فهرست
هشدار کی‌روش به حسینی؛ تکرار سرنوشت انصاری؟
هشدار کی‌روش به حسینی؛ تکرار سرنوشت انصاری؟

هشدار کی‌روش به حسینی؛ تکرار سرنوشت انصاری؟

آی اسپورت - دیدار ایران و یمن روی کاغذ به قدری بازی ساده‌ای بود که پیش‌بینی‌ می‌شد تیم ملی ایران در اولین بازی به زحمتی نیفتد. با شروع بازی اما می‌توانست اتفاق دیگری رقم بخورد. ضعف خط دفاع ایران در تقابل با مهاجمان یمن نزدیک بود که دروازه ایران را به خطر بیندازد و مجید حسینی بود که با یک اشتباه این خطر را ایجاد کرد. تکل اشتباه او یک موقعیت خوب را نصیب مهاجمان یمنی کرد که خوشبختانه با بی‌دقتی آنها از دست رفت. یک اشتباه دیگر از مجید حسینی باعث شد تا او در کمال تعجب گزینه اول کی‌روش برای تعویض باشد. تعویضی که برای توجیه آن گفته شد که احتمالا مدافع جوان تیم ملی مصدوم بوده است. با این حال خبری مبنی بر مصدومیت حسینی از امارات مخابره نشد تا مشخص شود که اشتباهات او در نیمه اول دلیل اصلی تصمیم کی‌روش برای هشدار به این مدافع جوان بوده است.

تعویض یک مدافع در 60 دقیقه ابتدایی بازی به دلیلی غیر از مصدومیت، اتفاقی است که یک بار دیگر پیش از این هم تکرار شده بود. محمد انصاری، مدافعی بود که که در بازی مقابل سوریه تعویض شد و بعد از آن زیاد در لیست نهایی تیم ملی قرار نگرفت و در نهایت هم جز دعوت‌شدگان به جام جهانی نبود. دلیلی که برای حذف شدن انصاری از تفکرات کی‌روش مطرح می‌شد این بود که انصاری در دفاع خیلی سخت‌گیر نیست و بازیکنان حریف راحت‌تر از سایر مدافعان می‌توانند از او عبور کنند.

حسینی هم مانند محمد انصاری مدافع جوانی است که با وجود مدافعان باتجربه فرصت بازی به او رسید. داستان‌هایی که در جام‌جهانی اتفاق افتاد، حسینی را به یکی از مدافعان ثابت تیم ملی تبدیل کرد. با وجود بازگشت پژمان منتظری در جام ملت‌ها، کی‌روش مقابل یمن به حسینی میدان داد. حسینی که در جام‌جهانی در شیوه بازی دفاعی تیم ملی خوب جواب داده بود مقابل یمن نتوانست خودش را با شیوه جدید تیم ملی وفق دهد. تیم ملی در آسیا هجومی‌تر بازی می‌کند و به همین دلیل خط دفاع ایران با ضدحمله‌هایی مواجه می‌شود که نیاز به مدافعانی سرعتی‌تر دارد تا بتوانند در برابر این ضدحملات ایستادگی کنند. حسینی چند بازی فرصت دارد تا بتواند مجددا خودش را به کی‌روش ثابت کرده و به ترکیب اصلی بازگردد و در غیر این‌صورت شاید سرنوشتی مانند محمد انصاری برای او به وجود بیاید. مدافعی که از فرصت فیکس شدن در تیم ملی استفاده کرد و حالا، باید از فرصت جبران هم درست استفاده کند.

نود

۱۱ ۳  
آی اسپورت
2019-01-09 18:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۴۱
دلیلش تکل بسیار خشنش بود که داور متوجه نشد و بین دو نیمه بعد این که داور متوجه اشتباهش میشد، حتما تو بازی هر حرکتی از مجید حسینی رو خطا اعلام میکرد و کارت میداد بهش و بازی های بعدی احتمال محرومیتش زیاد میشد
۷ ۱
محسن آبی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۴۷
تکل یکی از دلایل بود اما دلیل اصلی بازی فوق العاده ضعیفش بود... باورم نمیشد حسینی که اینهمه ازش مینویسن در این حد ضعیف بازی کنه
۹
اشکان۴
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳
دست پرورده لیگ ترکیه
خاک تو سرش که استقلال رو به پول فروخت
تو استقلال بود تونست بازیکن بشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر