فهرست
آنچه باید از نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا بدانید
آنچه باید از نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا بدانید

آنچه باید از نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا بدانید

آی اسپورت - روز دوشنبه سوم دسامبر در هتل شلبورن دوبلین قرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا انجام شد و چهار تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را شناختند. طبق قرعه کشی انجام شده پرتغال - سوئیس در نیمه نهایی به مصاف هم می روند و انگلیس و هلند نیز دیگر بازی نیمه نهایی را برگزار خواهند کرد. به بهانه قرعه کشی پلی آف این لیگ، نگاهی داریم به مرحله نیمه نهایی این مسابقات:

انگلیس در گروه چهارم از سطح آ مسابقات قرار داشت و توانست در روز پایانی با برد مقابل کرواسی، بالاتر از اسپانیا و کرواسی قرار گیرد و به عنوان تیم نخست به پلی آف راه یابد. هلند هم با کسب تساوی در لحظات پایانی مقابل آلمان، توانست فرانسه و آلمان مدعی را پشت سر گذاشته و به عنوان تیم صدرنشین گروه خود راهی پلی آف شود.

پرتغال در گروه سوم، با اقتدار بالاتر از ایتالیا و لهستان قرار گرفت تا میزبان بازی های پلی آف شود. سوئیس هم در یک شب به یادماندنی توانست بازی 2-0 باخته را با برد 5-2 عوض کند و بالاتر از بلژیک قرار گیرد و به نیمه نهایی برسد.

پرتغال - سوئیس (ورزشگاه دراگو پورتو - روز 15 خرداد ساعت 23 و 15 دقیقه)

هلند - انگلیس (ورزشگاه آلفونسو هنریکس گیمارش - روز 16 خرداد ساعت 25 و 15 دقیقه)

فینال و رده بندی: روز 19 خرداد 1398

دیدار اول نیمه هایی بین پرتغال و سوئیس برگزار می شود و دیدار دوم بین انگلیس و هلند انجام خواهد شد. دیدار اول در روز ۱۵ خرداد سال ۹۸ در پورتو و دیدار دوم در روز ۱۶ خرداد در گیمارش برگزار می شوند. 19 خرداد 98 نیز از ساعت 17 و 30 دقیقه به وقت تهران بازی رده بندی و سپس ساعت 23 و 15 به وقت تهران بازی فینال برگزار می شود. ورزشگاه های دراگو پورتو با ظرفیت 50 هزار نفر و ورزشگاه آلفونسو هنریکس گیمارش با 30 هزار نفر ظرفیت، میزبان بازی های نهایی خواهند بود.

چهار تیم حاضر در این مرحله هر یک به خاطر صعودشان 4.5 میلیون یورو کسب کرده اند. در عین حال برای تیم های اول تا چهارم جوایز مجزایی تعیین شده است. تیم قهرمان اولین دوره لیگ ملت های اروپا 6 میلیون یورو دیگر نصیبش خواهد شد. تیم دوم 4.5 میلیون یورو و تیم های سوم و چهارم به ترتیب 3.5 و 2.5 میلیون یورو به دست می آورند.

۲    
آی اسپورت
2018-12-03 22:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر