فهرست
همه می‌دانند؛ السد در تهران خطرناک‌تر است
همه می‌دانند؛ السد در تهران خطرناک‌تر است

همه می‌دانند؛ السد در تهران خطرناک‌تر است

آی اسپورت – دیدار پرسپولیس و السد در حالی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که بسیاری از طرفداران پرسپولیس با توجه به برد یک بر صفر شاگردان برانکو در دوحه از همین حالا تیم محبوب خود را برنده جدال با السد قطر می‌دانند. این در حالی است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، السد قطر در تهران به مراتب خطرناک‌تر از دوحه است. یاران ژاوی ارناندس در خانه مغرور بازی کرده و پرسپولیس را دست‌کم گرفته بودند. السد که ستارگانی همچون ژاوی، گابی، بغداد بونجاح، اکرم عفیف، حسن الهیدوس و... را در اختیار دارد هرگز فکرش را نمی‌کرد با تک گل علی علیپور در خانه مغلوب شود، اما این اتفاق افتاد.

شاید بازیکنان تیم قطری تصور می‌کردند پرسپولیس همان تیم مرحله گروهی است که ۳ گل از السد خورده بود، در حالی که بازی در نیمه‌نهایی آسیا با مرحله گروهی فرق می‌کند. خطر آنجایی است که حالا برخلاف السد قطر این پرسپولیس است که در آرامش به سر برده و در خطر غرور قرار دارد.

اینکه تصور شود پرسپولیس جلوی ۱۰۰ هزار تماشاگر سرخ از پیش برنده خواهد بود، تصور اشتباهی است. بی‌تعارف باید بگوییم السد قطر که چهارمین تیم پولدار باشگاهی آسیا محسوب می‌شود، سه‌شنبه هفته آینده چیزی برای از دست دادن ندارد. تیم قطری به تهران می‌آید در حالی که برخلاف الدحیل با بازی در فضای ورزشگاه آزادی کاملاً آشناست. السدی‌ها خوب می‌دانند دیدار برگشت می‌تواند به معنای خداحافظی از لیگ قهرمانان آسیا باشد. کافی است بتوانند گل زودهنگام بزنند یا مثل دیدار مرحله قبلی مقابل استقلال در استادیوم آزادی با تمرکز کافی بازی کنند. در این صورت روز سختی ممکن است برای پرسپولیس رقم بخورد.

البته برانکو یک مرد سرد و گرم چشیده است و سیدجلال حسینی هم به عنوان کاپیتان بار‌ها در رسانه‌ها و به صورت خصوصی بابت السد هشدار لازم را به بازیکنان جوان‌تر پرسپولیس داده است، اما طبق پیش‌بینی درست کارشناسان و اهالی فن تیم قطری چیزی برای از دست دادن ندارد و در بازی برگشت به مراتب خطرناک‌تر خواهد بود.

۱۰    
آی اسپورت
2018-10-19 09:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر