فهرست
شما به «شرف» آقازاده‌های ايرانی ببخشيد!
شما به «شرف» آقازاده‌های ايرانی ببخشيد!

شما به «شرف» آقازاده‌های ايرانی ببخشيد!

آی اسپورت - بعد از موج تحسين اوليه، حالا همه پيله كرده‌اند كه آن تک هوادار وفادار كامبوج، پسر رييس فدراسيون فوتبال كشورشان بوده و همه ما ستايش‌گران او سخت در اشتباه بوده‌ايم. سرخط اول هم مال سازمان محترم صداوسيما بود كه به او لقب «آقازاده» داد؛ لابد با اين فلسفه كه ما عوام‌الناس بفهميم قضاوت‌های‌مان در مورد تماشاگر كامبوجی چقدر عجولانه بوده و این آدم رانت‌خوار اصلا ارزش این همه تعریف و تمجید را نداشته است! ضمن تشكر از موتور روشنگری شبانه‌روی تلویزیون دولتی ایران، خوب است به دو نكته مهم توجه كنیم.

اول اینكه عمده تحسین‌ها از این لشكر یک نفره، مربوط به تعصب اصیل و رفتار خالصانه‌ای می‌شد كه او در قبال پرچم و تیم ملی كشورش به خرج داد. در غیر این صورت مردم مامور ثبت احوال نبودند كه از او سجل بخواهند. روی پیشانی این بنده خدا هم ننوشته بود پدرش كیست. ملت از اینكه یك نفر اینطور بی‌ریا و سمج از بازیكنان كشورش پشتیبانی می‌كرد و حتی بعد از دریافت چهارده گل هم كوتاه نیامد كیف كرده بودند. حالا اگر این موضوع از نگاه رسانه موسوم به ملی اشتباه است، ما از آن نهاد گرامی غذرخواهی می‌كنیم!

و اما نكته دوم؛ باز درود به شرف این آقازاده كامبوجی كه پسر رییس فدراسیون است، اما كفپوش سالن وارد نمی‌كند، با بزرگان تیم كار اقتصادی انجام نمی‌دهد و دنبال لابی‌های سیاسی نمی‌رود. درود به شرفش كه از پدرش حتی یك آی‌دی‌كارت برای نشستن روی نیمكت نمی‌گیرد و به همان جلز و ولز روی سكوها قانع است. درود به شرف او كه با برچسب «سفیر گویای نظام» پول مردم كشورش را نمی‌خورد یا غرق در عیش و نوش، از مملكت غریب خطاب به آنها پیام‌های تحقیرآمیز نمی‌فرستد. درود به شرفش كه دندان تیز نشان خلق‌الله نمی‌دهد و رسما و علنا به آنها نمی‌گوید: «مال ما از جان شما مهم‌تر است.» درود به شرف این آقازاده كه همه سهمش از ژن خوب كامبوجی، طبل كوچكی بود كه تا جان داشت بر آن كوفت و مرد اول یكطرفه‌ترین باخت تاریخ كشورش لقب گرفت. درود به شرف او كه مثل آقازاده‌ها و برادرزاده‌های بعضی كشورهای دیگر، مناصب مهم تلویزیون دولتی را به دست نمی‌گیرد و از تریبون فرهنگ‌سازی، مجالی برای هجو «وفاداری» نمی‌سازد. نهایتا درود به شرف آقازاده‌ای كه قوت روزانه‌اش خون مردم زادگاهش نیست. صدالبته تعجب نمی‌كنیم اگر این مفاهیم، برای برخی دوستان در صداوسیما قابل هضم نباشد. این بار استثنائا مشكل از گیرنده است؛ مبادا یك وقت به فرستنده دست بزنید!

۴۹ ۱  
آی اسپورت
2019-10-16 01:14:00
نظر دهید

۱ نظر
امیر
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۴
هر که بود پهلوان بازی او بود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر