فهرست
در جستجوی نقش اول سقوط چلسی
در جستجوی نقش اول سقوط چلسی

در جستجوی نقش اول سقوط چلسی

آي‌اسپورت- یک‌ماه پیش تصور این بود که چلسی در سه جبهه برای قهرمانی می‌جنگد و در لیگ برای نشستن در رتبه دوم خیز برداشته. حالا همه‌چیز پس از دو شکست متوالی برابر بورنموث و واتفورد با 7گل خورده تیم فروپاشیده‌ای شده. چه کسانی در این سقوط نقش داشته‌اند و چرا؟

 سقوط مدیران باشگاه

 *  حل نکردن درگیری آنتونیو کونته و دیگو کاستا و از دست دادن ماتيچ.

*  دل سپردن به کمیت با بی‌اعتنایی به کیفیت. چلسی در تابستان 144میلیون پوند خرید کرد، خریدهایی بی‌اثر. آنها برای آلوارو موراتا 70میلیون پرداختند، برای باکایوکو 40میلیون و برای آنتونیو رودیگر 34 میلیون.

*  بازیکنانی از نوع زاپاکاستا، بارکلی و درینک‌واتر کیفیت تیم را بالا نبردند و آنهایی که رفتند - احتمالا - کارسازتر بودند: کاستا، کوادرادو، لوفتوس چیک، زوما.

*  به خدمت گرفتن بازیکنان مصدوم: بارکلی، پالمیری، با کایوکو و رودیگر.

سقوط کونته

*  از دست دادن دیگو کاستا.

*  قرار دادن باکایوکو جای ماتیچ و اصرار به قرار دادنش در ترکیب اصلی. طرفداران چلسی پس از اخراج زودهنگام باکایوکو برابر واتفورد با تندترین واژه‌ها و شعارها بازیکن‌شان را مورد عتاب قرار دادند. جيمی کاراگر در نقد باکایوکو گفت «... نمایش 30دقیقه‌ای باکایوکو بدترین بازی این فصل لیگ توسط یک بازیکن بود.» یادمان باشد فقط 4بازیکن چلسی بیش از باکایوکو در رقابت‌های این فصل چلسی در لیگ به میدان رفته‌اند.

*  از دست دادن باتشوايی اوج گرفته در برهه‌ای که دستانش خالی شده بود. آخرین بازی‌های باتشوايی برای چلسی و اولین بازی‌اش برای دورتموند فوق‌العاده بوده‌اند. کونته به باتشوايی پشت کرده بود، در حالی که مهاجمانش بی‌دندان بودند.

*  استفاده از راس بارکلی برابر بورنموث، در حالی که همه می‌دانستند و می‌دیدند بارکلی آماده مبارزه نشده. به نمایش بارکلی نگاه کردیم و دیدیم هادسن ادوی 17ساله چقدر از او جانانه‌تر بازی کرده. به او نگاه کردیم و به نظر رسید کونته با به میدان فرستادنش تلاش کرده به مدیران باشگاه دهن‌کجی کند.

*  ناکامی در شکل دادن تیم اصلی‌اش. کونته ورق فصل پیش را با روی آوردن به سیستم 3-4-3 وارونه کرد و تا بام قهرمانی پیش رفت. او در این فصل با دل بستن به سیستم 1-2-4-3 هنوز به ترکیب کارسازی دست پیدا نکرده.

 

سقوط بازیکنان 

* بازیکنان چلسی که سطح جهانی دارند کدام‌ها هستند؟ هازارد، کانته، آزپیلیکوئتا و کورتوا. همان‌هایی که مسیر صعودی و نزولی را در این فصل پیموده‌اند؟ در حقیقت چلسی در مقایسه با دو تیم منچستری و تاتنهام بازیکنان متوسط بیشتری دارد.

* آشفته، محض نمونه: اخراج باکایوکو برابر واتفورد با دریافت دو کارت زرد متوالی و اخراج پدرو و موراتا در جام‌حذفی برابر نوریچ.

* از دست رفتن خلاقیت: پدرو و فابرگاس پایین‌تر از قواره و استعدادهایشان ظاهر شده‌اند و اینکه آزپیلیکوئتا بیشترین پاس گل را ارسال کرده طعنه‌آمیز شده. چنانکه مارکوس آلونسو با شش گل سومین گلزن تیم است و فقط سه گل کمتر از ادن هازارد زده.

* بدون تمرکز: افزایش اشتباهات فردی از دیداری به دیدار دیگر به علاوه نزول ذهنی مفرط برابر واتفورد که همه را حیرت‌زده کرد.

 

۳    
آی اسپورت
2018-02-06 15:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر