فهرست
پشت پرده تعویض‌های برانکو؛ بین دو نیمه!
پشت پرده تعویض‌های برانکو؛ بین دو نیمه!

پشت پرده تعویض‌های برانکو؛ بین دو نیمه!

آی اسپورت – پرسپولیسی‌ها با اینکه با حساب 2 بر صفر از الاهلی عربستان عقب بودند اما بازی را به تساوی کشیدند تا یک اتفاق ویژه در بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 رقم بخورد. ماجرای این بازی در نوع خود جالب است. پیش از شروع کار، برانکو در مصاحبه‌هایش گفته بود تیم حریف را به خوبی آنالیز کرده و می‌داند چطور باید به الاهلی فشار وارد آورده و این تیم را غافلگیر کند.

سرمربی سرخپوشان در آخرین بازی خود مقابل سیاه جامگان از ترکیبی استفاده کرد که در واقع ترکیب اصلی سرخ ها نبود؛ خلیل‌زاده در مرکز دفاع؛ حسین ماهینی در دفاع راست، محمد انصاری در دفاع چپ و وحید امیری که مدام به سمت راست گرایش پیدا می‌کرد. سرخپوشان برابر سیاه جامگان با این ترکیب تن به تساوی آن هم در آخرین دقایق بازی دادند اما اتفاق مهم‌تری رخ داد و برانکو به خواسته‌هایش قبل از بازی با الاهلی یعنی فریب دادن حریف رسید.  

بازی که شروع شد، روی یک اتفاق عجیب در دقیقه 2 بازی، الاهلی به گل رسید. یک غافلگیری به تمام معنا! اما بعد از این گل، پرسپولیس روند خوبی داشت. توپ‌ها از خط میانی به خط حمله می رسید و تیم، بارها در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما مشخص بود سرگئی ربروف سرمربی اوکراینی الاهلی پرسپولیس را به خوبی آنالیز کرده بود. او توانست در نیمه اول، مهدی طارمی، محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده را از قالب تیم پرسپولیس و امور تاکتیکی سرخپوشان محو کند. به همین خاطر مسلمان و احمدزاده کمترین تاثیر را در بازی داشتند، طارمی نیز در گلزنی و حتی گرفتن پنالتی از حریفش ناکام ماند.  

اما بین دو نیمه اتفاق مهم دیگری افتاد.  یکی از اعضای کادرفنی به برانکو توصیه کرد باید تن به ایجاد تغییرات گسترده در تیم بدهد تا بار دیگر به الاهلی رو دست بزند. برانکو اما به خودش فرصت داد تا بازی در نیمه دوم را تجربه کند. سرخپوشان در همان اول نیمه دوم، گل دیگری دریافت کردند تا پروفسور سرخپوشان از کوره در رفته و یک تصمیم حیاتی بگیرد. 

اگر خاطرتان باشد، در تمام این مدتی که برانکو به ایران آمده (فروردین 1394) تا قبل از بازی با الاهلی، او هرگز راضی نمی‌شد تا آخرین دقایق بازی دست به ترکیب تیمش بزند و معمولا تعویض‌های برانکو از دقیقه 65 به بعد شکل می‌گرفت تا به بازیکنان ذخیره تنها یک سوم از زمان بازی را برای تاثیرگذاری بر نتیجه بدهد. تعداد بازی‌هایی که سرخپوشان 3 تعویض خود را انجام نداده باشند نیز، کم نیست.  

برانکو اما این بار برای خنثی کردن نقشه ربروف اقدام جالبی انجام داد و تا قبل از رسیدن به دقیقه 70 هر 3 تعویض خود را انجام داد. دیگر اتفاقی که رقم خورد، مدل تعویض‌ها بود. برانکو مثلث طارمی - فرشاد - محسن مسلمان را از زمین بیرون کشید و به کمال کامیابی نیا، گادوین منشا و بشار رسن بازی داد. همین موضوع باعث شد همه آنالیزهای ربروف بهم بریزد. چون او قدرت شوتزنی منشا را نمی‌دانست و هرگز بازی از بشار رسن ندیده بود. پرسپولیس نیز با دو هافبک دفاعی به نام کمال کامیابی نیا و محسن ربیع خواه، کاملا میانه میدان را تسخیر کرد و توانست در موقعیت گلزنی قرار بگیرد.

برانکو در این بازی بارها به همتای اوکراینی خود در الاهلی «رودست» زد و بازی را برد هرچند کسب تساوی و فرار از باخت بیرون کشیدن فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و مهدی طارمی حواشی جدیدی را نیز ساخت ولی برنده مطلق این دیدار، برانکو بود!

 

خبر ورزشی

۱۱۲ ۸  
آی اسپورت
2017-08-23 13:16:00
نظر دهید

۸ نظر
پرستو
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۱
تیم ما متاسفانه یا خوشبختانه ترکیبش همیشه ثابته و به ندرت توش تغییر ایجاد میشه
خب طبیعیه راحت ترین کار واسه رقبا آنالیز کردن تیم ماست؛ چون همیشه همینان تو بازی و با دیدن 4 تا فیلم بازی پرسولیس میشه فهمید چی به چیه
مثلث فرشاد محسن و مهدی همیشه تو ترکیب مهم بودن و همه کاره ی بازی بود
الاهلی هم به خوبی تیممونو آنالیز کرده بود و این مثلث و از کار انداخته بود
برانکو واقعا هوشمندانه و بی نظیر تو تعویضاش عمل کرد و حریف گیج شد
سیما
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۴۰
اول من نمیدونم این خبرای خیلی سری رو از رختکن کی میگه به شما و دو این که خدای حاشیه سازی هشستین آخه این جملات آخر یعنی چی؟"هرچند کسب تساوی و فرار از باخت بیرون کشیدن فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و مهدی طارمی حواشی جدیدی را نیز ساخت" تیم شرایطش خیلی خوبه و همه با هم خوبن بعد از گل منشا هم اتحادشونو نشون دادن مگه اینکه باز شما یه چیزی دیده باشید که بقیه کور باشن.
P71
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۰
بازی دیشب یه پیام واضح داشت! امسال جایگاه هیچکس توی تیم گارانتی نیست! روی نیمکت بازیکنای درجه یک نشستن! پس باندبازای عزیز مراقب خودتون باشید که جاده لغزنده اس
امید از تفت
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۳
این بازی بود که باید برانکو ریسک می کرد چون چیزی برای از دست دادن نداشت. بازی را دو هیچ می باختیم به احتمال 90% حذف می شدیم ولی با مساوی همه چیزی به بازی برگشت موکول شد. وقتی بازی را دو هیچ جلو هستی نباید ریسک کنی و تعویض زودهنگام داشته باشی. این را مربی باتجربه ای مثل برانکو خوب میفهمه که تعویض ریسکی در جای خودش باید انجام بشه ولی اینکه شما توقع دارید توی هر بازی برانکو اینکار را انجام بده عقلانی نیست و باعث عدم نتیجه گیری تیم میشه
شاهین
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۴۰
یعنی حالا شما یعنی نویسنده متن بالا تو رختکن پرسپولیس بوده که این حرفها نوشته یا اینکه به ایشان وحی شده یا خبرچین آنلاین دارند................جالب اینه که بازم از حاشیه سازی دست بر نمی دارند و مژده می ده که در آینده این تعویض های طلایی حاشیه های جدید خواهد داشت واقعا که شرم بر هر چه خبری نویس مزد به قلم هست.
بهروز
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۱۰
آره عمو آناليزور تيم خبرچين ايناست
بهنام
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۸
Branco has a beautiful mind!
۳
بهنام
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۶
واقعا مربی بزرگیه برانکو. از سرمون زیادیه! کی تو این شلخته بازار ایران میومد سرمربی تیمی بشه که نامربی های وطنی کمرش رو شکسته بودن و فقط یه اسم ازش گذاشته بودن. اگر هم میومد تضمینی برای موفقیتش وجود نداشت چون همون نامربی ها اینبار کمر اون مربی بزرگ رو خورد میکردن و ما هم از پا افتادن تیم رو یه بار دیگه به نظاره می نشستیم! خدا رو شکر که برانکو اومد تا یک هم که شده از دیدن تاکتیک های پیچیده تو تیم ام لذت ببرم و باور کنم که مربی میلیادری الاهلی رو با ستاره های میلیاردی اش میشه شکست داد. البته شکست دادنی همراه با یک بازی شیک و تاکتیکی و نه مبتنی بر شانس و اتقاقات. ربروف خیلی مربیه خوبیه و اینو هم کارنامه اش و هم قیمتش تو بازار جهانی فوتبال تایید میکنه ولی شکر که ما هم برانکو رو داریم تا از دیدن یک بازی برابر تاکتیکی احساس غرور کنیم.
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر