فهرست
اشتباه بزرگ/ چک برای رحمتی و خسرو نبود
اشتباه بزرگ/ چک برای رحمتی و خسرو نبود

اشتباه بزرگ/ چک برای رحمتی و خسرو نبود

آی اسپورت- امضا نشدن چک اسپانسر در زمان مقرر باعث شد سازمان امور مالیاتی کشور، یک میلیارد تومان موجود در حساب استقلال را بردارد. وقتی هم چک امضا شد تا طلب عادل شیحی پرداخت شود، پولی در حساب نبود و استقلال با آغوش باز به استقبال محرومیت رفت.

چک باشگاه استقلال نیاز به دو امضا برای رسمی شدن دارد؛ امضای مدیرعامل و امضای یکی از اعضای هیات مدیره. تا زمانی که عباس کردنوری در هیات مدیره بود، امضای او رسمیت داشت. سپس امضای منصورخان پورحیدری معرفی شد و پس از فوت ایشان، مسعود معینی وظیفه زدن امضای دوم را داشت؛ عضوی که چک را در زمان مناسب امضا نکرد تا استقلال به این گرفتاری دچار شود.

معینی برای امضا نکردن چک اسپانسر اینطور از خودش دفاع می کند:«مدام به من می ‌گویند چرا چکها را به موقع امضا نکردم؛ درحالیکه کسی نمی‌ داند دلیل آن چه بوده است. این چکها مصوبه هیأت‌ مدیره نداشت و اگر امضا می ‌کردم فردا روزی همین هواداران و وزارت ورزش و همین هیات‌ مدیره یقه من را می ‌گرفتند که چرا بدون اجازه و مصوبه هیات‌ مدیره این چکها را امضا کردم. حدود 600 میلیون تومان از این پول برای خسرو حیدری، 200 میلیون تومان برای رحمتی و فکر می ‌کنم حدود 150 میلیون برای کریمی بود. ظاهرا رحمتی و حیدری خودشان با اسپانسر باشگاه صحبت کرده و گفته بودند چک برگشتی دارند و به همین دلیل برای آنها از سوی اسپانسر چک صادر شده. من در جلسه هیات‌ مدیره ناراحتی خودم را از این اتفاق اعلام کردم و گفتم چطور ممکن است اسپانسر باشگاه چک را به نام شخص صادر می‌ کند درحالیکه مصوبه هیات‌ مدیره ندارد و اصلا دلیلی ندارد که اسپانسر برای افراد خاص چک بدهد. او باید چک را به باشگاه بدهد. مگر بقیه بازیکنان نباید پول بگیرند؟ همین اتفاقات باعث دلخوری برخی از بازیکنان شد. چرا باید همه اتفاقات به گردن من بیفتد؟ من کار قانونی انجام دادم و برای دفاع از خودم مجبور هستم که این صحبت ‌ها را انجام بدهم».

اما معینی در این قسمت هم طبق معمول اشتباه کرده است. یکی از نزدیکان باشگاه، اینطور درباره تقسیم بندی این چک یک میلیاردی حرف می زند:«مبلغ این چک قرار بود بین خیلی ها تقسیم شود. اولین بخش، پرداخت بدهی عادل شیحی بود و مبلغی از قرارداد پادوانی. سپس یک بخش جزیی از بدهکاری دو فصل قبل استقلال به یعقوب کریمی و جابر انصاری. بعد نوبت به چند بازیکن جوان شامل عظیم گوک، مجتبی حقدوست، علیرضا سیار، میعاد یزدانی، امید زکی پور، عرشیا بابازاده، محسن کریمی می رسید به علاوه تدارکات چی های تیم. مبلغی هم طبق حساب ما، از این یک میلیارد تومان می ماند که قرار بود با آن برای 5 بازی پیش روی مان تا بازی با السد، هتل رزرو کنیم».

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-02-04 20:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هواداران متوهم!
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۴۷
تازه با بقیه پولش میتونستن یه ورزشگاه هم بسازن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر