فهرست
ستاره‌های فدراسیون فوتبال کجاست؟
ستاره‌های فدراسیون فوتبال کجاست؟

ستاره‌های فدراسیون فوتبال کجاست؟

 آی اسپورت- اصطلاح فدراسیون فوتبال ۵ستاره از زبان محمدرضا ساکت یکی از موضوع‌های بحث‌برانگیزی بود که علی کریمی بارها با طعنه از آن صحبت کرد. علی کریمی به واقع حق داشت که از فدراسیون ۵ستاره به زعم آقایان سوال کند. می‌پرسیم ۵ستاره به چه داده می‌شود؟

هتل‌ها و رستوران‌ها  در ازای هر ستاره‌ای که می‌گیرند باید خدمات خود را در حد استانداردهای بگذارند که لایق این ۵ستاره  باشد. این معیارها شامل همه امکانات نرم‌افزار و سخت‌افزاری شامل خدمات و نوع  خدمات و نیروی انسانی (سمیناری که کارلوس کی‌روش تازگی برگزار کرد!) و مدیریتی که این خدمات را ارائه می‌دهند باید باشد و اگر این گونه نبود بی‌گمان این ستاره ها پس گرفته می‌شوند.

جناب ساکت! فرمودند امکانات اقتصادی ما در حد امکانات اقتصادی حاکم بر مملکت است. اما نگفت که امکانات پایین مالی ناشی از اشکالات در مدیریت و برنامه‌ریزی است که اگر این گونه نبود عربستان سعودی با بلژیک و ایتالیا و آلمان بازی تدارکاتی برگزار نمی‌کرد و ما با سوریه و ازبکستان و یونان و ترکیه و لیبی و احتمالا الجزایر. می‌پرسیم اگر ما پنج ستاره هستیم پس عربستانی‌ها چند ستاره هستند؟

مسئله ۵ستاره فدراسیون تنها برای دیدارهای تدارکاتی مطرح نیست. سوالی که مطرح است که چگونه مدیریت فدراسیون فوتبال باعث شده که شرایطی پیش بیاید که سرمربی تیم ملی  این گونه با مخمصه‌ای رو‌به‌رو شود که شرایط او را با موقعیت برانکو در سال ۲۰۰۶ مقایسه می‌کنند؟

کارلوس کی‌روش یک سرمربی حرفه‌ای است، پول حرفه‌ای می‌گیرد و باید رفتارهای حرفه‌ای داشته باشد. کار او این نیست که یک روز برانکو را با الفاظ  خاصی نام ببرد و روز بعد با اسدی و مراکز آمادگی جسمانی فدراسیون درگیر به شود و هر روز کادر مربیانش را با خشم اخراج و دوباره دعوت به کار کند (واژه مدیریت انسانی را به خاطر آوریم!) یا بخواهد با توهین کردن به کریمی پاسخ او را بدهد که می‌خواهد روشن کند چگونه یک دانش آموخته رشته بیزینس در تیم ملی ما  است. ۴۸ساعت از این قضیه گذشته است. فدراسیون فوتبال چه اقدامی برای این رفتار کارلوس کی‌روش  کرده؟

این حرف که امروز وقت انتقاد کردن نیست چون نزدیک جام جهانی هستیم نباید شامل حال سر مربی تیم ملی ایران هم می‌شد؟ فدراسیون ۵ستاره که از هر سوی با فشار رو‌به‌رو است با اهمال تنها ستاره‌های نداشته‌اش را از دست می‌دهد.

۱۷ ۷  
آی اسپورت
2018-02-15 02:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
جيم
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۵۹
تورج جان تو هپروت و لالالند زندگي مي كني؟

پر بيراه نگفته. ستز با نواش خوش ه .... ستاره رو به بازي تداركاتي نميدن. هر وقت درامد سرانه ي ما اندازه عربستان شد، هر وقت روابط سياسيمون مثل عربستان شد و هر وقت رفتا و شعور حرفه اي مون مثل همسايگان پاييني شد بله يحتمل ميتونيم بازي تداركاتي با بلژيك و ايتاليا بزاريم.

اما تورج جان، زياد جوش نخور ... تا حام جهاني تو رو به ابالفضل دندون سرجگو بذار، بعدش موزامبيكي اخراج ه و ميره .... بعد اصول مديريت انسانيي كه تو و علي كريمي و ممد مايلي بلديد ساري و جاري كنيد ببينيم چه گلي به سر مملكت مي زنيد.

داش علي شجاع دل، كه استاد منابع انساني ه... ركوددار قهر و اشتي و سه بار استعفا تو سه ماه.... گير و كش با تمامي مربيان و مديران و همبازيان دو كمتر از شش هفته .... ممد مايلي ركوردش بهتره؛ با خاكپور و فريادشيران كنار مياد لااقل.
اقا بيايد كل سفره مال شما .... تا اون موقع كه يادمون مياد دستشون بوده، فكر كرديم بعداز افتخار اخري تيم اميد و گل كاشتنهاي ملوان ول كنند، حالا كه دلشون شيفته ي خدمت ه اش و كاسه مال خودتون.

فقط شش ماه اين دندون لامصب رو سر جگر بزار پدرت اتيش گيره ... شش ماه
سعید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۳۸
آقا/خانم جیم
سه نکته:
1- این که بگیم فلانی چون آدم مزخرفیه پس حق نداره از بهمانی که اون هم آدم مزخرفیه انتقاد کنه سفسطه س. معصوم هم فرمود که نبینید کی میگه، ببینید چی میگه.
2- این که بگیم مصلحت اقتضا میکنه که مثلن الان فلان موضوع مطرح نشه، نه عقلانیه، نه اخلاقی، نه انسانی. تقیه هم شرایط و احکام داره حتی.
3- اینکه بگیم یه موضوعی چون همه جا هس و بدیهیه پس نباید گفتش نه شرعیه نه انسانی. اتفاقن موضوعات بدیهی رو باید فریاد زد که نسبت بهش بی تفاوت نمونیم.
بهزاد
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۰۳
انتظار میرفت بعد سه روز شور حسینی یک عده فروکش کنه و تفاوت پاسخ به اتهامات بزدلانه رو با بزدل خواندن کسی متوجه بشن ولی خب ...
کیروش هم روزی خواهد رفت مثل ایویچ مثل بلاژویچ ولی اسطوره سازی پوچ ایرانی رفتنی نیست متاسفانه...
تو این اشفته بازار مدیریتی یک نفر داره کارش رو به بهترین شکل ممکن انجام میده امیدوارم تا جام جهانی حضرات اسطوره ها ٍپیشکسوتان و خبرنگاران همه چی تمام صبر داشته باشن و بعد از اون اداره امور رو در ید با کفایتشون بگیرن و فوتبال ملی ما رو به قله های افتخار برسونن همونطور که باشگاههامون رو در اسیا رسوندن
۵
AVA-86
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
من نمی دونم چرا این محدودیت های سیاسی اقتصادی مربوط به بازی های دوستانه فقط برای تیم بزرگسالان مون پیش میاد. از تیمهای پایه فوتبال مون گرفته تا رشته های تیمی دیگه مثل والیبال بسکتبال وخیلی های دیگه هر وقت اراده کنن با بزرگترین تیم های دنیا بازی می کنن حتی اون تیم های بزرگ رو میارند ایران. اما به تیم جناب کیروش که میرسه همه دنیا باهامون دشمنن تدارکاتی نمیذارند!
۲
محمد
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۰۷
عالی
۱
علی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۴۲
متاسفانه جامعه جوگیری داریم و الان هم جو علی کریمی همه رو گرفته. به کیروش کار ندارم ولی یادتون بیاد که هر کسی که سرمربی تیم ملی ما شده مورد انتقاد کسانی قرار گرفته که از دایره تیم ملی بیرون موندن.
۳
مجید10
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۲۶
تو دنیایی که فتح الله زاده شوالیه است و قلعه نویی ژنرال حتما فدراسیون فوتبال ایران هم 5 تا ستاره داره !!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر