فهرست
دربی اصفهان؛ هیولاها بر می‌خیزند؟‌
دربی اصفهان؛ هیولاها بر می‌خیزند؟‌

دربی اصفهان؛ هیولاها بر می‌خیزند؟‌

آی‌اسپورت- از 6 مسابقه در لیگ هفدهم، سهم اصفهانی‌ها تنها 8 امتیاز بوده است. ذوب‌آهن با امیر قلعه‌نویی یک پیروزی و دو تساوی به دست آورده و با 5 امتیاز در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار گرفته و سپاهان کرانچار با دو تساوی و یک شکست سنگین، در باتلاق رده چهاردهم فرورفته. هیچ نتیجه‌ای به جز پیروزی در دربی این هفته اصفهان، سپاهان و ذوب را در قواره‌های یک مدعی قرار نمی‌دهد.

شروع هر دو تیم، ضعیف‌تر از حد انتظار هوادارها بوده اما بازی بزرگ پنج‌شنبه، می‌تواند اوضاع را کاملا عوض کند. کلیدی‌ترین مشکل سپاهان در لیگ هفدهم، مشکل گلزنی بوده است. طلایی‌ها در این سه هفته فقط دو بار موفق به گلزنی شده‌اند. ذوب نیز علیرغم به ثمر رساندن 5 گل در دو هفته اول، در نبرد سوم با پیکان موقعیت‌های زیادی را خراب کرد و نشان داد که هنوز از آمادگی کاملی برای استفاده از فرصت‌ها و ضربه‌زدن به حریف، برخوردار نیست.  ضعف هجومی ذوب و سپاهان را باید در نمایش‌های نه‌چندان قابل دفاع ستاره‌های خط حمله دو تیم جستجو کرد. ساسان انصاری که از فولاد به سپاهان منتقل شد تا دوباره در کورس آقای گلی برای تصاحب کفش طلا رقابت کند، هنوز موفق به گلزنی با پیراهن تیم جدید نشده است. مرتضی تبریزی که فصل گذشته بهترین بازیکن ذوب‌آهن بود نیز همچنان در انتظار به ثمر رساندن اولین گل در فصل جدید به سر می‌برد.

درخشش قابل توجه ساسان و مرتضی، فصل گذشته هم کمی دیر آغاز شد اما حالا دیگر آن‌ها فرصتی برای دور ماندن از جدول گلزنان لیگ ندارند. چرا که پاسخ همه معادله‌ها در دو باشگاه به این دو بازیکن دوخته شده است. کرانچار امیدوار بود با خرید انصاری، هم ضعف گلزنی فصل گذشته را برطرف کند و هم تاثیر مصدومیت سنگین مسعود حسن‌زاده را کاهش بدهد اما ستاره فصل گذشته فولاد هنوز نشانی از یک ستاره را در زمین ظاهر نکرده است. اوضاع برای تبریزی هم ابدا تعریفی ندارد.

امیر قلعه‌نویی در پنجره نقل و انتقالات تابستانی، فعالیت پررنگی نداشته و به درخشش ستاره‌های فصل گذشته امیدوار مانده. مرتضی تبریزی، مهم‌ترین ستاره لیگ شانزدهم در ذوب بوده اما در لیگ هفدهم هنوز از خمیازه‌کشیدن دست برنداشته است. ساسان انصاری و مرتضی تبریزی، مردان تعیین‌کننده دربی حساس اصفهان خواهند بود. از بین این دو مهاجم، هر کدام که زودتر از خواب تابستانی بیدار شود، تیم‌اش را به تصاحب یک برد کلیدی نزدیک‌تر خواهد کرد.

۲    
آی اسپورت
2017-08-16 16:50:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر