فهرست
پیش‌بازی بایرن مونیخ- لایپزیگ؛ روز موعود سررسید
پیش‌بازی بایرن مونیخ- لایپزیگ؛ روز موعود سررسید

پیش‌بازی بایرن مونیخ- لایپزیگ؛ روز موعود سررسید

آی اسپورت - انتظارها به سر رسید. امشب سرانجام لایپزیگ با بایرن مونیخ بازی خواهد. از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران و در ورزشگاه آلیانتس آرنا مونیخ. قضاوت این بازی برعهده فلیکس تسوایر خواهد بود. آقای تسوایر ۳۵ ساله و اهل برلین هستند و شغل اصلی او مشاور املاک است.

وضعیت کلی

بایرن مونیخ: ۴ برد در ۴ بازی آخر بوندس لیگا بار دیگر تیم آنچلوتی را به صدر جدول بوندس لیگا رساند. در آخرین بازی روز یکشنبه بایرن مونیخ به سختی در زمین دارمشتات به برتری ۱-۰ رسید. بایرن مونیخ هم اکنون با تفاضل گل بهتر نسبت به لایپزیگ در صدر جدول قرار گرفته و برای پایان سال ۲۰۱۶ با صدر نشینی بوندس لیگا باید در این بازی امتیاز کسب کند. آرین روبن و فیلیپ لام که در بازی قبلی نتوانستد بایرن مونیخ را همراهی کنند طبق گفته آنچلوتی می توانند در این بازی به میدان بروند. برای بازی مقابل لایپزیگ، آنچلوتی بواتنگ، کومان و گرین را در اختیار نخواهد داشت.

 لایپزیگ: دیگر نمی توان لایپزیگ را یک شگفتی نامید. کیفیت بازی های این تیم و نتایجی که این تیم تا اینجای فصل کسب کرده گواه از یک تیم آینده دار و مصمم است. روز شنبه در یک بازی برتر موفق به شکست دادن هرتا برلین شدند و عزم خود برای تعقیب بایرن مونیخ را نشان دادند. از چند سال قبل و بر سر زبان افتادن اسم آر بی لایپزیگ همیشه صحبت از تبدیل شدن آن ها به رقیب بایرن مونیخ مطرح بوده و اگر چه برای رقیب خواندن آن ها کمی زود است اما شواهد حاکی از جدی بودن عزم مدیران این باشگاه برای حضوری دائمی در سطوح بالای فوتبال آلمان و اروپا است. رالف هازن هوتل برای دیدار مقابل بایرن مونیخ چند غایب مهم از جمله کوین کومپر، هالستنبرگ و نبی کیتا خواهد داشت. در این بین وضعیت کیتا هنوز مشخص نیست.

 

نگاهی آماری به عملکرد دو تیم

بایرن مونیخ

عملکرد

لایپزیگ

۹

گل خورده

۱۲

۳۵

گل زده

۳۱

۵۳،۲%

بردن دوئل ها

۵۰،۸%

۹۱

شوت داخل چارچوب

۸۴

۲۲۸

خطا

۱۴۹

۲۹

کارت زرد

۲۱

۹۳۶۷

پاس صحیح

۴۹۴۷

۸۷،۱%

دقت پاس

۷۳،۳%

۷

کلین شیت

۵

 

 

نکات ویژه

-بازی روز چهارشنبه نخستین رویارویی این تیم خواهد بود.

-لایپزیگ تبدیل به پنجاه و سومین تیمی خواهد شد که مقابل بایرن مونیخ در بوندس لیگا به میدان می رود.

-بایرن مونیخ مقابل تمامی ۵۲ تیم قبلی حداقل ۱ برد کسب کرده و حداقل ۳ گل به ثمر رسانده است.

-بایرن مونیخ ۲۵ دیدار آخر خود مقابل تیم های صعود کرده به بوندس لیگا را با برد پشت سر گذاشته است. آخرین باخت بایرن مونیخ مقابل یک تیم صعود کرده به بوندس لیگا به فوریه ۲۰۰۹ و بازی مقابل کلن برمی گردد.

-یاشوا کیمیش هافبک کنونی بایرن مونیخ سابقه انجام ۲۶ بازی در لیگ ۳ و ۲۷ بازی در بوندس لیگا ۲ را برای لایپزیگ در کارنامه دارد.

-بنو اشمیتس مدافع راست کنونی لایپزیگ متولد مونیخ است و در تیم های پایه بایرن مونیخ حضور داشت. او در دوران حضور گواردیولا یک بار در فهرست تیم اصلی قرار گرفت اما به میدان نرفت.

-رالف هازن هوتل سرمربی لایپزیگ بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ تحت قرارداد با بایرن مونیخ بود اما فقط فرصت حضور بازی در تیم دوم این باشگاه را پیدا کرد.

-هفت بازیکن کنونی لایپزیگ سابقه بازی مقابل بایرن مونیخ در بوندس لیگا را در کارنامه دارند. در این بین تنها کیریاکوس پاپادوپولوس در دسامبر ۲۰۱۰ و زمان حضورش در شالکه موفق به باز کردن دروازه بایرن مونیخ شده است.

-این دیدار تبدیل به نهصد و دومین دیدار متفاوت در تاریخ بوندس لیگا خواهد شد.

-لایپزیگ در بین تیم های صعود کرده به بوندس لیگا بهترین آمار را از نظر امتیاز ثبت کرده است.

-تاکنون ۱۵ تیم موفق به کسب ۳۶ امتیاز در این مقطع از فصل شده اند. از این ۱۵ تیم، ۱۲ تیم در پایان فصل قهرمان شده اند، ۲ تیم نایب قهرمان شده اند و یک تیم رده چهارم را در پایان فصل کسب کرده است.

-این دیدار تقابل بهترین تیم در بازی های خانگی مقابل بهترین تیم در بازی های خارج از خانه خواهد بود.

-بایرن مونیخ با میانگین سنی ۲۷،۹ سال پیرترین تیم بوندس لیگاست و لایپزیگ با میانگین ۲۴،۱ سال جوان ترین این لیگ است.

-هازن هوتل مقابل بایرن مونیخ پنجاهمین بازی خود به عنوان مربی در بوندس لیگا را تجربه خواهد کرد.

-روبرت لواندوفکسی مقابل ۱۷ تیم از ۱۸ تیم کنونی بوندس لیگا موفق به گلزنی شده و تنها دروازه لایپزیگ را تاکنون باز نکرده است. در صورتی که موفق به گلزنی مقابل این تیم شود در بین بازیکنان بوندس لیگا رکورد دار این زمینه خواهد شد.

-تیمو ورنر مهاجم ۲۰ ساله لایپزیگ با زدن ۹ گل بهترین گلزن آلمانی این فصل بوندس لیگا محسوب می شود. این بازیکن در دو فصل آخر حضورش در اشتوتگارت بیشتر به عنوان بازیکن ذخیره استفاده می شد.

-بایرن مونیخ در ۲۲ بازی از ۲۶ بازی آخر خانگی خود در بوندس لیگا برنده از زمین خارج شده است.

-لایپزیگ در ۹ بازی از ۱۰ بازی آخر خود برنده میدان بوده است.

کنفرانس مربیان دو تیم

جدال بایرن - لایپزیک
جدال بایرن - لایپزیک

کارلو آنچلوتی: لایپزیگ تیمی جوان و خوب است و با شور و شوق بالایی فوتبال بازی می کنند. در طول فصل بازی های خوبی انجام داده اند و تعادل خوبی در بازی آن ها دیده می شود، البته ما هم این چنین هستیم. پول تنها عامل تعیین کننده در فوتبال نیست.

رالف هازن هوتل:  بایرن مونیخ شکست ناپذیر نیست و در این فصل اتلتیکو مادرید و دورتموند این را نشان داده اند. من منتظر رویارویی با این تیم در روز چهارشنبه هستم. افتخار می کنم که ما طرفی از یک بازی هستیم که کل کشور منتظر آن هستند و می خواهیم نشان دهیم که با شانس اینجا قرار نگرفته ایم. می دانیم که بازی در آلیانتس آرنا چقدر دشوار است و بسیار از تیم های بزرگ در این استادیوم شکست های سنگینی را متحمل شده اند، اما هیچ تیمی شکست ناپذیر نیست. اگر می خواهیم بایرن مونیخ را شکست دهیم نباید هیچ اشتباهی مرتکب شویم در عین حال بازیکنان ما با اعتماد بنفس کامل پا به میدان خواهند گذاشت. روز چهارشنبه مقابل یکی از بهترین تیم های جهان بازی خواهیم کرد و بازی بسیار سختی خواهد بود. ما شجاعانه و با اعتماد بنفس کامل بازی خواهیم کرد.

ترکیب احتمالی دو تیم
ترکیب احتمالی دو تیم

  90tv

 

۲    
آی اسپورت
2016-12-21 11:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر