فهرست
درباره جونیور؛ یک گل بزن و خلاص شو
درباره جونیور؛ یک گل بزن و خلاص شو

درباره جونیور؛ یک گل بزن و خلاص شو

آی اسپورت - پرسپولیس دربی را پیش رو دارد و برای خط حمله یک مهاجم نوک گلزن و خطرناک می‌خواهد تا در کنار علیپور نقش آفرینی کرده و خط دفاع استقلال را راحت نگذارد اما جونیور در بازی با صنعت نفت آبادان ناامیدکننده نشان داد و جدا از اینکه موفق به گلزنی نشد نمایش تاثیرگذاری نیز در روند حملات تیمش نداشت. حالا زوج علیپور در خط حمله به یکی از نقاط مبهم ترکیب پرسپولیس در آستانه دربی تبدیل شده و هیچ کس به قاطعیت نمی‌تواند بگوید کنار آقای گل سابق سرخ‌ها کدام مهاجم به میدان خواهد رفت.

پیش از این مهاجمانی مثل عیسی ترئوره، ایمون زاید ایرلندی و جری بنگستون هندوراسی به عنوان مهاجمان خارجی پرسپولیس سابقه گلزنی در دربی را داشتند و اگر جونیور خوش شانس باشد می‌تواند  پا جای پای این بازیکنان خارجی بگذارد که نامشان را در دفتر تاریخی این مسابقه بزرگ ثبت کرده‌اند اما سؤال بزرگ اینجاست که آیا جونیور اصلاً در ترکیب قرار خواهد گرفت یا خیر و چنانچه در ارنج باشد کیفیت لازم برای گلزنی در این مسابقه را خواهد داشت؟

سه بازیکن قبلی مهاجمان نسبتاً باکیفیتی بودند که به هر طریق ممکن در این مسابقه موفق به گلزنی شدند؛ ترائوره در مسابقه‌ای که پرسپولیس رویایی بگوویچ مقابل استقلال شکست خورد ضربه سر گل زیبایی به ثمر رساند و نامش را به عنوان اولین خارجی گلزن در تاریخ دربی ثبت کرد، ایمون زاید در دربی معروف زمستان سال ۹۰ با هت‌تریک رویایی‌اش کاری کرد تا نامش برای همیشه در تاریخ مسابقه به عنوان یک نقطه پررنگ مطرح شود. بنگستون هندوراسی نیز خوش‌شانس بود که نامش در این مسابقه به عنوان گلزن ثبت شد هر چند خودش شانسی برای گلزنی نداشت و به طور اتفاقی و با برخورد توپ به بدنش موفق شد این عنوان را به نام خود ثبت کند. حالا جونیور براندائو برزیلی به عنوان تنها مهاجم خارجی فعلی پرسپولیس فرصت این را دارد تا در دربی نامش را به عنوان گلزن ثبت کند. جدا از کیفیت جونیور و اینکه در بازی اول ناامید‌کننده نشان داده او به نوعی دچار بدشانسی هم شده چرا که فقط یک ماه است به عضویت پرسپولیس درآمده و در مجموع چیزی حدود ۷۰ دقیقه برای این تیم بازی کرده است. در واقع دربی برای او حتی زودتر از تمام بازیکنان اتفاق افتاده و شاید او به هیچ وجه نتواند قابلیت‌های خود را در این مسابقه بروز دهد.

در شرایط فعلی تمام بازیکنان پرسپولیس و استقلال با مشکل زود فرا رسیدن دربی مواجهند و شاید نتوانند قابلیت‌های خود را بروز دهند که این مسأله در مورد بازیکنان خارجی و بروز توانایی‌های‌شان بیشتر صدق می‌کند.

از طرفی جونیور شانس این را دارد که با وجود تمام ناهماهنگی‌ها و مشکلاتی که در ترکیب پرسپولیس دارد با گلزنی در این مسابقه یک اتفاق بزرگ را برای خود رقم زده و یک‌شبه ره صد ساله را بپیماید.

جونیور در بازی با نفت آبادان ناامیدکننده نشان داد اما اگر عصر یکشنبه بازی کند و گل بزند ره صدساله را یک‌شبه طی خواهد کرد و خیلی زود محبوب و مقبول هواداران پرسپولیس خواهد شد. او در صورت گلزنی مقابل استقلال تا پایان فصل خودش را بیمه خواهد کرد و حتی اگر در ادامه فصل کاری از پیش نبرد و ضعیف کار کند از تیغ تیز انتقادهای هواداری دور خواهد بود.

با وجود این همچنان سؤال بزرگ اینجاست که آیا اصلاً او شانسی برای بازی در دربی 90 دارد یا جایش را به مهاجم جوانی مثل روستایی یا یکی از وینگرهای گلزن تیمش می‌دهد؟

۲    
آی اسپورت
2019-09-22 01:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر