فهرست
تحول استقلال شفر شبیه تغییر آلمان یوآخیم لوو
تحول استقلال شفر شبیه تغییر آلمان یوآخیم لوو

تحول استقلال شفر شبیه تغییر آلمان یوآخیم لوو

آی اسپورت – بازی استقلال مقابل سایپا بهترین بازی این فصل آبی‌پوشان بود. گل دقیقه هفت سایپا یک شوک بزرگ محسوب می‌شد، ولی استقلال غافلگیر نشد و در نیمه اول آنقدر موقعیت ساخت که با باخت به رختکن نرود. استقلال در نیمه اول علاوه بر گل دانشگر سه بار هم توپ را به تیر زد و چند موقعیت دیگر هم ساخت. برای تیمی که در هفته‌های گذشته در خلق موقعیت و زدن گل مشکل داشت، نمایش مقابل سایپا بخصوص در نیمه اول تحول بزرگی محسوب می‌شود و هواداران را برای ادامه فصل امیدوار می‌کند.

مهم‌ترین تغییر استقلال در نیمه تهاجمی بود که تبریزی را در نوک حمله داشت و صیادمنش و قائدی کنار او بازی می‌کردند. این دو مهاجم سریع و تکنیکی یک لحظه اجازه ندادند خط دفاع سایپا در آرامش باشد. قائدی در نیمه اول گل اول استقلال را ساخت و یکی از فرارهای صیادمنش منجر به پنالتی نیمه دوم و گل پیروزی شد. طارق همام هم به‌عنوان هافبک نفوذی عملکرد خیلی خوبی داشت و روی چمن افتضاح ورزشگاه تختی بارها با پاس‌های دقیق مهاجمان استقلال را راه انداخت.

شفر که از شروع فصل اصرار داشت از تبریزی در گوش چپ استفاده کند و یک مهاجم بلندزن در نوک حمله داشته باشد، این بار در خط حمله اولویت بیشتری به سرعت داده بود. انتقال تبریزی به نوک حمله فضا را برای استفاده از دو گوش سرعتی و تکنیکی باز کرد و استقلال بازی خوب و سه امتیاز این بازی را مدیون فضاسازی، فرارها، دریبل‌ها و همکاری صیادمنش و قائدی است.

تغییر رویه استقلال در این بازی را می‌توان با تغییرات اخیر یوآخیم لوو در تیم ملی آلمان مقایسه کرد. لوو هم پس از بازی ضعیف و شکست سنگین تیمش مقابل هلند، در بازی با فرانسه ترجیح داد خط حمله جوان و سریعی را به زمین بفرستد و از مثلث گنابری، سانه و ورنر استفاده کرد.

آلمان با این ترکیب توانست نیمه اول را از فرانسه ببرد و علاوه بر گلی که زد، چند فرصت خوب هم داشت. هرچند آلمان در نهایت بازی را باخت، ولی نمایش نیمه اول این تیم به قدری امیدوارکننده بود که لوو توانست موقعیتش را روی نیمکت تیم تثبیت کند و رسانه‌ها هم یکصدا نوشتند که او همچنان بهترین گزینه برای تغییر نسل و ساختن یک تیم جدید است. استقلال هم دیروز با تیم کند و قابل پیش‌بینی هفته‌های قبل تفاوت داشت و سایپا در برابر مهاجمان سریع این تیم چاره‌ای جز تسلیم نداشت.

سرمربی آلمانی استقلال که بازی دیروز را از جایگاه دید، قطعا صدای تشویق تماشاگران استقلال را که کنارش بودند به خوبی شنیده و با در نظر گرفتن واکنش هواداران بهتر می‌تواند برای مسیر پیش روی تیمش تصمیم بگیرد؛ بازگشت به ترکیب سنگین و کم‌تحرک هفته‌های قبل یا میدان دادن به گوش‌های خستگی‌ناپذیر و زهردارش.

 

ایران ورزشی 

۱۹ ۳  
آی اسپورت
2018-10-20 10:12:00
نظر دهید

۳ نظر
پرسپولیس
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۹
تا دیروز وزیر بنده خدا که هیچ نقشی در سیستم فوتبال نداشت فحش میخورد بعد شد رئیس‌جمهور با تماس امیر قطر خواستار بازنده شدن تیم های قطری شد .پروانه سلحشوری و مازنی طی یک بیانیه شدید اظهار کردند ما اجازه نابودی استقلال نمیدیم .آخه متوهم آخه بی منطق آخه کوته فکر کی قصد نابودی داره فلسفه فوتبال به بردن و باختن و قهرمانی و حتی سقوط. فلسفه نقل و انتقالات فوتبالیست هاست حتی تو اوج محبوبیت.التماس فکر
۸
آرش6
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۱
دیگه پسر وزیر ورزش نمیاد پنالتی نمیده به حریفای استقلال ؟؟؟

خود وزیر ورزش بازیکن ها رو نمیفرسته خارج

حسن رو حانی چی ؟؟حق دلالی نمیگیره بابت رفتن امید ابراهیمی ؟؟

دیگه زنگ نمیزنه به گوشی ابراهیمی و بگه اگر نری از استقلال بچه هات رو میکشیم ؟؟؟

۷
666
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۲
با برد استقلال
1. تلاش دارن فوتبال شناور و تیکی تاکا رو به کل کائنات نشون بدن
2. باختها تقصیر وزیر ورزش و مدیران دولتیه
3. بردها حاصل غیرت بازیکنان و دانش سرمربی
4. تا اطلاع ثانوی وزیر پرسپولیسی نیست
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر