فهرست
نکته فنی؛ نقش مهم مهدی‌پور در تیم فکری
نکته فنی؛ نقش مهم مهدی‌پور در تیم فکری

نکته فنی؛ نقش مهم مهدی‌پور در تیم فکری

آی اسپورت - فصل پیش استراماچونی از مهدی قایدی به عنوان بازیکن آزاد استفاده می‌کرد و به شماره 10 تیمش اجازه می‌داد هر جای زمین که می‌خواهد سرک بکشد اما در این فصل مهدی مهدی‌پور، هافبک طراح استقلال است که با چنین نقشی در ترکیب تیمش دیده می‌شود. مهدی‌پور که به نظر می‌رسد در تفکرات سرمربی استقلال جای ثابتی دارد و فکری به دنبال ساختن یک بازیکن کلیدی از این بازیکن تازه‌وارد است در بازی‌های تیمش وظایف متعددی را به عهده دارد.

شاید در ظاهر اینطور تصور شود که مهدی‌پور بیشتر متمایل به بازی دفاعی است اما شرح وظایفی که برای این بازیکن تعریف شده چیز دیگری را نشان می‌دهد و مهدی‌پور عملاً تبدیل شده به طراح خط میانی. این بازیکن که به نظر می‌رسد ظرفیت‌های تبدیل شدن به یک بازیکن کلیدی را در ترکیب تیمش دارد حتی در زمان‌هایی که استقلال صاحب موقعیت کرنر می‌شود نیز پشت توپ قرار می‌گیرد تا با ارسال‌هایش دیگر بازیکنان را صاحب موقعیت کند.

در تازه‌ترین آماری که از میزان دوندگی بازیکنان استقلال منتشر  شده مهدی‌پور بیشترین مقدار دویدن در ترکیب استقلال را هم به خود اختصاص داده تا از این حیث نسبت به دیگر بازیکنان احساس برتری کند. البته باید به نکته مهم دیگری از آمار بازی‌های مهدی‌پور در استقلال توجه داشت.

مهدی‌پور که از بازی مقابل صنعت نفت آبادان در ترکیب اصلی استقلال قرار گرفته بعد از این بازی همواره در ترکیب تیمش بازیکنی ثابت بوده است. سرمربی استقلال به حدی به بازی مهدی‌پور علاقه‌مند است که حتی او را تعویض هم نکرده است. در واقع از بازی با صنعت نفت آبادان به بعد که مهدی‌پور در ترکیب اصلی استقلال قرار دارد در تمام دقایق در میدان حضور داشت که این یک پیام مهم برای دیگر بازیکنان استقلال محسوب می‌شود. به هرحال مهدی‌پور تازه ‌وارد چرخه بازیکنان ثابت استقلال شده و برای ارزیابی دقیق عملکرد او قدری زود است اما به نظر می‌رسد او از ظرفیت‌های بالایی برای تبدیل شدن به یک بازیکن اثرگذار برخوردار است.

۳ ۲  
آی اسپورت
2021-01-03 22:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
ُسهام
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹، ۰۱:۲۵
دریغ از یک نکته فنی که تو این مطلب، نوشته شده باشه. دمتون گرم :)
فرهاد
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۰۰:۱۵
اگر این اصفهانی ها سرخابی ها را به جایی برسانند جالبه اط دست پرورده های سپاهان این دو تیم تغذیه میکنند همیشه هم در حال خوردن ... سپاهان هستند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر