فهرست
تابلوی پنهان «مذاکره ممنوع» مقابل چشمی
تابلوی پنهان «مذاکره ممنوع» مقابل چشمی

تابلوی پنهان «مذاکره ممنوع» مقابل چشمی

آی اسپورت - هیچ حرفی درباره تمدید قرارداد روزبه چشمی با استقلال نیست. حتی برخی از اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال به مدیران و تصمیم‌گیران باشگاه توصیه کرده‌اند روی نام این بازیکن قلم قرمز بکشند. دلایل هم برمی‌گردد به اتفاقاتی که فصل پیش رخ داده؛ داستان اعتصاب بازیکنان در ترکیه که روزبه چشمی با وجود حضور در اردوی تیم ملی یکی از بانیانش بود و آن ماجرا را مدیریت کرد.

چشمی با اینکه سال‌های اندکی در ترکیب استقلال حضور دارد اما از نفوذ بالایی میان بازیکنان برخورداراست و به قول معروف حرفش را می‌خوانند که این موضوع باب میل مسئولان باشگاه استقلال نیست. از سویی فرشید اسماعیلی با انتشار پستی عجیب خیلی قبل‎ترها فاش کرد که چشمی نیز در گروه «سفت‌ها» قرار دارد و یکی از آن چهار نفری است که در بسیاری از سیاستگذاری‌های درون‌تیمی نقش بازی می‌کند وبرای خودش حکومتی پنهان ایجاد کرده است. گرچه فرشید اسماعیلی که خودش هم در این گروه قرار دارد همچنان در تمرین استقلال قرار دارد اما تصمیم‌گیران باشگاه استقلال از ماه‌ها قبل و حتی پیش از پایان لیگ با مشخص شدن ماهیت برخی ارتباط‌ها و دوستی‌ها در بین بازیکنان عزم خود را جزم کرده بودند تا به هر شکل ممکن این گروه را متلاشی کنند که با رفتن مهدی رحمتی تا حدودی به خواسته خود رسیدند و حالا نیز دست گذاشته‌اند روی روزبه چشمی تا این بازیکن راهم مجاب به جدایی کنند که البته این پروژه هنوز به سرانجام نرسیده است.

در روزهای اخیر بازیکنان زیادی به باشگاه استقلال رفت و آمد کرده‌اند و قرارداد نوشته‌اند. در میان آنها بازیکنان موثرتری همچون وریا غفوری هم دیده شدند و باشگاه استقلال درعین حال با 5 بازیکن جدید نیز قرارداد منعقد کرده است و تمرینات از روز یکشنبه گذشته شروع شده است. پیش‌بینی می‌شد با وجود این انگیزه‌های پنهان اما به جهت فقدان نیروهای کافی در خط میانی، به خصوص پست هافبک دفاعی، روزبه چشمی هم به تمرین استقلال برود و باشگاه او را برای تمدید قرارداد صدا بزند اما تا امروز خبری از تمدید قرارداد با این بازیکن نیست.

در واقع آنها که افسار نقل و انتقالات را در دست دارند نه درباره خواستن چشمی حرفی به میان آورده‌اند و نه صراحتا اعلام کرده‌اند که این بازیکن را نمی‌‌خواهند اما کفه ترازو به سمت حذف این بازیکن سنگین‌تراست و اگر تا کنون این تصمیم به طور قطعی گرفته نشده، به دلیل کمبودها در خط میانی و پست مهم هافبک دفاعی است.

البته عقد قرارداد با مسعود ریگی تا حدودی کار را برای عبور از چشمی هموار می‌کند اما مسئله این است که ریگی احتمالا برای هماهنگی با استقلال زمان قابل توجهی لازم دارد و از آن جا که بیم جدایی علی کریمی می‌رود و امید نورافکن نیز به شارلروای بلژیک بازگشته، خلا در این پست به طور مشهود احساس می‌شود. اینکه باشگاه استقلال بخواهد ریسک حذف چشمی را گفته می‌شود برای تفریح به ترکیه رفته به جان بخرد و به کلی قید این بازیکن را بزند آن هم در شرایطی که گزینه‌های مطمئن چندانی در اختیار ندارد هرگز دور از ذهن نیست اما این دست‌دست کردن‌ها نشان می‌دهد برای جذب این بازیکن از استقلال اختلاف نظرهایی هم در باشگاه استقلال وجود دارد و ظاهرا برخی که دستی بر آتش دارند با علم به حاشیه‌های ناشی از تمدید قرارداد با چشمی اما ادامه حضور این بازیکن در شرایط فعلی را تصمیمی سیاستمدارانه می‌دانند.

به هرحال پایان این داستان را امیرحسین فتحی می‌نویسد. مدیری که در این جور مواقع چندان هم قاطع نیست و سعی می‌کند مسئولیت‌ها و هزینه‌های که چنین تصمیم‌هایی برای استقلال در پی دارد را گردن دیگران بیندازد. مثلا اعضای کمیته فنی، یکی از پیشکسوتان و حتی معاونانش!

ایران ورزشی

۶    
آی اسپورت
2019-06-26 01:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر