازمند ضربه پنالتی را گرفت و چند دقیقه بعدتر یاسین سلمانی بازیکن تعویضی محرم نویدکیا گل دوم بازی را با یک شوت زیبا وارد دروازه تراکتور کرد تا با ایجاد تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس، جشن پایان سال سپاهانی ها کامل شده باشد.

 

دقایق حساس:

دقیقه 13: شوت سرکش امید نورافکن با شیرجه بلند محمدرضا اخباری به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 45: شوت سرکش محمد کریمی از روی خط محوطه جریمه با اختلاف اندکی راهی اوت شد.

دقیقه 54: ارسال دقیق احسان حاج صفی از مقابل عزت پورقاز و سجاد شهباززاده عبور کرد و این دو بازیکن نتوانستند با یک تک ضربه اختلاف بازی را دو گله کنند.

دقیقه 69: سامان نریمان جهان روی خطای عجیب نورافکن در محوطه جریمه سرنگون شد و پیام حیدری در شرایطی که عزت پورقاز در صورت دخالت نکردن نورافکن به راحتی می توانست توپ را بگیرد، نقطه پنالتی را در میان اعتراض کاپیتان سپاهان نشان داد.

دقیقه 70: پیام نیازمند پنالتی ای که امید نورافکن به سادگی تقدیم تراکتوری ها کرده بود را مهار کرد تا برای اولین مرتبه در جمع طلایی پوشان موفق به انجام این مهم شده باشد.

دقیقه 90: دو سه ضربه متوالی توسط سجاد شهباززاده و سپس مهدی ترکمان به دروازه تراکتور زده شد ولی موقعیت خطرناکی ایجاد نکرد.

 

اتفاق ویژه:

پیروزی در این دیدار و کسب ۳ امتیاز، سپاهان را در ادوار ۲۰ ساله لیگ برتر به امتیاز ۱۰۰۰ رساند. سپاهان پس از استقلال و پرسپولیس سومین تیمی است که در تاریخ لیگ برتر هزار امتیازی می‌شود.

 

در حاشیه 

* احسان حاج صفی که در دیدار هفته هفدهم با پیراهن تراکتور مقابل نساجی مازندران به میدان رفته بود، در هفته هجدهم با بازوبند کاپیتانی مقابل تیم سابقش قرار گرفته است.

* در10 دقیقه ابتدایی سپاهان عملکرد بهتری داشته ولی نتوانسته موقعیت جدی گلزنی ایجاد کند.

*محمدرضا حسینی وینگر تاثیرگذار  و ارزشمند تیم فوتبال سپاهان به دلیل 4 کارته شدن این مسابقه را از دست داده است و محروم مهم طلایی پوشان به شمار می رود.

*محمد نژادمهدی که در بازی رفت زننده تک گل تیمش در ورزشگاه یادگار امام بود و به طلسم نبردن هفت ساله سپاهانی ها در این ورزشگاه خاتمه داد، پس از هفته ها نیمکت نشینی حالا چند هفته ای می شود که اینبار با عزت پورقاز زوج تشکیل داده و در کنار هم شرایط بسیار خوبی برای طلایی پوشان در بخش دفاعی ایجاد کرده اند.

* در دقیقه 14 شاهد برپایی گرد و خاک عجیبی در ورزشگاه نقش جهان بودیم؛ گرد و خاکی که به دلیل نیمه کاره رها شدن قسمت های بیرونی این ورزشگاه قدیمی ایجاد شد. البته محمدرضا ساکت مدیرعامل جدید سپاهان تاکید کرده که ورزشگاه نقش جهان را به مجموعه ورزشی نقش جهان تبدیل خواهد کرد و این مشکلاتی که در حال حاضر دارد را از بین می برد.

* احسان حاج صفی در بازگشت به سپاهان توسط محرم نویدکیا در پست هافبک دفاعی بازی می کند و زوج محمد کریمی در این پست است.

* این دیدار هفتمین قضاوت پیام حیدری در لیک بیستم به شمار می رود. او پیش تر در جریان تساوی یک بر یک طلایی پوشان اصفهانی مقابل فولاد نیز در ورزشگاه نقش جهان حاضر شده بود.

* شاگردان محرم نویدکیا با توجه به تساوی یک بر یک پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان که تا دقیقه 60 این مسابقه بر بازی حاکم است، با صدرنشینی به رختکن رفت.

* رسول خطیبی در شروع نیمه دوم با بیرون کشیدن بوحمدان و عباس زاده و بازی دادن به بابائی و سامان نریمان جهان به دنبال کسب حداقل یک امتیاز از ورزشگاه نقش جهان است.

* رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال تراکتور به دلیل اعتراض به تصمیم پیام حیدری پس از اخراج اکبر ایمانی با کارت زرد مواجه شد.

*سروش رفیعی که تا پایان هفته هجدهم دو بار به دلیل 4 کارته و 3 کارته شدن با محرومیت مواجه شده و از خشن ترین بازیکنان لیگ به شمار می رود، در مصاف با تراکتور موفق شد روی خلاقیت و تکنیکی که دارد، موجب اخراج هافبک تراکتور شود.

* رسول خطیبی که پس از اخراج اکبر ایمانی به شدت نسبت به تصمیم داور مسابقه اعتراض داشت، در لحظه اخراج هافبک تیمش کارت زرد اول را گرفت و در وقت های اضافی هم کارت زرد دوم را گرفت تا از زمین مسابقه اخراج شود.

۳    
آی اسپورت
2021-03-18 17:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر