فهرست
برانکو، استادِ غلبه بر شرق آسیا
برانکو، استادِ غلبه بر شرق آسیا

برانکو، استادِ غلبه بر شرق آسیا

آی اسپورت - تقابل پرسپولیس با تیم‌های شرق آسیایی آنچنان که باید و شاید برای پرسپولیسی‌ها خوش‌یمن نبوده است چرا که آنها چند بار با شکست مقابل نمایندگان کره جنوبی و ژاپن از رسیدن به جام قهرمانی آسیا بازمانده‌اند اما برای برانکو ایوانکوویچ بسیار خوش‌یمن است چون او با تیم ملی ایران پیروزی‌های شیرین و متعددی را مقابل تیم‌های شرق آسیایی تجربه کرد.

برانکو در مقدماتی جام ملت‌های آسیا کره شمالی را در پیونگ یانگ و تهران شکست داد. سپس ایران در جام ملت‌ها مقابل ژاپن به تساوی رسید و در مرحله یک‌چهارم موفق شد در دیداری تاریخی کره جنوبی را 4-3 شکست داده و به نیمه‌نهایی برود. در بازی نیمه پایانی اتفاقات داوری و... به شکلی پیش رفتند که بازی در وقت های قانونی با تساوی یک بر یک به پایان رسید اما در ضربات پنالتی یحیی گل محمدی پنالتی اش را خراب کرد و چین موفق شد به بازی فینال صعود کند.

در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2006 نیز شاگردان برانکو ایوانکوویچ نتایج خوبی را کسب کردند. در بازی نخست، ایران در حضور بیش از 100 هزار هوادار با دو گل ژاپن را شکست داد. البته پس از بازی درگذشت 7 هوادار ایرانی به دلیل بسته شدن یکی از درب های خروجی، کام تمام مردم را تلخ کرد و باعث شد فوتبال دوستان به جای دبل هاشمیان، نمایش خوب نکونام و دریبل های علی کریمی، آن بازی را با اتفاق تلخ برای آن 7 هوادار به یاد بیاورند.

در ادامه آن مسابقات ایران بار دیگر در جو وحشتناک ورزشگاه پیونگ یانگ کره شمالی را با گل های مهدوی کیا و نکونام شکست داد و در تهران هم با گل رحمان رضایی موفق به کسب پیروزی شد. ایران با برتری مقابل بحرین صعودش به جام جهانی را قطعی کرد و سپس در دیداری تشریفاتی مقابل ژاپن شکست خورد. شاگردان برانکو همچنین در دیداری دوستانه به کره جنوبی باختند و این دو شکست، تنها باخت تیم ملی با برانکو در مقابل تیم های شرق آسیایی می باشد. حالا پرسپولیسی ها امیدوارند با این رکورد خوب برانکو ایوانکوویچ، از سد کاشیما نیز بگذرند و به مقام قهرمانی آسیا دست پیدا کنند.

نتایج برانکو با تیم ملی مقابل شرقی‌های آسیا

1) کره شمالی 1 ایران 3 (کریمی 2 گل، نویدکیا)

2) ایران 1 کره شمالی 0 (دایی، گل محمدی، نیکبخت)

3) ایران 0 ژاپن 0

4) ایران 4 کره جنوبی 3 (کریمی 3 گل، گل به خودی)

5) ایران 1 چین 1 (علوی)

6) ایران 2 ژاپن 1 (هاشمیان 2 گل)

7) کره شمالی 0 ایران 2 (مهدوی کیا، نکونام)

8) ایران 1 کره شمالی 0 (رضایی)

9) ژاپن 2 ایران 1 (دایی)

10) کره جنوبی 2 ایران 0

ورزش 3

۳    
آی اسپورت
2018-11-08 22:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر