فهرست
لب خط با منصوریان؛ آخرالزمان
لب خط با منصوریان؛ آخرالزمان

لب خط با منصوریان؛ آخرالزمان

یک/ دقیقه ۸۱ حسن بیت سعید وارد زمین می شود، هنوز هیچکس نفهمیده جابر انصاری از جان فوتبال چه می خواهد، بی رمق از کنار منصوریان می گذرد و می نشیند روی نیمکت، جایی که انگار بیشتر از همیشه به آن تعلق دارد. در تمام این سالها هرگز استقلال تا این حد سرخورده نبوده و در این ماجرا سهم جابر، قربانی، بیت سعید و بقیه اگر بیشتر از بقیه نباشد، کمتر نیست. منصوریان بر می گردد پشت سرش و خودش را تنهاتر از همیشه می بیند، استیصال خرمگاه، چینی و بقیه هم مثل سرمربی آبی ها پذیرفتنی است. سنگ سنگین آنها، از روز اول هم نزدن را فریاد می کشید. بگذریم.

دو/ پشت هیجده، ایستگاهی برای استقلال بارقه های امید را زنده می کند. تمام دنیا برای منصوریان در همین لحظه خلاصه می شود. جباروف و اسماعیلی پشت توپ ایستاده اند، بی رحم ترین رقبای استقلال هم دلشان برای هوادار روی سکو، چشم های مضطرب پای تلویزیون و سرمربی آبی ها می سوزد. شوت فنی جباروف به تیر می خورد و کاخ آرزوهای منصوریان فرو می ریزد. شاید خودش هم فهمیده کار تمام است و روز وداع فرا رسیده است.

سه/ ضد حمله برای جم، تیر خلاص به پیکر سرمربی خسته آبی ها. داور نقطه پنالتی را نشان می دهد و حالا تصویر بین روزبه چشمی، منصوریان، امید سینک و حسینی دست به دست می شود. همه چیز تمام شده و پروژه منصوریان شکست خورده است. او عادت به عذرخواهی ندارد و پس از تحقیر مقابل العین و شکست برابر پدیده این را ثابت کرد. حالا همه درب ها به جز خروجی باشگاه به روی او بسته است چه اینکه قراب و افتخاری بازهم برای ابقای او آستین بالا زده اند اما وقتی هیچ دستاوردی جز شکست نداشتی روی بی رحم فوتبال بالاخره رخ می نماید و "رفتن" تنها گزینه روی میز است.  بازیکنان از وسط زمین برمی گردند رختکن و توی چهره همه شان "نشدن" موج می زند. داور سوت پایان مسابقه را می زند و این شاید آخرین پرده از نمایش منصوریان در استقلال باشد؛ مردی که تعریف تازه ای از شکست داشت و نتایج دور از انتظارش تا سالها در یاد هواداران فوتبال خواهد ماند.

هوای گرم جم، بوی گاز و باران بطری های آب آخرین چیزهایی بودند که از منصوریان استقبال کردند... یک پایان تلخ برای کسی که امروزش، آیینه عبرت نسل جدید سرمربیان فوتبال در ایران خواهد بود

۱۲۷ ۱۲  
آی اسپورت
2017-09-16 14:25:00
نظر دهید

۱۲ نظر
امید از تفت
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
مشکل استقلال مدیریتی است و سطح منصوریان هم همینه. نهایت کار منصوریان نائب قهرمانی لیگ است اون هم با گرون ترین تیم لیگ. تیمش هم دیر راه میفته. در نفت هم همینطور بود. تیم او در نفت هم گرون ترین تیم لیگ بود و در حالی که روز آخر شانس قهرمانی داشت نه قهرمان شد نه گذاشت تراکتور قهرمان بشه. استقلال مدیری مثل قریب میخواد. مدیری کاربلد و ساختارساز مثل دکتر طاهری در پرسپولیس. نه افتخاری گلابی که توی تلوزیون در واکنش به شکایت کاوه رضایی گفت: به هر حال بازیکن پولش را میخواد در حالی رفتار کاوه رضایی پر از انتقاد و غیرقابل دفاع بود.
خاطره بازی العین
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۴۰
جناب مهر ریزی بار اخرت باشه به شیشعلی ما گیر می دی
ما تا ۱۴۰۳ با داچعلی هستیم
امثال شماها باید از این فو تبال برید...فوتبال برای شیشعلی هاست
لنگی هستم و تا بحال با چشمم ندیده بودم فینال اسیا را
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۴۴
امثال فوتبالیستهای زبر 23 سال باید بره از استقلال تا دربی رو لنگیها ببرند و امثال لنگیها نمیدانند که پیشکسوتشان اسمش رو گزاشت پنجعلی چون قرار بود با جادوگرشون 5 تا از یه تیم پوکیده بخورن
حسین
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
دم روحانی گرم خوب گند زد به استقلال . برای انتخابات بعدی هم به هر تو بگی رای میدم
امید از تفت
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۲۵
منگول چه ربطی به روحانی داره!؟ هوادار پلاکارد روزشمار واسه شیشعلی میاره روحانی مقصره!!؟ اگه یکی نمی گذاشت شیعلی مربیتون بشه بازم می گفتید روحانی نگذاشته. خجالت آوره که شأن یک رئیس جمهور را در حد انتخاب شیشعلی پایین میارید.
سهام
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
توهم حد و مرزی نداره. نه موفقیت های استقلال به دولت وقت مربوط میشد و نه دولت روحانی چندان تاثیری تو نتایج اخیر پرسپولیس داشته. هزینه های پرسپولیس در دوران اوس محمود اگه بیشتر از استقلال نباشه ابدا کمتر هم نبود. مصداق این حرف هم رویانیان ابله هستش.
مقصر درجه اول ناکامی های استقلال منصوریان نیست. افتخاری هستش.نامدیری که به یمن موفقیت فوتسال در رقابت های جهانی حضورش تو فضای فوتبال تثبیت شد.در این که طاهری مدیر بهتری هستش شکی نیست اما اگر فکر میکنید شخص وزیر محترم ورزش با علم به این نکته, طاهری رو سرپرست پرسپولیس کرد سخت در اشتباهید. در این سیستم تمامی انتخاب ها مثل انتخاب هندونه در بسته هستش و هیچ گونه ساز و کاری برای سنجش میزان توانایی و شایستگی افراد برای پست های مختلف وجود نداره.چه بسا اگه وزیر محترم شب قبل غذای سبک تری میل میکردن الان طاهری مدیرعامل استقلال بود و افتخاری مدیرعامل پرسپولیس.
سردار سرخ
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۱
اولا ابله امثال تو هستین که به رویانیان می گید ابله
...به قول مرحوم فرخزاد که شما هنوز فرق بین جانی و خادم و نمی دونید
....از همه شما بپرسن مشکل رویانیان چیه ؟؟؟فقط می گید پرونده ژوزه..
یا ریخت و پاش و های اون
حالا من از دایی نفرت دارم...اما دیگه شما ها شورش رو در اوردین
ژوزه با کودتا علی کریمی و دارو دسته اش,کنار رفت.....
کریمی قبلا هم در مورد دنیزلی هم همین کار و انجام داد....تک به تک شدن ها سر بازی با الهلال با اسمیر اودکیچ بابت چی بود ؟؟؟یک بار دیگه فیلم حماسه ایمون زاید و ببین..بعد از گل سوم ایمون تنها کسی که سمت ایمون نرفت کریمی بود...کل نیمکت پرسپولیس و کل بازیکنای تو ی زمین با پتو و غیره پریدن طرفش اما جناب کریمی داشت به سمت وسط زمین می رفت
...حالا فرگوسن مصر فو تبال ممی فهمید ؟؟؟نیلسون و پس کی اورد ؟؟؟؟؟؟
حتی اگه بابت بدعی ژوزه کسر امتیاز بشه که مقصرش طاهری ه نه رویانیان باز هم در برابر کارهای رو یانیان می ارزه
به طاهری می گفتین بشار و منشا و شجاع و مصلحو سیامگ نعمتی رو نخره به حاش پول ژوزه رو بده
چرا نمی گید ؟؟؟؟
الان خرید بازیکن برای شما در اولیته یا بدهی ژوزه ؟؟؟؟
رویانیان هم براش اون زمان ترمیم تیمش مهم بود تیمی که با میثاق و ممد وتال تا مرز نابودی داشت پیش می رفت
سعید
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
آخر بازی با پدیده وقتی هزاران نفر یکصدا حیا کن رها کن میگفتند به شدت دستپاچه شده بود، رفتارهای عجیب و غریبی که ناشی از استرس، بهت و تحقیر شدن بود ازش سر میزد، اما، اینم واسش عادی شد، یه کلیپ کوتاهی از بعد بازی هست که نشون میده وسط هو شدن و فحش شنیدن و ناراحتی هوادارا، خیلی ریلکس درخواست سلفی قبول میکنه و بعدش با ظاهری بی تفاوت وارد اتوبوس میشه.
مثل همون مثل معروف که میگه اول سخته!!، این بابا هم نه تنها سختی و خجالت اولیه رو گذرونده و ظاهرن خوشش هم اومده!
جاج
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۱۱
صدبار گفتیم با یه روانشناس خبره در مورد حرکات و رفتارهای منصوریان مصاحبه کنید، این درخواست نه توهینه و نه تمسخر. خیلی از ماها شاید خودمونم ندونیم که مشکلات روانی داریم و باید به طور سالانه چک بشیم.
تیک ها و حرکات چشم و ابرو، جملات نامفهوم، خودشیفتگی عجیب و بیش از حد، حرکات و تکان دادن های بی دلیل دست و ...
اینها فقط نشونه های کوچیکی از اختلال در ایشونه ولی وقتی سبستم مدیریتی در حد یاعلی مدد باشه نتیجش بازی کردن با احساسات و روان هزاران هزار هواداره.
امیر ربیعی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
عالی بود
اقای منصوریان خودش هم میداند سواد مربیگری را در حد استقلال ندارد بجای جابر بیت سعید ک به اب و هوای بوشهر عادت دارد بازی میکرد تاکتیک فنی استقلال همش سانتر نباید باشد
داشتن برنامه برای شکست وجود ندارد
اقای منصوریان با تمام احترام تفکرات تاکتیکی شما و کادر فنی محترمتان فقط بدردpes 2017میخورد که انجا هم اگر نبازید با این تفکرات مساوی را میگیرد پس بروید تا هوادار استقلال روی سکو سکته نکند و جان ندهد
نیما
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۲۴
ما همه پرسپولیسها به روحانی رای دادیم چون استقلال رو ضعیف و پرسپولیس رو قوی کرد.
امیرعباس
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۵۲
این ترکیب بی خود ادبیاتی و گزارش ورزشی دیگه از شدت تکراری بودن حقیقتا خسته کننده و حتی ازار دهنده شده مهریزی بی خیال این نوشته ها بشو یه راه جدیدی پیدا کن!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر