فهرست
برای علی کریمی، بدون کینه/ جادوگری که باش!
برای علی کریمی، بدون کینه/ جادوگری که باش!

برای علی کریمی، بدون کینه/ جادوگری که باش!

آی‌اسپورت- ماجرای پرونده نفت تهران روشن است. مالک این باشگاه به هر دلیل (که یکی از آنها می‌تواند ناآشنایی با حوزه مدیریت ورزشی باشد) در قبال عزل و نصب حمید درخشان و سپس علی کریمی تصمیمات عجیب و غریبی گرفته که به هیچ‌وجه قابل دفاع نیست و کسی هم نمی‌تواند آنها را توجیه کند. در این مورد قطعا علی کریمی آسیب دیده و حق او پایمال شده است. در این میان فدراسیون فوتبال تلاش می‌کند حداقل بخشی از حقوق مادی جادوگر را احیا کند، هرچند اعتبار خدشه‌دار شده او به این راحتی‌ها قابل ترمیم نیست.

همه اینها را گفتیم تا همان اول مطلب موضع‌مان را در مقابل نفت و داستان‌هایش روشن کرده باشیم؛ با این وجود اما، یک مساله مهم دیگر در این میان باقی مانده که گفتنش به درد آینده مربیگری کریمی می‌خورد. موضوع این است که در برخی رفتارهای جادوگر طی چند هفته گذشته، نوعی «خود برتربینی» دیده می‌شود که چندان با حوزه کاری جدید او تناسب ندارد. در حقیقت انگار کریمی فکر می‌کند حالا هم که مربی شده همچنان می‌تواند با همان کاراکتر فوق ستاره فوتبال در این عرصه حضور بیابد و همه هم باید ناز او را بکشند. این یک اشتباه محاسباتی بزرگ است که ردش را لابلای برخی جملات مالک باشگاه و یا حتی خود کریمی می‌توان رویت کرد. مثلا اینکه کریمی خیلی زود مصاحبه‌های تندش را علیه جهانیان شروع کرد و یا اینکه مدعی بود این چهره التماسش را کرده که با او کار کند، از همین جا ناشی می‌شود. به علاوه مثلا اینکه مالک باشگاه در حاشیه یکی از مسابقات به سمت کریمی رفته و او تحویلش نگرفته، باز سند دیگری در اثبات همین مدعاست. آیا واقعا اگر کریمی یک مربی گمنام و صفر کیلومتر بود که اولین تجربه سرمربیگری‌اش را از سر می‌گذراند، باز به همین شکل با مالک و مدیر باشگاه برخورد می‌کرد؟

متاسفانه برخی از نوابغ فوتبال ما نمی‌توانند بپذیرند که وقتی کفش‌های‌شان را می‌آویزند و رو به دنیای مربیگری می‌آورند، در عمل وارد یک حوزه بسیار جدید شده‌اند که در آن هیچ تجربه‌ای ندارند. حتی اگر علی کریمی همان ستاره‌ای باشد که دو بار مقابل میشاییل بالاک تو سر توپ زده و نصف تیم رم را در خود ایتالیا دریبل کرده، باز وقتی مربی می‌شود «سر خط» می‌رود و باید همه چیز را از نو شروع کند. اگر کریمی در باد سوابق و کاراکتر برجسته‌اش به عنوان یک فوتبالیست سوپراستار بخوابد، قطعا در دنیای مربیگری به مشکل خواهد خورد. اینها را برای بعدها نوشتیم، وگرنه در ماجرای نفت که افکار عمومی حق را به او داده و مشکلی نیست. با این همه اشتباه گرفتن نبوغ بازیگری با حرفه مربیگری می‌تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد و به تدریج این اعتماد افکار عمومی را هم از بین ببرد.

گل

۹۲ ۱۰  
آی اسپورت
2017-10-05 01:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
میسوزید و میسازید
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۲:۱۱
علی کریمی همیشه علی کریمی است و با حرف هیچکس تکرار میکنم هییییچکس خدشه دار نمیشود *علی کریمی* سالها تو زمین فوتبال *علی کریمی* شد و شما نمیتونید بیرون از زمین حتّی به اسمش صدمه بزنید.
بیرنگ
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۲:۲۷
موضع متعصبانه ایشون در دعوای کیروش و برانکو و حمایت کورکورانه ش از برانکو، صرف اینکه مربی پرسپولیسه، حجت رو خیلی وقته که تموم کرده.
ایمان
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۹
موضع متعصبانه رو کسایی گرفتن که اون زمان با اینکه میدیدند حق با برانکو ، ولی ساکت موندند یا برای چاپلوسی کیروش رو حمایت کردند.
اتفاقا یکی از بهترین کارهای کریمی همون موضع شجاعانه بود که نگذاشت کیروش و تیمه رسانه ایش پرسپولیس رو تو حاشیه ببرند.
۴
م
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
نه اینکه حالا حاشیه نداره.نه اینکه شب قبل بازی نمیرن دادار دودور.چهارتا گل الهلال ماهیت داخلی پرسپولیس را مشخص کرد
در جواب م و همه وقیحان
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
ماهیت یعنی با ۹ تا دفاع و ۲۹ پاس در جریان بازی تا دقیقه ۶۶ ، ۶ تا گل بخوری بقیه سوسول بازی:)))

از ۴ تایی که از ما خوردین چیزی نمیگم که اوووردوز نکنی ششتقلالی جان :))))
در جواب م و همه وقیحان
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
ماهیت یعنی با ۹ تا دفاع و ۲۹ پاس در جریان بازی تا دقیقه ۶۶ ، ۶ تا گل بخوری بقیه سوسول بازی:)))

از ۴ تایی که از ما خوردین چیزی نمیگم که اوووردوز نکنی ششتقلالی جان :))))
شاهین ممسنی ❤❤
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۴۲
با بدان بد باش و با نیکان نکو
جای گل گل باش و جای خار خار
حضرت سعدی

دوستان گل می زنند و گل می نویسند وگرنه هرکسی ده دقیقه با جهانیان آشنایی پیدا می کند می تواند دروغ و ریا و فریبکاری و تشتت فکری و خلاصه تمام رذایل ممکن را در ایشان پیدا کند..
مشخصا است علی جان کریمی وقعی به ایشان و امثال ایشان نمی نهد‌.
درود بر شرف او
بهزاد
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
چرا علی کریمی موقع قرارداد بستن نتونست این رذایل را در جهانیان تشخیص بده؟کریمی خودش قبول داره اشتباه کرده ولی یک عده همچنان....
امیدوارم کریمی اگر مایل به مربیگری هست از مشاوران بهتری کمک یگیره
در جواب بهزاد
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۵
علی کریمی اشتباه کرده درست ولی معنیش این نیست سکوت کند تا جهانیان حق او را بخورد
شما بین این دو فرق بگذارید حل میشه
فربد
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۹
آفرین، کاملا درست
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر