فهرست
با یک کان و یک اشمیت؛ معجزه شفر تکرار می‌شود؟
با یک کان و یک اشمیت؛ معجزه شفر تکرار می‌شود؟

با یک کان و یک اشمیت؛ معجزه شفر تکرار می‌شود؟

آی اسپورت - کاروان تیم استقلال تهران امروز به قطر سفر کرد تا خود را برای دیدار دوشنبه شب مقابل السد در دور برگشت مرحله یک‌‎چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. همانطور که مطلع هستید مسابقه رفت در ورزشگاه آزادی با نتیجه 3-1 به سود تیم متمول قطری تمام شد.

وینفرد شفر در آخرین گفت‌وگوی خود پیش از سفر به دوحه، از روحیه بالای آبی‌پوشان و همچنین بازگشت به مسابقه صحبت کرد. او در خلال صحبت‌هایش به مسابقه کارلسروهه و والنسیا در مسابقات جام یوفا گفت و از بازگشت تیمس پس از شکست 3-1 به والنسیا در بازی برگشت با زدن 7 گل!

برای بازخوانی این اتفاق، به حدود 25 سال قبل سفر می‌کنیم. به 20 اکتبر 93. مرحله دوم جام یوفا و تقابل والنسیا و کارلسروهه در خانه تیم اسپانیایی. نمایش بی‌نقص خفاش‌ها و برد 3-1 خاتگی با درخشش میاتوویچ یوگوسلاو و پنفی که بریس کرد و دو گل زد. در سوی مقابل ادگار اشمیت تازه‌وارد در دقیقه 80 تک گل تیمش را زد تا کورسوی امید باقی بماند.

کمتر کسی به بازگشت فکر می‌کرد. والنسیا حقیقتا بهتر فوتبال بازی می‌کرد. جو شهر چندان امیدوارکننده نبود. با این حال وینی شفر به بازگشت تیمش امیدوار بود. او پیش از بازی و در رختکن با فریادهای معروف به خود به بازیکنان گفت: «به زمین می‌رویم که انجامش بدهیم. ما می‌توانیم.» این فریادها گویی خون تازه به رگ‌های بازیکنان پمپاژ کرد. کاپیتان اولی کان هم مثل همیشه یک رهبر بی‌بدیل بود.

دوم نوامبر 1993. ورزشگاه وایلدپارک اشتادین و 25 هزار نفری که با شک و تردید به معجره فکر می‌کردند اما ماموریت غیرممکن، ممکن شد. ستاره میدان کسی نبود جز ادگار اشمیت. یک پوکر به یادماندنی که کمر والنسیا را شکست. سه گل در نیمه نخست و 4 گل در نیمه دوم نسخه والنسیا را پیچید. آنها با درخشش کان در درون دروازه و نمایش خیره‌کننده اشمیت به دور سوم صعود کردند و شفر نقشی غیر قابل انکار در این برد داشت.

1
1

اشمیت در دقایق 29، 34، 59 و 63 گل زد. شوترله(37)، شماروف(46) و بیلیچ(90) هم دیگر گلزنان کارلسروهه در شب به یادماندنی بودند. این تیم تا نیمه‌نهایی هم پیش رفت اما به خاطر گل خورده بیشتر در خانه به سالزبورگ باخت و فینالیست نشد.

حالا شفر درباره این بازی صحبت می‌کند. اینکه تیم امروز او هم می‌تواند. تکرار آن جمله‌های جادویی این بار برای استقلالی‌ها. درست است که استقلال مانند کارلسروهه برای بازگشت به مسابقه در حضور تماشاگرانش به میدان نمی‌رود اما مطمئنا با خیل عظیم هواداران السد هم روبرو نمی‌شود. در ضمن آنها به 7 گل احتیاج ندارند. آبی‌ها بی‌تردید باید ایمان به بازگشت را داشته باشند و روحیه خود را از دست ندهند. در کنار آن می‌بایست یک رهبر مانند اولی کان در درون دروازه داشته باشند و یک ادگار اشمیت در خط حمله که بتواند هر توپی را به گل تبدیل کند.

 ایلنا

۶    
آی اسپورت
2018-09-13 15:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر