فهرست
آیا چینی‌ها اینتر را می‌فروشند؟
آیا چینی‌ها اینتر را می‌فروشند؟

آیا چینی‌ها اینتر را می‌فروشند؟

آی اسپورت - رسانه لارپوبلیکا ایتالیا خبر داده اخبار و شایعاتی درحال انتشار است که شاید شرکت چینی سونینگ به دلیل ریاضت اقتصادی و قوانین سختگیرانه در کشور چین، مجبور شود پس از تنها 4 سال مدیریت این باشگاه، دست به فروش اینتر بزند.

این رسانه نوشته است ممکن است سونینگ از فوتبال کنار بکشد و سهامش در اینتر را به فروش برساند. فعلا این شایعات تایید نشده اند ولی بنظر میرسد قوانین سختگیرانه مجدد دولت چین علیه سرمایه گذاری خارجی مخصوصا در فوتبال، باعث شود سونینگ نسبت به سرمایه گذاری در اینتر نیز سرد شود و کنار بکشد.

حکومت چین اخیرا نیز دستور برداشته شدن نام مالکان خصوصی از نام باشگاه های فوتبال این کشور شده بود که اخیرا حتی باشگاه جیانگسو سونینگ مجبور به تغییر نام شد.

لارپوبلیکا نوشته است که همه گیری کرونا باعث شده تا با وجود صرف هزینه 102.4 میلیون یورویی سونینگ در سال 2020، بر روی خزانه این شرکت تأثیر منفی بگذارد و آنها در مورد اینکه آیا به تیمداری در میلان ادامه دهند یا خیر، تجدید نظر کنند.

بعد از ظهر سه شنبه استیون ژانگ رئیس باشگاه اینتر جلسه ای میان مدیران سونینگ برگزار شد و طرفین در مورد لزوم کاهش هزینه های باشگاه توافق کردند. این در حالی است که ژانگ در تابستان امسال رویای به خودت گرفتن لیونل مسی از بارسلونا را در سر داشت.

پس از این جلسه، شایعاتی مطرح شد که به دلیل ریاضت اقتصادی و قوانین داخلی کشور چین، سونینگ قصد دارد اینتر را به یک بانک سرمایه گذاری مستقر در لندن واگذار کند.

به هر حال تمامی این اخبار شایعاتی است که در کشور ایتالیا منتشر شده و هنوز واکنشی از سوی این باشگاه و یا شرکت سونینگ نشان داده نشده است. با این حال، اینتر برای فصل بعد به دنبال عقد قرارداد با یک شرکت چینی به عنوان اسپانسر جدید این باشگاه است.

از چین به گوش می رسد که توافق بین اینتر و هنگچی برای اینکه این شرکت خودرو سازی از فصل آینده اسپانسر اصلی نراتزوری شود، نزدیک است. پیرلی که از سال 1995 اسپانسر اصلی نراتزوری به حساب می آید در پایان فصل قراردادش به اتمام می رسد.

رقم سالانه ای که پیرلی به اینتر می پردازد با احتساب پاداش ها حداکثر به 15 میلیون یورو می رسد و اسپانسر جدید این رقم را به 30 تا 35 میلیون یورو در سال خواهد رساند. گفتنی است شرکت خودرو سازی هنگچی که اتومبیل های هیبریدی تولید می کند، یکی از زیر مجموعه های هولدینگ اورگرانده چین محسوب می شود.

شاید انتشار این اخبار باعث شود فرضیه واگذاری سهام اینتر توسط شرکت سونینگ تکذیب شود ولی با این حال تا زمان اعلام خبر رسمی باید منتظر ماند و دید ماجراجویی های چینی ها در نراتزوری، به کجا ختم خواهد شد.

     
آی اسپورت
2021-01-01 10:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر