فهرست
اتفاق عجیب در استقلال؛ معمولی‌ها جای بین‌المللی‌ها
اتفاق عجیب در استقلال؛ معمولی‌ها جای بین‌المللی‌ها

اتفاق عجیب در استقلال؛ معمولی‌ها جای بین‌المللی‌ها

آی‌اسپورت-  خریدهای استقلال ما را به یاد نقل و انتقالات سپاهان در زمان سرمربیگری عبدالله ویسی می‌اندازد. مربی جوانی که بعد از کسب نتایج درخشان با استقلال‌خوزستان به اصفهان رفت تا روی نیمکت سپاهان بنشیند.

ویسی در سپاهان از همان تفکراتی استفاده کرد که پیشتر در صبای قم و استقلال‌خوزستان استفاده کرده بود. جذب بازیکنان جوان و بعضا لیگ یکی و کم نام و نشان که یکی دو فصل با آنها به موفقیت رسید اما تفکرات او در سپاهان هرگز به بار ننشست. در همان مقطع البته انتقادهایی نسبت به خریدهای ویسی انجام شد اما سرمربی سپاهان بی‌اعتنا به این نقدها، فهرست خود را با بازیکنانی تشکیل داد که بعضی از آنها حتی تجربه بازی در لیگ برتر را در کارنامه نداشتند.

منتقدان ویسی اما بر این عقیده بودند که سپاهان با استقلال‌خوزستان یا صبای قم تفاوت دارد. آنها می‌گفتند باید بازیکنانی به سپاهان بیایند که هم تجربه بین‌المللی داشته باشند و هم ستاره لیگ برتر باشند. این اتفاق رخ نداد و در نهایت هم شاهد قطع همکاری زودهنگام ویسی با این تیم مطرح اصفهانی بودیم. برنامه ۳ ساله تنها حدود نیم فصل دوام آورد تا مدیران سپاهان عذر ویسی را بخواهند و اخراجش کنند.

استقلال در نقل و انتقالات تابستانی رویه‌ای پیش گرفته که دقیقا مانند سپاهان در زمان مربیگری ویسی است. بازیکنانی پیراهن آبی پوشیده‌اند که تجربه‌ای آنچنانی ندارند و البته ستاره‌های لیگ نیز محسوب نمی‌شوند. به این اسامی نگاه کنید؛ علی دشتی، میلاد باقری، آرش رضاوند، مسعود ریگی، سیاوش یزدانی و محمد بلبلی. کدام‌یک از آنها به جز آخرین فهرست مارک ویلموتس، سابقه دعوت به تیم ملی را دارند؟ به جز رضاوند که در زمان بازی برای نفت‌تهران و به‌عنوان بازیکن ذخیره حضور در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد، کدام خرید استقلال در سطح بین‌المللی به میدان رفته؟ به اینها رضا اسدی را هم می‌توانیم اضافه کنیم که جز بازی مقابل پنجاب هند در لیگ قهرمانان آسیا، تجربه‌ای در سطح بین‌المللی ندارد. البته از شیخ دیاباته باید فاکتور بگیریم که سال‌ها در لوشامپیونا حضور داشته و در سری‌آ و سوپرلیگ ترکیه نیز بازی کرده.

این خریدها را بگذارید مقابل بازیکنانی که از استقلال جدا شده و یا در شرف قطع همکاری‌اند. مهدی رحمتی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، علی کریمی، آرمین سهرابیان، روح‌الله باقری، امید نورافکن، اللهیار صیادمنش، میثم تیموری، محسن کریمی، فرشاد محمدی‌مهر و البته خسرو حیدری که در پایان لیگ هجدهم از فوتبال خداحافظی کرد. از جمع این بازیکنان، ۷بازیکن سابقه بازی در تیم ملی را دارند و آرمین سهرابیان هم یکی دو بار توسط کارلوس کی‌روش به اردو دعوت شده و حضور در کنار سایر بازیکنان تیم ملی را تجربه کرده.

به تعداد بازی‌هایی که این بازیکنان در ترکیب تیم ملی انجام داده‌اند دقت کنید. مهدی رحمتی (۸۷)، خسرو حیدری (۵۹)، پژمان منتظری (۵۰)، روزبه چشمی(۱۸)، علی کریمی(۱۰)، اللهیار صیادمنش(۱) و امید نورافکن(۱).

 با یک حساب ساده، بازیکنانی که از استقلال جدا شده‌اند ۲۲۶ بازی ملی انجام داده‌اند و بازیکنان ورودی هرگز تجربه دعوت به تیم ملی را نیز در کارنامه ندارند. هر چند در مورد خسرو حیدری ماجرا متفاوت است و این بازیکن به درخواست خودش از فوتبال خداحافظی کرد. میان سایر بازیکنان جدا شده هم محسن کریمی، فرشاد محمدی‌مهر، روح‌الله باقری نیز سابقه بازی در لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه خود دارند. این واقعیت بزرگی است که مدیران استقلال به آن بی‌توجه بوده و یا خود را به بی‌توجهی زده‌اند.

نکته‌ مهمی که در استقلال وجود دارد، غیبت بازیکنانی است که می‌توانند نقش بزرگتر را بازی کنند و در مواقع حساس و بحرانی کنار دست سرمربی ایتالیایی باشند. شاید به همین دلیل است که آندره‌آ استراماچونی بعد از چند روز حضور در ایران و انجام یک تحقیق ساده از مدیران استقلال خواسته تا زمینه را برای بازگشت مهدی رحمتی فراهم کنند. دروازه‌بانی که به پدیده رفته و قرارداد بسته اما همچنان بحث حضورش در استقلال وجود دارد.

مدیران استقلال با این خریدها ریسک بزرگی انجام داده‌اند. شاید حضور بازیکنان جدید پیامد مثبتی به همراه داشته باشد و شاید هم منفی اما پیش‌بینی این است که غیبت ستاره‌های بین‌المللی و حضور بازیکنانی کم‌تجربه می‌تواند به ضرر استقلال تمام شود. به خصوص در فصلی که همه تیم‌ها تا بن دندان مسلح شده و می‌کوشند عنوان قهرمانی لیگ برتر را از چنگ پرسپولیس در بیاورند.

۶ ۵  
آی اسپورت
2019-07-10 20:54:00
نظر دهید

۵ نظر
...
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۳۳
با یه وعده عربده کشی دم در وزارت ورزش همه چی حله
۶
شاهین ممسنی ❤❤
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۴۷
امیر اسدی کیست؟!
کسی که شایعه مصدومیت دروغین استوکس را برای بازی نکردن برابر پرسپولیس مطرح کرد و به اقلیت تاسیون فضا داد تا با توهین و تخریب پرسپولیس را در حساس ترین مقطع فصل تحت فشار قرار دهند!

امیر اسدی همیشه روی توهین ها و تخریب ها و بی ادبی های کیروش سرپوش می زد چون در خط مقدم مبارزه با پرسپولیس بود!

امیر اسدی بارها در روزنامه ایران ورزشی برانکو را تخریب کرد و برای شفر نوشابه باز می کرد و از فوتبال مدرن و پیشرفته استقلال شفر با شوق و علاقه عجیبی حرف می زد

امیر اسدی همین دیروز نوشت پرسپولیس در ایده آل ترین حالت ممکن قرار داره و جای نگرانی نیست و امروز درباره وضعیت بغرنج استقلال ضجه می زند!

مهدی رحمتی رییس باند سفتا رفت و هواداران استقلال به اندازه رفتن برانکو خوشحال شدند و شادی کردند و وقتی خبر بازگشت زحمتی مطرح شد به فتحی و خطیر حمله کردند که نیازی به مافیا نداریم!
روزبه چشمی عامل ناکامی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا برابر السد بود، لیگ برتر را از استقلال گرفت و همیشه در بازی های مهم باعث باخت استقلال بوده و ریگی ستاره پدیده جانشینش شده!

خسرو حیدری امسال نیمکت نشین محض بود و انتظار اینکه بمونه احمقانه ست!

پژمان منتظری در باخت های آخر فصل استقلال نقش انکارناپذیری داشت و الان هم برای این تیم ناز می کنه و تمدید نمی کنه!

محسن کریمی دائم المصدوم بود

صیادمنش برای استقلال بازی نکرد امسال

نورافکن خیلی معمولی بود و هیچ کس دلش براش تنگ نمیده

استقلال برای دفاع سیاوش یزدانی ستاره سپاهان را گرفت

بلبلی پدیده لیگ‌ رو گرفت

دشتی تکنیکی را جذب کردند

ریگی هافبک دفاعی پدیده رو جذب کردند

رضاوند ستاره سایپا را جذب کردند

غول بزرگ شیخ دیاباته رو جذب کرد

بهتره آقای اسدی دست از ضجه و ناله برداره چون استقلال بیشتر از کوپنش هزینه کرده و مورد لطف و محبت وزارت امور خارجه و وزارت ورزش قرار گرفته است.
۹ ۱
.
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۰۰
احمق جون خیلی وقته مطمئن شدم که تمام فحش هایی که به اسم های مختلف توی ای اسپورت است کار شاهین ممسنی هستش.
دوسال پیش استقلال کاوه رضایی و رابسون رو از دست داد.
فصل گذشته که با حضور شفر استقلال اوج گرفت و همه چیز مهیا شده برای قهرمانی استقلال یک دفعه میان تمام ترکیب اصلی استقلال رو فراری می دن تیام ، جباروف ، نورافکن ، مجید حسینی ، امید ابراهیمی .
وگرنه شما و اون برانگوهتون خواب قهرمانی رو می دیدید.

اما امسال
احمق بی شرف پدر نامعلوم چه دلیلی داره استقلال چشمی ، علی کریمی ، فرشید باقری رو رد کنه و بیاد ریگی رو جذب کنه؟؟
چه دلیلی داره استقلال پاتوسی و صیادمنش و طارق همام رو رد کنه بره دشتی و بلبلی رو جذب کنه؟!

منتظری ، چشمی ، علی کریمی ، فرشید باقری ، پاتوسی ، نورافکن ، صیادمنش ، طارق همام ، تیام ، جباروف ، مجید حسینی ، ابراهیمی ، کاوه رضایی ، رابسون جانواریو بهترند یا ریگی دشتی بلبلی؟
۲
.
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۴۷
.
۲
در جواب .
جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۳:۰۲
راحت ترین کار دنیا فحش دادنه!
وقتی حرف منطقی برای گفتن نداری فحش میدی
فحش بده و خودتو راحت کن اما هر فحشی معلوم میکنه در چه خانواده ای بزرگ شدی و سر چه سفره ای نون خوردی.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر