فهرست
پرسپوليس در دربی هم لوزی بازی می‌کند؟
پرسپوليس در دربی هم لوزی بازی می‌کند؟

پرسپوليس در دربی هم لوزی بازی می‌کند؟

آی اسپورت - تقريبا تمام بازی‌هاي فصل قبل و شروع اين فصل پرسپوليس بازی را با دو هافبک دفاعی شروع کرد که در امتداد هم مرکز زمين را در اختيار گرفته و اينطوری بازيسازی تقريبا به کناره‌ها محدود می‌شد. در اين شرايط فصل قبل ترافيک شديدی در کناره‌های زمين ايجاد شد تا جایی که محسن مسلمان تبديل به نيمکت‌نشين صرف شد و به ستاره‌ای مثل بشار رسن بازی نمی‌رسيد. حتی سيامک نعمتی هم شانس زيادی براي بازی حداقل در نيم‌فصل اول پيدا نکرد.

پرسپوليس اين فصل را هم با همان سيستم آغاز کرد اما در سه بازي با سيستم 2-4-4 لوزی به ميدان رفته است. برانکو تيمش را در بازی رفت و برگشت مقابل الدحيل و ديدار اخير با سپيدرود با سيستم 2-4-4 لوزی به زمين فرستاد. در بازی با سپيدرود که مشخص بود نوراللهی به عنوان تنها هافبک دفاعی درون زمين است اما در دو بازی ديگر که برانکو همزمان از حضور نوراللهی و کمال استفاده می‌کرد، شماره 8 در نقش هافبک کناری به ميدان رفت تا لوزی شکل بگيرد.

حالا و در شرايطی که پرسپوليس تمام بازيکنانش را براي دربی در اختيار دارد بايد ديد از سيستم لوزی استفاده خواهد کرد يا خطي اما در هر صورت يکي از بين سيامک نعمتی و منشا قربانی خواهد شد. در واقع اگر خط ميانی چهار نفره سرخ‌ها را با حضور نوراللهی، کمال، عاليشاه و رسن تصور کنيم از بين نعمتی و منشا يکی بايد در خط حمله کنار عليپور بازي کند. احتمال ديگر هم اين است که نعمتی يکي از چهار هافبک برانکو باشد که در اين صورت يکی از بين کمال، نوراللهی، رسن يا عاليشاه نيمکت‌نشين خواهد شد.

برانکو اگر بخواهد با سيستم لوزی تيمش را به زمين بفرستد شايد بيرون گذاشتن کاميابي‌نيایی که در ديدار با السد هم محروم است عقلانی به نظر برسد و مسابقه با استقلال ماکتی از آن بازی مهم‌تر شود اما بعيد است ايوانکوويچ چنين ريسکی را متحمل شود و اگر قرار به استفاده از سيستم لوزی باشد باز هم کاميابی‌نيا را در ميدان قرار خواهد داد و نوراللهی هافبک کناری مي‌شود.

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس

۳    
آی اسپورت
2018-09-25 15:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر