فهرست
یک عکس باورنکردنی از پرسپولیس!
یک عکس باورنکردنی از پرسپولیس!

یک عکس باورنکردنی از پرسپولیس!

آی اسپورت - پرسپولیس ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است و آن ها منتظر انتخاب تیم رقیب از شرق  آسیا هستند تا از ساعت 15:30دقیقه روز شنبه 29 آذر در ورزشگاه الجنوب قطر فینال را برگزار کنند. اتفاقی که در این سالها  برای آن ها برای دومین بار تکرار شده است. سرخهای پایتخت 2سال قبل و در روز 19آبان در تهران دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا را برابر کاشیما آنتلرز از ژاپن برگزار کردند و با کسب تساوی بدون گل نتوانستند شکست دو بر صفر بازی رفت را جبران کنند و جام را  در تهران به ژاپنی ها دادند . این برای سومین بار بود که ژاپنی ها در تهران قهرمان آسیا می شدند .اوایل دهه 70نیسان ژاپن در تهران پرسپولیس را برد تا قهرمان جام در جام آسیا شود، اواخر همان دهه جوبیلو ایوآتا این بار استقلال را برد و قهرمان جام باشگاه های آسیا شد. بعد از سالها کاشیما سنت شکنی نکرد و نماینده ایران را باز هم  در تهران برد و قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد و ما همانند دو دهه قبل  نظاره گر شادی آنها در تهران و در ورزشگاه آزادی بودیم.

پرسپولیس برانکو  که برای رسیدن به فینال نمایندگان متمول قطری را قربانی کرده بود، در فینال تهران به زحمت 11بازیکن همطراز در زمین بازی قطار کرد و نتوانست از عهده نماینده کشور ژاپن برآید. شرایط برای آن ها به قدری بد پیش رفت که در روز فینال بعد از مصدوم شدن انصاری مجبور به استفاده از احسان علوان زاده شدند. در ترکیب قرمزها آدام همتی هم بود و دست برانکو برای هر گونه تغییر نگرش و یا تعویض بازیکن بسته بود. ارتش سرخ که برای رسیدن به این مرحله از جان مایه گذاشته بود ، در خاکریز آخر و در دوئل نفر به نفر برابر رقیب شرقی کم آورد تا صدهزار نفر مغموم و افسرده ورزشگاه را ترک کنند. هرچند آن ها از رشادت سربازانشان تا پای فینال راضی بودند.

حالا دوباره آن ارتش جان گرفته، فرمانده از تیم رفته  و جای برانکو ایوانکویچ ، یحیی فرمانده تیم است . سربازان عوض شدند و سردوشی بر شانه نسل جدید این تیم دیده می شود و آن ها بازهم به فینال رسیدند . پرسپولیس  حالا منتظر انتخاب نماینده شرقی هاست. آن ها برای فینال از تیمی که فصل را با آن ها آغاز کردند، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، علی علیپور، شجاع خلیل زاده ،محمدنادری ،محمدانصاری و مهدی ربیع خواه را به دلایل  مختلف در ترکیب خود نمی بینند و در فینال علاوه بر آن ها  نمی توانند از وحید امیری؛ عیثی آل کثیر و احسان پهلوان استفاده کنند. فینالی که دوباره باید برابر شرقی ها برگزار شود، شرقی هایی که در این سال ها همیشه موی دماغ فوتبال ما در رده ملی و باشگاهی بودند.

 56روز دیگر به فینال مانده و تیم یحیی علاوه براین مشکلات، نه مدیری دارد و نه دل خوشی. آن ها برای رسیدن به این مرحله از رقابت ها هم سنگ تمام گذاشتند و حالا بدون سرباز کافی باید برای فتح آخرین خاکریز بجنگند. اگر به عکس شروع کار پرسپولیسی ها در لیگ قهرمانان این فصل نگاه کنیم باورکردنی نیست که یک  تیم تا این حد ریزش داشته باشد. ریزشی که با برملاشدن عمق اختلافات به عرصه مدیریتی هم کشیده شد. آیا با تغییرات پیش روی اردوی پرسپولیس آرامش به اردوی پرسپولیس برمی‌گردد؟

ورزش 3

۵ ۴  
آی اسپورت
2020-10-24 16:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
رضا کیان
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹، ۱۹:۲۲
راستی مدیر ورزش سه حسین قدوسی بود یا پژمان راهبر؟؟
۲
اقلیت تاس
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹، ۱۹:۴۴
گور بابای آدمهای بیشرفی و متوهمی که اینجا از ثبات و لطف وزیر میگن
۷
آبی اصیل
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹، ۲۰:۲۶
این گوشه ای از تغییرات سنگین و فراری دادن ستاره های استقلاله که تو چندسال اخیر عادی برای استقلال اتفاق افتاده
درد اینه که تمام خبرنگاران حوزه ورزشی این چند وقت با اون بلاهای ککشو نمیگزید
نذاشتن استقلال ثبات داشته باشه و تا اومد جون بگیره یا بازیکن فراری دادن یا مربی فراری دادن
افتخارمون اینه که در این دوران جام اسنپی از وزیر لنگی نگرفتیم!
یهو حس وطن پرستیشون گرفته!
۴ ۱
اقلیت تاس
يكشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹، ۰۹:۳۸
شما بی افتخارهای لجن کیسه تن که این چند سال با هوجی گری و اسم رمز وزیرپرسپولیسی کلی از حق و حقوق پرسپولیس هم بالا کشیدید، بیشرفهای رسانه ای تون هم هر روز صدتا متن در حمایت وزیر و مافیا و فیفا مینوشتن،ولی بار کج شما شل مغزها به مقصد نمیرسه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر