فهرست
ابهام روز؛ کمیته انضباطی «تحت فشار» رای می‌‎دهد؟
ابهام روز؛ کمیته انضباطی «تحت فشار» رای می‌‎دهد؟

ابهام روز؛ کمیته انضباطی «تحت فشار» رای می‌‎دهد؟

آی اسپورت – آرایی که کمیته انضباطی در یکی دو هفته اخیر صادر کرده به شدت بحث برانگیز بوده است. البته بیشتر از خود آرا، این نحوه و زمان رسیدگی و صدور آنها بوده که باعث ایجاد سر و صدا و اعتراضات شده است.

ماجرا از بازی پرسپولیس و تراکتورسازی شروع شد. جایی که مسئولان و مدیران باشگاه تراکتورسازی با صدور بیانیه‎‌های متعدد و تهدیدآمیز خواستار برخورد با باشگاه پرسپولیس شدند. کمیته انضباطی هم با توجه به جو موجود، به سرعت تشکیل جلسه داد و باشگاه پرسپولیس را به انجام یک بازی بدون تماشاگر محکوم کرد. بعد از صدور این رای، پرسپولیسی‎‌ها معترض و مدعی شدند که کمیته انضباطی تحت تاثیر فشارها و تهدیدات باشگاه تراکتورسازی چنین رایی را صادر کرده وگرنه پیش از این هواداران باشگاه تراکتورسازی بارها تخلفات مشابهی انجام داده بودند و برخوردی با آنها نشده بود.

محرومیت سرور جپاروف هم دومین پرونده‎ای بود که حالا دردسرهای زیادی برای کمیته انضباطی ایجاد کرده است. جپاروف حدود 10 روز پیش در اهواز مرتکب خطایی خشن شد اما هیچ خبری از برخورد کمیته انضباطی ولی یک روز بعد از مصاحبه اعتراض‌‎آمیز برانکو، رای محرومیت موقت و 30 روزه او صادر شد!

به نظر می‎رسد کمیته انضباطی در چنین مواردی تحت تاثیر فضای موجود قرار می گیرد و برای خواباندن اعتراضات مجبور به صدور رای می‎شود و اگر فضا مناسب باشد و اعتراضی در کار نباشد تمایلی به ورود به ماجراهای این چنینی نشان نمی‎دهد و ترجیح می دهد از آنها عبور کند. این ابهامی است که به واسطه اتفاقات یکی دو هفته اخیر به وجود آمده و برطرف کردن این ابهامات از سوی مسئولان کمیته انضباطی، با توجه به سابقه کار آنها، اصلا آسان نیست.

۷۵ ۵  
آی اسپورت
2018-01-07 15:49:00
نظر دهید

۵ نظر
ننگ بر برانکو دلال ویچ
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۹
لنگی ها پشتک وارو می زنند یک لمپن که فقط عینک و کت و شلوار می پوشه اما از هر دلالی دلال تره داره صرفا با یک عنوان قهرمانی در لیگ ایران همه جوره برای خودش می خوره و می چاپه .. آخه لنگی احمق این پولایی که خرج شد برای گولچ و اوکراینی ها و ژوزه و طارمی و داداش برانکو و غیره ، از جیب شما داره میره نادان های لنگی .
110
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
احمق تویی کیسه کش بدبخت اون کسی که امروز عاشق شدین همونیه که بازیکن دوزاری رو 4 میلیارد خرید و رضایی رفت بهش گفت اروپا ندیده. رسما خر فرض تون کرده هرجا نفعش باشه جلو دوربینه هرجا نباشه گم و گور میشه. در ضمن احمق جون مگویان پولش رو بخشید؟؟؟؟ پس خفه بمیر
۶
Kean
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۸
سکانس اول:ابتدای فصله،استقلال برای بازی با نفت آبادان آماده میشه که ناگهان خبر محرومیت سه بازیکن استقلال به دلیل آنچه عدم همراهی تیم ملی امید عنوان میشه ،منتشر میشه،کمیته انضباطی این محرومیت رو با استناد به بندی میدونه که صراحتا عنوان شده اگر تیمی بازیکنانش رو از همراهی تیم ملی در «فیفادِی» منع کنه،بازیکن ها محروم میشن،در حالی که بازیهای تیم ملی امید به هیچ عنوان در فیفادی نبود،بازیکنان استقلال ،غیرقانونی محروم میشن و استقلال بازی رو واگذار میکنه٬٬٬٬سکانس دوم؛دربی پایتخت تخلف هردوگروه تماشاگرا محرز هست ولی استقلال در حالی که مهمان بود به برگزاری یک بازی بدون تماشاگر محکوم میشه وتیم سوگلی که درتمام بازیها به نوامیس استقلال توهین میکنن ،قسر در میره،بازی دوهفته قبل تیم پیروزی با شعارهای تند ،نژادپرستانه و ضدقومیتی اونا همراه میشه،کمیته انضباطی هوادارای پیروزی رو فقط یک جلسه محروم میکنه،یعنی تخلف هواداران استقلال در دربی (پرتاب اشیا و ..) با شعارهای تند و نژاد پرستانه هواداران پیروزی برابر شمرده میشه،،، سکانس سوم؛حرکت غیرعمد جپاروف در حالت غیرمتعادل ،بعداز شلوغ کاری و جیغ جیغ مربی پیروزی،کمیته ناانضباطی با حکمی غیرعادلانه و شدید حکم به محرومیت یک ماهه جپاروف میده،ولی در مورد خطای شدید وحید امیری در بازی با نفت،سکوت اختیار کرده ،اینا رو بذارید کنارهم تا به عمق دشمنی کمیته انضباطی و شخص حسن زاده با استقلال و مماشات با تیم پیروزی و گوش به فرمان مربی این تیم بودن ،پی ببرید
00
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
یه نیم فصل به هیچ تیمی نه نگفتین حالا حرف از سکانس میزنه
۲
و.ب
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۴
سکانس اول نامه محرمانه کمیته ضددوپینگ به اف سی کیسه ارسال میشه و ناگهان برزای براثر سرماخوردگی کلا بازی نمیکنه لازم به ذکر هست سرماخوردگی نامبرده هنوز ادامه دارد. سکانس دوم صادقیان به خاطر لمس داور 2 ماه محروم میشود و تکرار همین صحنه توسط غفوری 1 جلسه محرومیت . سکانس سوم بازی کیسه در روزی که الودگی هوا به مراتب کمتره لغو میشه و پرسپولیس در هوای الوده تر بازی میکنه. سکانس چهارم پرسپولیس برای یک روز استراحت بیشتر درخواست میده و قبول نمیشه و ناگهان با مشخص شدن تیم های مرحله بعد و علیرغم اعلان زمان بازی,بازی عقب می افته. سکانس پنجم فاش شدن دایرکت های بی ناموسی و رکیک قائدی با همواری شجاعیان نادیده گرفته میشه اما شلوار سوشا لایق 6 ماه محرومیته. سکانس ششم حرکت زشت رحمتی در انزلی فقط با توبیخ کتبی حل میشه! سکانس هفتم عکس های رحمتی تو ارمنستان ماستمالی میشه و بدون جریمه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر