فهرست
تبریز ایستگاه آغاز برای استراماچونی و استقلال
تبریز ایستگاه آغاز برای استراماچونی و استقلال

تبریز ایستگاه آغاز برای استراماچونی و استقلال

آی‌اسپورت- لقب و شعار شهر تبریز شهر اولین‌ها است. بسیاری از عناصر و فعالیت هایی که زمینه ساز ایجاد تحول و مدرنیته شدن در ایران بوده سرمنشاء آن از شهر تبریز بوده است. اکنون در یک اتفاق جالب و مورد توجه آغاز کار رسمی آندره‌آ استراماچونی به عنوان سرمربی استقلال از تبریز است. قطار آبی‌پوشان از ایستگاه تبریز حرکت خود را شروع می‌کند و لکوموتیو ران این قطار مربی جوان ایتالیایی استراماچونی می‌باشد. استقلال و هوادارانش بسیار امیدوار هستند که حضور این مربی جوان که از فوتبال پر طمطراق ایتالیاست با موفقیت و کسب افتخارات جدید همراه شود. نوع تمرینات، جدیت و حضور فعال در همه‌ی مراحل تمرینات از سوی آندره‌آ استراماچونی نشان داده که مدیران استقلال انتخاب خوبی داشته‌اند. نکته‌ی نگران کننده که شاید به ضرر آبی‌ها تمام شود تغییرات زیادی می‌باشد که در ترکیب و ساختار اصلی تیم فصل گذشته رقم خورده است. این مشکل برای آبی‌ها تازگی ندارد چون در چند فصل اخیر با استقلال دست به یقه بوده ستاره‌های تیم به راحتی از استقلال رفته‌اند و بالطبع هماهنگی و توازن تیم هم دستخوش تغییر شده است.  

دلیل این اتفاق هرچه باشد نتیجه‌اش دور شدن استقلال از کسب عنوان قهرمانی در لیگ‌برتر و ناکامی در سطح آسیا و لیگ قهرمانان بوده است. استراماچونی در مدت حضورش در جمع آبی‌پوشان هرگز از این موضوع حرفی به زبان نیاورده و به نوعی خود را نسبت به این مطلب بی تفاوت نشان داده او می‌خواهد با این کار به داشته‌هایش توجه کند و به بازیکنان تیمش اعتماد به نفس دهد که به آن‌ها اطمینان و اعتماد کامل دارد. در واقع استراماچونی به خوبی می‌داند حرف زدن از بازیکنانی که از استقلال رفته‌اند هدر دادن انرژی و سلب اعتماد از بازیکنان حال حاضر تیم می‌باشد. توجه به داشته‌ها و تقویت نقاط قوت این گروه فردا روز بیشتر به کار استقلال می‌آید تا آه و حسرت سر دادن از جدایی ستاره‌هایی که شاید دلشان با تیم استقلال نبوده است. 

این نوع نگاه و دیدگاه که استراماچونی به موضوع جدا شده‌های تیم استقلال داشته بسیار قابل تقدیر و تحسین است. استراماچونی به اهمیت حضورش در استقلال و ایران واقف است چون اگر غیر از این بود هرگز از وجود بی نظمی و آشفتگی ایجاد شده در جریان کارهای باشگاه و تیم به ستوه نمی‌آمد. بر زبان آوردن این جمله‌ها که شما برای چه مرا به ایران آورده‌اید؟ شما می‌خواهید شبیه من شوید یا مرا شبیه خود سازید؟ یعنی وجدان بیدار و تعهد به انجام صحیح کار، استراماچونی می‌داند در استقلال انتظارات بالاست و اگر بی گدار به آب بزند مسلماً شکست سختی خواهد خورد. پس تا قبل از آغاز مسابقات دعوای خود را انجام می‌دهد، خواسته اش را بیان می‌کند حتی اگر مدیران باشگاه تُرش و برخی این حرکت را یک بازی و هوچیگری بدانند استراماچونی می‌داند که همان‌هایی که امروز به او هوچیگر می‌گویند در زمان شکست به او انگ بی تفاوتی و عافیت طلبی خواهند زد که چرا به موقع مشکلات تیم را به گوش مدیران و رسانه‌ها نرسانده است. او به جنگ اول به از صلح آخر معتقد است. سخنی که امروز گفته شود یک حقیقت روشن است و سخن فردا و پس از شکست خوردن احتمالی یک توجیه تلخ، استراماچونی با عافیت طلبی و بی تفاوتی حقیقت ارزشمند را با توجیه بی فایده طاق نمی‌زند.

هوشیار کردن مربیان استقلال با تَشر خیلی خیلی بهتر از تعریف و تمجیدهای الکی می‌باشد که نتیجه‌اش غافل شدن از مشکلات و کمبودهایی است که در بزنگاه‌های حساس به زیان استقلال تمام شود.

۲    
آی اسپورت
2019-08-23 01:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر