فهرست
آنالیز تراکتورسازی مدل 95: سیر کی‌‌روش و حریفان!
آنالیز تراکتورسازی مدل 95: سیر کی‌‌روش و حریفان!

آنالیز تراکتورسازی مدل 95: سیر کی‌‌روش و حریفان!

آی‌اسپورت- ده هفته لیگ امسال را می‌شود برای تراکتورسازی به دو قسمت تقسیم کرد. پنج هفته نخست و پنج هفته پایانی. تیم قلعه‌نویی در ابتدا نمایش جذابی داشت. فوتبالی که مانند سال قبل پرسپولیس، هواداران را فارغ از نتیجه، با رضایت به خانه می‌فرستاد. قدرت تراکتورسازی به اندازه‌ای به حریف می‌چربید که موقعیت‌های هر بازی‌اش بیشتر از انگشت‌های یک دست بود. فوتبال تماشاگرپسند تراکتورسازی تا بازی با پرسپولیس هم ادامه پیدا کرد. دیداری که گل نداشت، ولی موقعیت چرا. تراکتورسازی بیشتر از هر تیمی پرسپولیس را اذیت کرد. ولی تعطیلات بدموقع لیگ برتر، ترمز تیم قلعه‌نویی را کشید. تراکتورسازی به تعطیلات رفت و از دور مسابقه خارج شد. همین خارج شدن از شرایط مسابقه، جلوی ادامه نمایش زیبای تی‌تی‌ها را گرفت. قلعه‌نویی هم مجبور شد که روی به کسب امتیاز بیاورد. سرمربی با تجربه لیگ برتری، اشتباه برانکو را تکرار نکرد. شهوت فوتبال زیبا، قلعه‌نویی را از نتیجه‌گیری دور نکرد. پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر، تغییر موضع داد. ترجیح داد که به جای دست و هورای سکوها، امتیازات را به دست آورد. موقعیت‌های تراکتورسازی در پنج دیدار دوم، افت فاحشی داشت. تیمش تیک تیرانداز شد و از موقعیت‌هایش بهترین بهینه را می‌برد. تراکتورسازی در پنج دیدار نخست، 2برد کسب کرد و 3 تساوی. در پنج دیدار دومش، 3 بازی را برد و 2 تساوی به دست آورد. روند امتیازگیری تیم پیشرفت کرد و روند خلق موقعیتش سیر نزولی داشت.

البته دیدارهای ابتدایی تراکتورسازی نسبتا آسان‌تر هم بود. تراکتور با تیم‌های رده دهم و قعر جدولی و نفت آبادان، پیکان و پرسپولیس بازی کرد که فقط مسابقه با پرسپولیسش سخت بود. در پنج دیدار اخیرش مقابل پنج تیمی قرار گرفتند که شاید راه بردن را بلد نباشند، ولی روش فوتبال‌شان خراب کردن تاکتیک حریف است. سیاه‌جامگان و گسترش‌فولاد و سایپا اجازه هنرنمایی را از حریف می‌گیرند. فولاد و ذوب‌آهن هم همین بلا را بر سر تراکتورسازی آوردند. در نهایت به این نقطه ختم شد که قلعه‌نویی هم تقابل به مثل کند و فوتبال زیبا را کنار بگذارد. اتفاقی که نتیجه هم داشت.

۸ ۱  
آی اسپورت
2016-11-07 17:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
جاهد
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵، ۱۷:۴۸
جالب بود ولی دو تا نکته داره!
اول اینکه تعطیلات لیگ سه بار بوده و نه دوبار و اتفاقا بعد از اولین تعطیلات تراکتور اینقد خوب شد که حتی یه مدت صدر جدول بود!اما بعد از تطیلات دوم یه مقدار افت کرده.پس تعطیلات یه بار براش خوب بوده یه بارم بد حالا باید ببینیم سومی چطوره!
اما نکته دوم که خیلی برام جالبه اینه که اشاره کردید 5هفته اول با تیم های قعر نشین بازی داشته و 5هفته دوم بازی هاش سخت تر بوده!واسه من جالبه که پرسپولیس و نفت ابادان و پیکان شدن قعر نشین و از اونطرف سیاه جامگان و گسترش وذوب اهن و فولاد شدن بالا نشین!!!
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر