فهرست
هفته 21 لالیگا: رقابت در کامبک‌ها
هفته 21 لالیگا: رقابت در کامبک‌ها

هفته 21 لالیگا: رقابت در کامبک‌ها

آی اسپورت 5 نکته از هفته بحث برانگیزی که در لالیگا گذشت. بارسلونا خودش را به صدر نزدیک‌تر کرد و رئال هم به خاطر شرایط جوی بازی‌اش لغو شد.

یک: راه رئال دشوار می‌شود

رئال روز شنبه بازی نکرد، اما باز هم در سرتیتر اکثر رسانه‌ها حضور داشت. همه به نوعی سردرگم بودند و گمانه‌زنی برای ساعت‌ها ادامه داشت. بالاخره شهردار ویگو اعلام کرد که باد با سرعتی بیش از 150 کیلومتر در ساعت، به بخشی از سقف ورزشگاه بالایدوس اسیب زده و امکان برگزاری مسابقه برای حفظ امنیت تماشاگران وجود ندارد. اوضاع به نظر مشخص شده بود، اما مادرید اعلام کرد سفر را انجام خواهد داد و هر جور شده راهی برای برگزاری مسابقه پیدا می‌کند. ایده‌های مختلفی مطرح شدند، مثل بستن قسمتی از ورزشگاه یا برگزاری بازی در یک ورزشگاه دیگر مانند ال مولینون تیم خیخون. حتی این مساله مطرح شد که سلتا به نوعی مساله را بزرگنمایی کرده تا بازی برگزار نشود و آن‌‌ها بتوانند خود را بازی نیمه نهایی خود در جام حذفی آماده کنند.  مادرید هم برای همین اصرار داشت بازی برگزار شود.

ساعت ها گذشت و منابع رسمی حرفی نزدند. طبق معمولا لالیگا و فدراسیون اسپانیا با هم درگیری داشتند و انگار این دو سازمان سر هیچ چیزی نمی‌توانند توافق کنند. آلاوز هم در این بین بیانیه ای صادر کرد و گفت سلتا باید مسابقه را برگزار کند و گر نه آن‌‌ها برای نیمه نهایی یک مزیت پیدا خواهند کرد. بالاخره ساعت 9:30 شب به وقت محلی، لالیگا اعلام کرد بازی برگزار نمی‌شود، و مسئولیت اعلام تاریخ جدید بازی را هم به دوش فدراسیون انداخت. این برای مادرید خبر خوبی نبود چون آن‌‌ها یک بازی عقب افتاده دیگر هم با والنسیا دارند و حضور رئال و سلتا در بازی های اروپایی اوضاع را پیچیده تر هم می‌کند. تیم زیدان فعلا صدرنشین است، اما شلوغی برنامه آن‌ها در ماه آوریل یا می می‌تواند برای رئال دردسر درست کند.

دو: رقابت در کامبک‌ها

کمتر از دو ماه بعد از تشخیص سرطان، آلوارز در نیوکمپ از ابتدا به میدان رفت و این یعنی او قبل از شروع بازی هم یک جنگ مهم شخصی را برده بود: حس خوبی داشتم. باید بیشتر بازی کنم اما همین الانم خوشحالم،هر چند که بازی رو نبردیم. برای بارسلونا، بازگشت باشکوه را ویدال انجام داد. مدافعی که کاملا از ترکیب تیم بیرون بود و قرار بود ژانویه تیم را ترک کند، اخیرا اوضاعش را عوض کرد و با گل زیبایی که برابر بیلبائو به ثمر رساند، بازگشتش را کامل کرد. بارسلونا با دو بازی بیشتر، به فاصله یک امتیازی رئال رسید. آلکاسر هم بالاخره برای تیمش در لیگ گلزنی کرد. اتفاقی که شاید خیلی زودتر از این‌ها باید می‌افتاد.

سه: آسنخو سویا را متوقف کرد

دروازبان سابق اتلتیکو برای باشگاه سازنده‌اش لطف بزرگی انجام داد و یک تنه جلوی سویا ایستادگی کرد. 27 بازی از آخرین بازی که سویا در خانه گلی نزده بود می‌گذشت، اما آسنخو ابتدا پنالتی ضعیف نصری را گرفت و سپس در لحظان پایانی ضربه سر ایبورا را مهار کرد تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد. دو امتیاز دیگر برای سویا از دست رفت. حالا به نظر آن‌ها شانس اول کسب رده سوم هستند، تا این‌که بخواهیم آن‌ها را در کورس قهرمانی حساب آوریم. ویارئال هم مطابق معمول در کورس برای سهمیه چهارم لیگ قهرمانان است. آسنخو هم فعلا شانس اول بردن جایزه زاموراست که به بهترین دروازبان لیگ می‌رسد. او تا اینجا تنها 14 گل دریافت کرده.

چهار: تورس موتورش را روشن کرد

تورس در 18 ماه اخیر دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده، اما او به نظر خوب می‌داند کی باید تایمینگ را رعایت کند. 16 سال بعد از این که او دبیوتش را برای اتلتیکو برابر لگانس در دسته دوم انجام داده بود، او برابر این تیم در ترکیب اصلی قرار گرفت. و مهاجمی که ماه بعد 33 ساله می‌شود، بیشترین استفاده را از این فرصت برد. اول پنالتی خراب شده گریزمن را وارد دروازه کرد و سپس با ضربه چیپش، یاد و خاطره گلش در فینال یورو 2008 را زنده کرد. تورس از سپتامبر به اینور در لیگ گلی نزده بود، اما خب برای تمدیدی قراردادی دیگر، او حالا باید در ماه‌های آتی این روند را ادامه دهد.  او در لیگ هم صد گله شد. 93 گل در لالیگا و 7 گل در دسته یک.

پنج: خداحافظی با تاثیرِ وورو

والنسیا با مربی جدیدش دو بازی اخیر را برده بود و به نظر کمی آرامش را تجربه می‌کرد، اما ناگهان همه چی با شکست تحقیر آمیز 4-0 برابر ایبار به روال سابق بازگشت. بدونِ پارخو در هافبک، والنسیا کاملا تحت تاثیر حریف قرار داشت و خرید های جدید تیم، زازا و اورلانا هم نتوانستند کاری انجام دهند.

یک سال پیش، والنسیا 22 مسابقه بود که در مستایا شکست نخورده بود. اما حالا 11 از 18 بازی اخر خانگی خود در لیگ را باخته اند. ورزشگاه خیلی زودتر از سوت پایان خالی شد و هواداران به وضوح از شرایط فعلی تیم با مالکش پیتر لیم راضی نیستند. تنها نکته امیدوار کننده برای هواداران والنسیا این است که خیخون، اوساسونا و گرانادا هم به اندازه آن ها بد هستند، اگر بدتر نباشند.

  ۱  
آی اسپورت
2017-02-06 17:30:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
سلتا کلک زد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر