فهرست
گزارش ویژه؛ بازگشت مرد 300 هزار دلاری
گزارش ویژه؛ بازگشت مرد 300 هزار دلاری

گزارش ویژه؛ بازگشت مرد 300 هزار دلاری

آی اسپورت – ابراهیم شکوری با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرامش نسبت به حضور دوباره مهدی ترابی در پرسپولیس واکنش نشان داد و پیامی را در این خصوص منتشر کردو نوشت:« سالیان سال هست مهدی را می شناسم، زمانی که بازیکن جوانان و امید سایپا بود و با توانمندی فنی و اخلاق بینظیر خود ، به تیم بزرگسالان راه پیدا کرد و کم کم به ستاره تیم تبدیل شد و حضورش در پرسپولیس بهترین انتخاب او بود، مذاکرات ما در کمترین زمان صورت پذیرفت و با کمک خود مهدی ، مبلغ 150 هزار دلار که برای رضایت نامه توسط عده ای مطرح شده بود پرداخت نشد و مهدی بدون حق فسخ قرارداد ، به خانه خودش بازگشت ." این جملات نشان می دهد که شکوری از یک فتح الفتوح حرف می زند. جایی که توانسته دست دلالان و سودجویان را از قرارداد ترابی کوتاه کند.

 

العربی قصد فروش ترابی را داشت

آنچه مشخص است در ماجرای جدایی مهدی ترابی از العربی این باشگاه قصد داشت با فروش ترابی از محل انتقال این بازیکن به باشگاه های خواهان او به نوعی درآمدزایی کند و اعلام شده بود هر باشگاهی ترابی را می خواهد باید مبلغ 600 هزار دلار به این باشگاه پرداخت کند تا بتواند در قبال آن ترابی را به خدمت بگیرد. در واقع 600 هزار دلار از پولی که باید العربی به ترابی می داد باقی مانده بود. العربی پس از اینکه قید ترابی را زد و اینکه باشگاههای دیگر قطری تمایلی به حضورش در این کشور نداشتند، دو راه داشت. یا باید ترابی را تا پایان فصل در تیم امیدش نگاه می داشت و 600 هزار دلار به او می داد و یا اینکه او را ترانسفر می کرد و البته این ترانسفر باید بالای 600 هزار دلار می بود که پیدا کردن مشتری بالای 600 هزار دلار برای ترابی کار راحتی نبود. برای ترابی چند آفر آمد. پیشنهاد سپاهان 400 هزار دلار و تراکتور 300 هزار دلار بود. هنوز با عدد مدنظر العربی رقم فاصله داشت. پس فروش ترابی با بیش از 600 هزار دلار ممکن نبود. برخی ایجنت ها هم می خواستند با دادن ارقام مختلف از 50 هزار دلار تا 150 هزار دلار به باشگاه العربی، ترابی را به پرسپولیس ببرند اما کار سخت اینجا بود که ترابی باید قید 600 هزاردلار را می زد که این اتفاق با مشاوره مدیربرنامه هایش نیفتاد.

 

العربی 300 هزاردلار به ترابی داد

ترابی وقتی دید که مشتری بالای 600 هزار دلار وجود ندارد، با مشاور مدیربرنامه اصلی اش به باشگاه العربی پیشنهاد داد برای اینکه بیخود و بی جهت در قطر نماند و به تیم امید نرود و این باشگاهه هم 600 هزار دلار هزینه نکند، با دادن نصف پول، خودش را بازیکن آزاد کند. در واقع ترابی از خیر 300 هزار دلار که حقش بود گذشت و العربی هم 300 هزار دلار درجیبش ماند. ترابی سعی کرد 300 هزار دلار العربی را با بستن قرارداد با پرسپولیس جبران کند. هر چند از نظر زمانی و شرایط به ضرر ترابی شد اما ترابی با توافق 8 میلیاردی با پرسپولیس برای یک و نیم فصل، به 333 هزار دلار(به نرخ امروز) رسید. ضمن اینکه او به جای اینکه در تیم امید العربی بازی کند و به تیم دوم این باشگاه قطری برود، برای پرسپولیس بازی خواهد کرد.

 

دست دلالان کوتاه شد

امروز در کنفرانس مطبوعاتی، شکوری به ماجرای 150 هزار دلار اشاره کرد و اینکه باشگاه برای پرداخت پول رضایتنامه 150 هزار دلاری تحت فشار قرار گرفته بود اما صبوری به موقع و فعالیت در سکوت باعث شد باشگاه پولی به العربی ندهد و حتی باشگاه العربی به ترابی 300 هزار دلار هم بدهد. البته نباید فراموش کرد، چون باشگاه قطری، خواهان فسخ قرارداد با ترابی شده بود، این اتفاق افتاد. البته از نقش صدری رئیس جدید هیات مدیره که 4 میلیارد تومان از 8 میلیارد تومان را هم تامین کرد هم نباید گذشت. پیشنهاد سپاهان حدود 10 میلیارد تومان بود و ممکن بود ترابی در آخرین لحظات راهش را به اصفهان کج کند!

 

فوتبالی 

۱۰ ۶  
آی اسپورت
2021-02-06 23:59:00
نظر دهید

۶ نظر
Bidad
يكشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۰۱:۰۷
یکی بگه چرا تیمهای قطری این بازیکن رو نخواستن؟؟!!!!!! مگه میشه بهترین بازیکن لیگ برتر فصل قبل را هیچ تیمی از قطر نخواهد. آقایان خبر نگار شما باید این راز را کشف کنید
۳
سیروس
يكشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۲۰
وقتی وضعیت اقتصادی بشدت خراب وبحرانی است چه انگیزه ای باعث میشود که این همه پول به فوتبالیستی داده شود که درقطرموردنیازنبوده است؟
۵
سیاوشان
يكشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۱:۴۷
وقاحت میباره از این تیم حکومتی
۲
پرسپولیس
يكشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۳۸
تلاش های حقیرانه و مشمئزکننده راهبر و امیرپور و چیا قوادی و کاسب خطیر و سایر رسانه های مواجب بگیر برای ماله کشیدن روی بوی تعفن وَریا غفوری چقدر تهوع آور است...
کمی شرف
کمی شعور
سوال مردم این است وریا بخاطر کدام عملکرد ۱۴ میلیارد خالص برای دوسال می گیره؟!
برای نائب قهرمانی در جام حذفی ؟؟

پس شجاع خلیل زاده برای قهرمانی در لیگ برتر و دومی در لیگ قهرمانان آسیا چقدر باید از باشگاه پرسپولیس مطالعه می کرد؟
۴ میلیارد زیاد بود؟؟

چرا شجاع رو زیر تیغ انتقادها نابود کردین و امروز در برابر یک چگوارای پلاستیکی سکوت پیشه می کنین؟
هم صدایی شما و نتیجه آیت الله خمینی تداعی کننده حکومتی ترین تیم تاریخ فوتبال ایران است: استقلال نفت تهران
۹
سیاوش اکبرپور
يكشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۴۲
بروید ببینید چه اتفاقی افتاده که قرارداد یک بازیکن از 2 میلیارد به 8 میلیارد تبدیل شده است. اول کمی فکر کنید که چه اتفاقاتی رخ داده بعد حرف بزنید. یکی می ‌شود مثل مهدی قائدی که 6-5 پیشنهاد خارجی دارد، یکی هم می ‌شود کاپیتان که برای پول گرفتن ناز می ‌کند. اگر این آقایانی که امروز ادعای کاپیتانی دارند زمان ما فوتبال بازی می ‌کردند در لیست 18 نفره تیم ‌ها قرار نمی ‌گرفتند. تیمی که بزرگ‌ ترش وریا غفوری باشد و با آن شرایط زمین بازی را ترک کند، نباید انتظار زیادی از آن داشت.
وریا غفوری چند سال است در استقلال بازی می ‌کند؟ افتخاراتش در این تیم چه بوده؟ او هم یک روز از این تیم بیرون می ‌آید و خیلی راحت فراموش می ‌شود. اول یک قهرمانی برای استقلال بیاورید، بعد ناز کنید. من در هر سه دوره قهرمانی استقلال در لیگ حضور داشتم و بیشترین تایم بازی را در این تیم پشت سر گذاشته ‌ام. 4 قهرمانی جام حذفی کسب کردیم و روی هم یکی از بازیکنان پرافتخار این باشگاه هستم اما اینقدر ناز نکردم. اینها عین واقعیت است که می ‌گویم، بازیکنی که قرارداد دارد با زد و بند مدیرعامل را سیاه می ‌کند و قرارداد 2 میلیاردی را به 4 میلیارد تومان تبدیل می‌ کند. کاری که این آقا کرده، باید با ورود سازمان بازرسی مواجه شود و به مدیرعامل بگوید این چه کاری بود که کردید. متأسفانه دری به تخته خورد و بازوبند به امثال وریا غفوری رسیده است، اما به جای ناز کردن از فرصت استفاده کنید. وگرنه منِ اکبرپور 8 سال در این تیم بازی کردم فقط دو بار بازوبند کاپیتانی را بستم.
من اگر جای فکری بودم یک دقیقه اجازه نمی ‌دادم وریا غفوری در تیم بماند حتی اگر این اقدام من منجر به تمام شدن سرمربیگری ‌ام در استقلال شود. آیا وریا غفوری برای استقلال تخم دوزرده کرده است؟ هر بازی پاس گل می ‌دهد یا گل 3 امتیازی می ‌زند؟ جالب است مهناز افشار از آن طرف دنیا برای این آقا مصاحبه می‌ کند و توئیت می ‌گذارد. آیا تو خبر داری در استقلال چه خبر است؟ تا یک چیز می ‌شود دکان باز می‌ کنید و در اینستاگرام م ی‌گویید حمایت حمایت، از بهترین حمایت. مگر هر کسی درباره مشکلات مردم حرف می ‌زند آدم خوبی است؟ آن طرف دنیا نشسته ‌اند و حرف می ‌زنند و اصلا نمی ‌دانند اینجا چه خبر است.استقلال از درون درحال ضربه خوردن است یک عده بیرون را می‌ بینند. یک مقدار باید باهوش باشید.
بازیکنی که استقلال را دوست دارد اینقدر پول پول نمی ‌کند. من در همین بازی با نساجی به یکی از دوستانم گفتم چرا محمود فکری غفوری را تعویض نمی‌ کند چون افتضاح بود. اینها استقلال را با تیم‌ های دیگر اشتباه گرفته ‌اند. آقای وریا غفوری! اگر احمد مددی جلوی تو را نگیرد منِ سیاوش اکبرپور جلوی تو را می‌ گیرم. نه پست می‌ خواهم و نه جایگاه و خدا را شکر همه چیز دارم. آقای فکری! اگر غفوری را برگردانی، قداست خودت را زیر سؤال برده ‌ای. مستقیم صحبتم با محمود فکری که 14 سال در این تیم بازی کرده است، غفوری را اخراج کند چون استقلال جای ناز کردن نیست. از این موضوع نترس چون خود خدا به همه چیز شاهد است و همه اتفاقات پشت پرده را می ‌بیند.
من در جریان قرارداد غفوری قبل از انتشار آن بودم و چیزی که منتشر شده عین واقعیت است. الان هواداران استقلال می‌ گویند چرا مهدی ترابی فلان عدد را گرفته است؟ ترابی گرفته ولی شما که 14 میلیارد گرفته‌ای هم قبول بگیر ولی دیگر ناز کردنت چیست؟
۸
محسن
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۲۵
آقای اکبرپور شماقهرمانی داری تنها گرفتی!!!متاسفم برات یادمون نمیره سال۸۸ رفتی استیل آذین وبخاطر پول رفتی پیش هدایتی جوونت، قهرمانی اون دوره ها دسترنج حمایت هوادار وباز یکنان باغیرته اون دوره بود نه شمایی که به کارت گرفتن معروف بودی الانم شدی گاو ۹ من شیرده وریا بعداز استراماچونی تو اون بلاتکلیفی تیم هم مدیرعامل بود هم مربی هم کاپیتان اون موقع جنابعالی کجا تشریف داشتی اگر قهرمانی نیورده همه هوادارا میدونن دستایی تو کار بود استقلال قهرمان نشه مث الان که امثال شما دایه بهترازمادر شدین. اون موقع کجا بودی که پشت کاپیتان باشی الان اومدی تخریب کنی؟کاش بزرگیو از مرحوم ناصرخان ومنصورخان یاد میگرفتی نه اینکه شاگرد ناخلف بشی،۱۴ میلیون برای دوفصل وریا زیاده؟الان پرسپولیس چقد برای ترابی هزینه کرده؟ نوشه جونشون بازیکن خوبیه باشگاهش هزینه میکنه جذبش میکنه بعد ۱۴ میلیون برای دوفصل کاپیتان زیاده؟جالبه اقای اکبرپور شما دنبال تخریب کاپیتانی وتیمو به حاشیه میبری برات متاسفم، وریا صدای یک تیم بود همه بازیکنان تیم درد دلشونو به کاپیتان میگن ببین به کجا رسید که اونکارو کرد که البته من با بخشی از کارش موافق نیستم اما باید حق گفت هنوز وریا قرارداد ۴ سال پیشو باهاش تسویه نکردن الان مددی کم میاره بفرد ثالثی میده قراردادشو علنی کنن خب بکنن ۲۰ میلیارد که نگرفته درحد معمول دوساله ۱۴ قرارداد بسته اونم چاقو زیر گلو باشگاه نذاشته بودن که ، خوده باشگاه درزمان سعادتمند بسته، خوبه قرارداد ویلموس وووو افراد دیگه هم این همه سینه چاک میزدی، تو جز ما نیستی جزوه خوارج هستی ،برای استقلال زحمت کشیدی قبول اما گفتم ۹ من شیرده شدی خواهشا رو اسم فرهاد موج سواری نکن ادم زنده وکیل وصی نمیخواد برو بشین سرجات دخالت در امور بازیکنان وباشگاه نکن هوادار خیلی هوشیاره ،فکر نکن با صحبتهای تو وامثال شما گمراه میشه ، شما بزرگی میکردی تیمو به آرامش دعوت میکردی تو الان برای ما با مهناز افشار فرقی نداری اون ازاونور آب با ریا وبه ظاهر از وریا طرفداری میکنه اما چون میدونه اسمش ونامش ایران خریدار نداره به ظاهر از وریا طرفداری میکنه که در اصل دشمنشه، تو هم با تخریب مستقیم وریارو تخریب میکنی اما اینو بدون ما هوادارا خوبو از بد تشخیص میدیم وپشت تیم وکاپیتانمون هستیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر