فهرست
پهلوانان نمی‌میرند؛ ما آنها را می‌کشیم
پهلوانان نمی‌میرند؛ ما آنها را می‌کشیم

پهلوانان نمی‌میرند؛ ما آنها را می‌کشیم

آی‌اسپورت- شهر فرنگی است مصیبت‌نامه نوشتن‌ها و رنج عزیزان را در زمان بودن‌شان ندیدن. پریروز از ناصر موسیقی غمنامه‌های بی‌کران ساختیم، دیروز حکایت ناصر فوتبال بود و حالا در رثای ناصر سینما است که هر سه با رنج و حسرت زیستند و ما نشان دادیم‌ که پهلوان مرده، و نه زنده را عشق است. امروز از این عزیزان می‌گوییم و به انتظار می‌نشینیم تا بار دیگر چه کسی را فرشته مرگ بخواند و لعن و نفرین به کسانی بفرستیم که در بی‌خیالی ما همه خوبان را سوزاندند.

ناصر حجازی. سال‌ها بود که او را می‌کشتند ولی ما هیچ نگفتیم. روزی که چند جاهل و بی‌گمان خائن به ورزش و این مرز و بوم طرح حذف ناصر را به بهانه سنش نوشتند چه کسانی اعتراض کردند؟ چرا تیم ملی ما این قدر از ستاره خالی شد و کس هیچ نگفت؟ روزی که تاج تبدیل به استقلال شد و‌ جماعتی غریبه برای امثال حجازی‌ها نسخه نوشتند کسی دم زد؟ به آن آقایان که به صرف حذف امثال حجازی‌ها سکان‌دار تاج دیروز و استقلال امروز شدند و القاب و امکانات گرفتند کسی اعتراض کرد؟ جماعتی آمدند تا بگویند این تیم و ستارگان ما هستند چرا آنها را نابود می‌کنید؟ همه پاسخ به این سوال را می‌دانیم.

زمانی که محمد علی فردین مغازه فرش‌فروشی‌اش را باز کرد تا طعنه روزگار به او حکایت از عرش به فرش را یاد آوری کند ما چه کردیم؟ وقتی ناصر ملک‌مطیعی تلخ‌کامی‌هایش را با فروش شیرینی جبران نتوانست بکند، ما چه کردیم؟ ما همان‌هایی هستیم که بی هیچ اهمیتی نسبت به ستارگان‌مان، به دنبال غریبه رفتیم و آنها را شوالیه و امیرکبیر لقب دادیم. ما رکورد فروش فیلم‌ها را به کسانی دادیم که با اخراج فردین‌ها و ملک‌مطیعی‌ها و پوری‌بنایی‌ها و... اخراجی‌ها را ساختند. ما پول به جیب کسانی ریختیم که برای ما فوتبال و سینمای با چاشنی حذف محبوب‌ها ساختند. ما عاشق گریه کردن هستیم اما اجازه دادیم تلویزیونی که برنامه دور همی‌اش ناصر ملک مطیعی را حذف می‌کند و چشم آذر و فردین و.... را حتی راه نمی‌دهد، از پیامک‌ها و استقبال ما میلیاردها بسازد.

باور کنیم پهلوانان نمی‌میرند؛ چون ما اجازه می‌دهیم آنها را «بکشند». ما گریه ملک‌مطیعی را دیدیم و باز سالن‌های سینمایی که خزعبلات اربابان حذف این بزرگان را نمایش می‌دهند پر از همه ما می‌شود که امروز در رثای آنها مدیحه‌سرایی می‌کنیم. ما خود قاتلیم و اسلحه ما بی‌تفاوتی تا لحظه مرگ و پس از آن مرده‌پرستی و سرانجام فراموشی تا نوبت دگر اجرای این چرخه معیوب باز رسد. افسوس.

۳۱ ۴  
آی اسپورت
2018-05-27 20:31:00
نظر دهید

۴ نظر
Kaveh 6 &4
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۵
فارغ از بازی رنگها، درود بر شما جناب عاطف عزیز...
۵
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۶:۴۵
دلیل همه ی این کارها و اونچه امروز هستیم ؛
بی هویتی است !!!
همه هم میدونند چون مثل روز روشنه ولی هیجکس به روی خودش نمی آره
تو همه ی زمینه ها هم همینطوریه و هیج فرقی نمی کنه!
ایران مهم نیست ، ایرانی مهم نیست و هرچیزی که به ایران و ایرانی بودنمان ربط داره !!!

یک جامعه ی بی هویت !
shl
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۴۴
ای كاش كمی خرد داشتیم كمی همت داشتیم میتونستیم جواب این همه توهینها و سو استفاده هایی كه صدا و سیمای میلی در طول این سالها از ما كرده رو بدیم كاش كمی خرد داشتیم
مهرداد
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۴
از مردم دنیا طلب هوش مدارید
بیداری این طایفه خمیازه خواب است

با این وجود سپاس که می نویسید.سپاس که می گویید.شاید که گشایشی شود
تاریک است و مرده
از ارش زمانه شاید که زنده گردد
این تیغ های مجروح از شوق برنده گردد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر