فهرست
گزارش ویژه؛ ارتباط تعویض‌های جلالی با جادوگری!
گزارش ویژه؛ ارتباط تعویض‌های جلالی با جادوگری!

گزارش ویژه؛ ارتباط تعویض‌های جلالی با جادوگری!

آی اسپورت- ربیع‌خواه بازیکن محبوب برانکوایوانکوویچ در دقیقه 11 از بازی بیرون کشیده شد و به جای او فرشاد احمدزاده به میدان رفت. تراکتور این بازی را با گل‌های سعید دقیقی و فرشاد احمدزاده با نتیجه دو بر یک مقابل راه آهن به پیروزی رسید.

با پخش گزارشی عجیب درباره وجود جادوگر و استفاده از طلسم و راهکارهای جادوگری در فوتبال ایران که برنامه 90 روی آنتن رفت، بحث تازه ای در فوتبال ایران به راه افتاد. بحث های تازه‌ای در فوتبال ایران به راه افتاده است و مسایلی از جمله فساد و شفاف‌سازی مالی که علی کریمی مطرح کرده بود به حاشیه رفتند. با این اوصاف آنچه از گزارش برنامه 90 درباره بحث جادوگری در رسانه ها گسترش یافت این بود که برخی مربیان و تیم ها از این مساله برای موفقیت استفاده کرده‌اند.

براساس این گزارش و طی مصاحبه‌ای که با برخی بازیکنان قدیمی فوتبال ایران انجام شد این ذهنیت به وجود آمد که مجید جلالی یکی از مربیانی است که از این حربه استفاده کرده است و یکی از مسایلی که در مصاحبه بازیکنان، جلالی را به این مسایل مرتبط می‌کرد تعویض‌های او بود. محسن بیاتی‌نیا عنوان کرد که جلالی در یک بازی هر 30 دقیقه یک مهاجم را به میدان فرستاد و بازیکنی را كه به زمین می‌فرستاد نیز تعویض می‌کرد و این را به مساله سحر و جادو مرتبط دانست. هرچند در این باره برخی مدعی شدند که جلالی تعویض‌هایش را به خاطر مصدومیت بازیکنانش انجام داده است. از این رو نگاهی داشته‌ایم به پنج فصل اخیر مربیگری مجید جلالی در لیگ برتر و  از فاصله لیگ دوازدهم تا هفدهم تعویض‌های او را بررسی کردیم و آنچه مشخص است دست کم دررابطه با فصل‌های اخیر مربگیری او نکته عجیب و دور از ذهنی وجود ندارد که بتوان آن را به مسایل غیرفوتبالی مرتبط دانست.

تعویض‌های عجیب جلالی

1- ربیع‌خواه و احمدزاده

جلالی در لیگ دوازدهم مربیگری نکرد اما در لیگ سیزدهم او هدایت تیم تراکتورسازی تبریز را به عهده داشت. در هفته دوازدهم این مسابقات و در بازی تراکتور برابر راه آهن در دقیقه 11 بازی  دست به تعویض زد. محسن ربیع‌خواه بازیکن محبوب برانکوایوانکوویچ در دقیقه 11 از بازی بیرون کشیده شد و به جای او فرشاد احمدزاده به میدان رفت. تراکتور این بازی را با گل‌های سعید دقیقی و فرشاد احمدزاده با نتیجه دو بر یک مقابل راه آهن به پیروزی رسید.

2- شاه علی‌دوست و دقیقه 44

مجید جلالی در لیگ چهاردهم مربی تیم سایپا بود. اگر بخواهیم در بازی های این تیم دنبال تعویض عجیب بگردیم شاید بتوانیم به دو تعویض روزبه شاه علی‌دوست در دو هفته هفدهم و بیست و یکم اشاره کنیم. در هفته هفدهم و در بازی سایپا برابر پیکان به تساوی یک - یک انجامید، جلالی در دقیقه 44 روزبه شاه علی‌دوست را از بازی بیرون کشید و به جای او میلاد میداوودی را به زمین فرستاد. در هفته بیستم همین تعویض و در همان دقیقه تکرار شد و این بار در دقیقه 44 شاه علی‌دوست از زمین بیرون آمد و به جای او مجید ایوبی به بازی رفت. 

3- برهانی بعد از 11 سال

آرش برهانی یکی از بازیکنانی بود که در گزارش برنامه 90 راجع به جادو و جادوگری صحبت و مسایلی را البته درباره سال‌های قبل و حضورش در تیم پاس مطرح کرد که برخی آن را منتسب به مجید جلالی می‌دانستند. برهانی اما در لیگ شانزدهم نیز در پیکان شاگرد مجید جلالی شد اما در هفته دوم و در بازی پیکان برابر صبا، جلالی در دقیقه 35 آرش برهانی را از زمین بیرون کشید و به جای آن بهادر عبدی را به میدان فرستاد. البته که برهانی در آن بازی نمایش خوبی نداشت و کاملا از فرم ایده‌آل هم دور بود.

4- بازهم دقیقه 44

در هفته شانزدهم لیگ شانزدهم و در بازی پیکان و گسترش فولاد مجید جلالی در دقیقه 44 هایراپتیان بازیکن ارمنی تیمش را از زمین بیرون کشید و به جای او آرمان قاسمی را به میدان فرستاد. این بازی در نهایت با نتیجه یک - یک به پایان رسید.

5- تعویض در دقیقه 14

در هفته نوزدهم لیگ شانزدهم شاگردان مجید جلالی به مصاف پیکان رفتند و در نهایت این بازی با نتیجه سه بردو به نفع استقلال به پایان رسید. در این بازی و در دقیقه 14 بازی جلالی ماهان رحمانی را از زمین بیرون کشید و به جای مهران موسوی به بازی رفت.

 تابناک

۹ ۸  
آی اسپورت
2017-11-18 00:00:00
نظر دهید

۸ نظر
یوسف
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۰:۱۶
میگه نکته عجیب ندیده بعدش زوم کرده رو دقیقه ۴۴! چند چندین با خودتون؟!
۶ ۱
سعید
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۰۵
سلام. به نظرم حتی همین آمارتون هم اشتباس. مثلا بازی با استقلال رو که همه یادمونه یه بازیکن پیکان اخراج شدو مجبور بود یه تعویض زود داشته باشه. دیگه خودتون حساب کنید که بقیش چه دلیلایی داره.
۳
ايمان
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۱۷
واقعاً موندم تو ذهن اين سردبير آي اسپورت چي ميگذره !! فقط حرمت نگه ميدارم و نميگم كه قلم فروش هستين و دستتون با فدراسيون تو يه كاسه اس !!
آخه به جاي اينكه ور داري چهار تا مطلب راجع به حرف هاي علي كريمي و درخواست شفاف سازي مالي فدراسيون و افزايش آگاهي عمومي و بالا بردن فشار رسانه اي به فدراسيون بزاري سعي كني به سهم خودت فوتبال رو از اين همه مافيا نجات بدي .. افتادي دنبال يه موضوعي كه اولويت دهم فوتبال هم نيست و رفتي سابقه و رابطه تعويض هاي جلالي با جادوگري در آوردي ؟!؟!

جدي چي تو كله ات ميگذره ؟!
علی
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۴۷
مطالب چرت و پرت و فقط برای کوبیدن جلالی. طرف 500 تا بازی تو لیگ برتر مربیگری کرده بعد میگن چرا تو 10 تاش دقیقه 44 تعویض کردی؟! خدا همه رو شفا بده.
Taje Asia
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۶:۳۹
جالب تر اینکه از این ۵ مورد فقط ۱ بار تیمش بازی را برد. حالا این چه جادویی هست که جواب هم نمیده. یک مشت حرف بی حساب. راستی آیا جلالی توانسته ۱ جام بیاره تو ادوار لیگ برتر؟
۳
امید از تفت
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۶:۴۲
دو تیمی که از پرسپولیس امتیاز گرفتند با جادوگری اینکار را انجام دادند. قبل از اینکه این بحث جادوگری مطرح بشه، خداشاهده شک کردم و همین جا گفتم این بازی پرسپولیس سیاه جامگان، بازی عجیبی بود. انگار سحر و جادو و طلسمی توش بود. مگه میشه داور توی یه بازی، دو سه پنالتی را نگیره، حریف گل مردود هم بزنه، گل سالم تیم را هم قبول نکنند و شرایط عادی باشه!!؟ چرا یکبار برای همیشه با این افراد برخورد نمیشه و از فوتبال حذف نمی شوند!!؟ اگر واقعیت داره برخورد شود، اگه دروغه تبرئه شوند. این فضای تردید و بی اعتمادی اصلاً خوب نیست. در مورد جلالی هم این شائبه وجود داره، اگر واقعیت داره باهاش برخورد بشه، اگه واقعیت نداره الکی بنده خدا را خراب نکنید. برخی ها میگن جلالی با جادوگرها رابطه داره، خودش به شدت تکذیب میکنه و به شایعه سازان حمله میکنه
۱ ۱
ملانصرالدین
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
یعنی شما میفرمایی جادو حواب میده؟!اگه جادو انقد موثره و جواب میده چرا از فوتبال حذف بشن؟خیلی خوبه که.تازه میتونیم در سایر رشته های ورزشی از این عزیزان استفاده کنیم و رتبه المپیکمون رو تک رقمی کنیم.چه کاری بود یزدانی خرم روی پایه های والیبال کار کنه؟با همون بهنام محمودی و ترکاشوند و امیرحسینی میرفتیم قهرمان جهان میشدیم!یا بسکتبالمون.یا وزنه برداری که دیکه نیاز به این همه دوپینگ هم نداشت و تمام رکوردهای تاریخ بشریت رو جابجا میکردیم!بیخیال عمو.شما بسکی کارشناسی عادت کردی زیر همه مطالب هم نظر بدی.گاهی خوبه خودتو کنترل کنی و فقط خواننده باشی.مثل خیلیای دیگه.ممنون که این توصیه رو گوش میدی
۲
ملوانی
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۰۳
به خدا شما این کاره نیستید . با این تحلیل خودیتون رو مسخره کردید یا مردمو . دقایق تعویض رو نوشتیت که چی رو ثابت کنید؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر