فهرست
سومین شگفتی بیرانوند؛ شکستن طلسم ۱۴ ساله
سومین شگفتی بیرانوند؛ شکستن طلسم ۱۴ ساله

سومین شگفتی بیرانوند؛ شکستن طلسم ۱۴ ساله

آی اسپورت - بیرانوند بعد از دو حرکت استثنایی که در سال ۹۷ داشت حالا هوادارانش را در انتظار سومین شگفتی‌اش می‌بیند. انتخاب به عنوان مرد سال آسیا همان شگفتی است که هوادارانش از او انتظار دارند. برای ایرانی‌هایی که از آخرین جایزه فردی‌شان در آسیا بیش از ۱۴ سال می‌گذرد این رکوردشکنی در حد و اندازه مهار پنالتی رونالدو و ضربه سر ژاوی ارزش خواهد داشت. ایران همانطور که مدتهاست افتخارات تیمی در آسیا نداشته از نظر افتخارات فردی هم طلسمی طولانی‌مدت دارد. بعد از انتخاب سال ۱۹۹۶ خداداد عزیزی، ۲۰۰۰ علی دایی، ۲۰۰۳ مهدی مهدوی کیا و ۲۰۰۴ علی کریمی به عنوان مرد سال آسیا، دیگر دست هیچ ایرانی به این جایزه نرسید. کریمی آخرین بازیکن ایرانی بود که این جایزه را بدست آورد و بعد از آن سال‌های حسرت آغاز شد. البته در این سال‌ها ۴ بار تا آستانه کسب افتخار رفتیم اما در نهایت جایگاه دومی به ما رسید.

در سال ۲۰۱۰ فرهاد مجیدی، ۲۰۱۱ هادی عقیلی، ۲۰۱۲ علی کریمی و ۲۰۱۳ جواد نکونام کاندیداهای ایرانی کسب این عنوان بودند. بعد از آن دیگر هیچ کدام از بازیکنان ما نتوانستند حتی در میان کاندیداها قرار بگیرند. حالا بیرانوند طلسم کوتاه مدت کاندیدا نداشتن را شکسته و همه در انتظار شکسته شدن طلسم طولانی‌مدت هستند. اتفاقی که با توجه به عملکرد خوب بیرانوند در تیم ملی و پرسپولیس نباید خیلی هم بعید باشد. سال گذشته عمر خریبین سوری این عنوان را بدست آورد و خیلی‌ها اعتقاد داشتند که بیرانوند با گل‌هایی که از این بازیکن دریافت کرده نقش ویژه‌ای در آقای گلی و کسب این جایزه توسط او داشته است. حالا بیرانوند در سالی متفاوت که نسبت به سال گذشته رقم زد خودش مدعی اول کسب این عنوان است.

نود

۷ ۵  
آی اسپورت
2018-11-18 18:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
نوش جون آقای بیرانوند ، حقشه؟
خودم از اونهایی بودم که از اومدنش به پرسپولیس احساس خوبی نداشتم
خداراشکر علیرضا ، مرا و خیلی های دیگر را وادار به عذرخواهی و تعظیم کرد.
۲
مثل محسن لنگی شلافه نباشیم:)))
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۸
ای کاش روزی که همین بانشاد لایی وند یه 60 گنده نشون لنگیا داد و از تیمشون رفت (مثل همین چند ماه پیش که بهشون با انگشت shut up نشون میداد!!!) بازم واسش از این مطالب کار کنید:)))
۲
تیم سلطنتی سابق،حکومت فعلی
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۴۷
بازهم یک پرسپولیسی نامزد مرد سال فوتبال اسیاست
پس متخصص کوپا مجدیه کو؟؟؟
حالا هواداران تیم سلطنتی سابق وحکومتی فعلی لابد میگند ای اف سی پرسپولیسه هههه ههه با کیا شدیم هشتاد میلیون
خدا شکرت که پرسپولیسی ام
۲
هادی
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۴
فرشید طالبی رو یادتون رفت
قرمزترین پسر دنیا
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۰۳
شاید اگه بیرانوند هم نیمکت نشینی لیگ ترکیه و کرواسی و لهستان یا حتی بازی تو لیگ بی کیفیت قطر و انتخاب کرده بود الآن خواب فینال آسیا و سه بازیکن برتر آسیا و می دید. اما برخلاف سال های اول حضورش در پرسپولیس که به خاطر سادگی ذاتیش مشکلاتی با هوادارا داشت اول فصل با درک شرایط تیم بهترین تصمیم عمرش و گرفت و در بهترین زمان وفاداریش و به تیم و هوادارا ثابت کرد. الآن با شایستگی در جمع سه بازیکن برتر آسیا قرار داره و می تونه چهارده سال بعد از علی آقا کریمی نماینده دیگری از پرسپولیس این عنوان با ارزش و بدست بیاره. و به بقیه بازیکنا در معرفت بده به امید موفقیتت علیرضا بیرانواند عزیر.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر