فهرست
گزارش ویژه؛ سال بازگشت ستاره‌ها در آلمان
گزارش ویژه؛ سال بازگشت ستاره‌ها در آلمان

گزارش ویژه؛ سال بازگشت ستاره‌ها در آلمان

آی‌اسپورت- مصدومیت و بدشانسی‌های متوالی در سال 2017 چند ستاره مطرح بوندس‌لیگا را از رقابت‌ها و شرایط آرمانی دور کرده. با پایان یافتن سال 2017 و فرا رسیدن سال 2018 پس از شروع نیم‌فصل دوم بوندس‌لیگای آلمان بازیکنان خاص را تماشا کنیم تا ببینیم به چه شکل به روزهای خوب خودشان برمی‌گردند. 

مارکو رویس؛ دورتموند

ستاره و کاپیتان 28 ساله زنبورها را می‌توان یکی از بدشانس‌ترین بازیکن‌های تاریخ فوتبال این کشور نامید. بازیکنی که می‌توانست ستاره اول مانشافت باشد و تفاوت را برای دورتموند رقم بزند فصل قبل نیمی از دیدارهای دورتموند را از دست داد. در روزهای پایانی فصل رویس در ترکیب تیمِ توخل قرار گرفت و بعد از یک نیمه به دلیل آسیب‌دیدگی بیرون رفت. قهرمانی در جام‌حذفی برای او تلخ شد چراکه باز هم مجبور بود 6 ماه دور از میادین باشد. حالا 6 ماه گذشته و او دوران نقاهت را سپری کرده تا با شروع مجدد بوندس‌لیگا رویس به ترکیب دورتموند برگردد. نکته جالب این است که پیتر بوش هلندی در دوران حضورش در دورتموند نتوانست از بهترین مهره تیمش استفاده کند و حالا پیتر اشتوگر خوش‌شانس است که رویس را از هفته هجدهم در ترکیب تیمش خواهد داشت. 

 

مانوئل نویر؛ بایرن‌مونیخ

به یاد نداریم مانوئل نویر یک فصل آن‌قدر از میادین دور باشد. او که با پای شکسته فصل قبل در لیگ قهرمانان اروپا برابر رئال‌مادرید بازی کرد تاوان تعصبش به باواریایی‌ها را داد و مجبور شد در نیم‌فصل اول بوندس‌لیگا جای خودش را به اسون اولرایش بدهد. روند درمانی دروازه‌بان اول ژرمن‌ها و بایرن به خوبی سپری شده و انتظار می‌رود با آمادگی کامل در نیم‌فصل دوم به میادین برگردد. البته برای اینکه مشکلی برای حضور بهترین دروازه‌بان جام جهانی‌ 2014 در جام جهانی‌ 2018 پیش نیاید یوپ هاینکس عجله‌ای برای بازگرداندن او به دروازه نخواهد داشت چراکه اولرایش هم شرایط بسیار خوبی دارد. یواخیم‌ لو هم تأکید کرده نویر کاپیتان آلمان در جام جهانی‌ است و نمی‌خواهند با ریسک کردن او را در تورنمنت مهم پیش‌رو از دست بدهند.

 

کریستین پولیشیچ؛ دورتموند

سال 2016 برای پولیشیچ آمریکایی سال بسیار خوبی بود. او توانست خودش را در ترکیب دورتموند جا بیندازد و به عنوان یک ستاره جوان مطرح شد. بال 19 ساله زنبورها با افت فوتبال آمریکا در رده ملی و عدم راهیابی به جام جهانی‌ 2018، عملکرد ضعیف دورتموندِ بوش و سقوط ناگهانی تیم در جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا روزهای سخت فوتبالی‌اش را هم دید. او که حالا بیش از یک پدیده به عنوان یک ستاره معرفی می‌شود و بهترین بازیکن سال آمریکا هم شده با توجه به سابقه خوبی که دارد و با اعتمادبه‌نفس می‌تواند نیم‌فصل نخستِ ناامیدکننده‌اش را به دست فراموشی بسپارد. 

 

مارکو فابیان؛ فرانکفورت

هواداران اینتراخت فرانکفورت امید زیادی در سال 2018 به ستاره مکزیکی تیم‌شان خواهند داشت. مارکو فابیان که فصل قبل یکی از بهترین‌های عقاب‌ها بود نیم‌فصل اول را به دلیل عمل جراحی از دست داد و با بهبود شرایطش می‌تواند عصای دست نیکو کواچ در نیم‌فصل دوم باشد. فرانکفورت نیم‌فصل اول خوبی داشته و در رده هشتم هم قرار گرفته اما در گلزنی چندان شرایط خوبی ندارد و در 17 بازی تنها 20 گل زده. بازگشت فابیان می‌تواند یک سود دوطرفه باشد؛ هم او با رسیدن به فرم مطلوب شانس حضور در ترکیب اصلی مکزیک در جام جهانی‌ را داشته باشد و هم رکورد گلزنی فرانکفورت بهتر شود.

 

لئون بیلی؛ لورکوزن

سرعتی، تکنیکی و غیرقابل مهار. یک ستاره جدید در تیم بایرلورکوزن چهره شده که نیم‌فصل از دیدن بازی او لذت بردیم. او که با نمایش‌های خوبش در ترکیب لورکوزن باشگاه‌های بزرگی را خواهان خودش می‌بیند در نیم‌فصل نخست در 16 بازی 8 گل زد و 5 پاس‌گل ارسال کرد. بیلی هفته به هفته در حال پیشرفت است و با پایان فصل باید منتظر خبرهای بیشتری از این ستاره جامائیکایی باشیم. چه بسا مهره کلیدی لورکوزن فصل بعدی را در لیگ برتر انگلیس سپری کند. لورکوزن با بیلی امیدوار به حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد است.

 

دیووک اوریگی؛ ولفسبورگ

لیورپول نتوانست از ستاره بلژیکی‌اش خوب استفاده کند و به همین دلیل مجبور شد برای بیشتر بازی کردن دیووک اوریگی را به آلمان بفرستد. اوریگی در بوندس‌لیگا آن‌قدر خوب بود که جایگاه ماریو گومز در ترکیب گرگ‌ها به خطر افتاد و در نهایت مهاجم باتجربه تیمش را به مقصد اشتوتگارت ترک کرد. اگرچه در ظاهر 4 گل زده در 15 بازی فصل نمی‌تواند آمار چشمگیری باشد اما برای بازیکنی که تازه به بوندس‌لیگا آمده و تأثیرگذار بوده آینده روشنی را متصور خواهیم بود. ولفسبورگ قصد دارد قرارداد قرضی او را دائمی کند. 

 

ساندرو واگنر ؛ بایرن‌مونیخ

پس از عوض کردن چند باشگاه سرانجام در دارمشتات فصل قبل و هوفنهایم این فصل درخشید تا موفق شود توجه سران باشگاه بایرن‌مونیخ را برای بازگشت به زادگاهش جلب کند. مهاجمی که در 30 سالگی به تیم ملی آلمان هم رسیده روزهای رؤیایی را سپری می‌کند و می‌تواند جانشین خوبی برای روبرت لواندوفسکی باشد. با توجه به اینکه در فصل منتهی به جام جهانی‌ 2018 قرار داریم احتمالاً هاینکس در برخی دیدارهای نیم‌فصل دوم برای اینکه کمتر به مهاجم اول تیمش فشار بیاید از واگنر استفاده خواهد کرد. این مهاجم مونیخی هم می‌تواند امیدوار باشد با درخشش در ترکیب باواریایی‌ها مسافر جام جهانی‌ شود.

خبرورزشی

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-01-03 17:06:00
نظر دهید

۱ نظر
امین
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۸
خیلی هم خوب و جذاب
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر