فهرست
سایپا ۱-۱ پارس‌جم/ فرار پدیده از شکست
سایپا ۱-۱ پارس‌جم/ فرار پدیده از شکست

سایپا ۱-۱ پارس‌جم/ فرار پدیده از شکست

آی‌اسپورت- پارس جم که در تهران با سایپا بازی داشت دقیقه 96 از شکست فرار کرد تا فاصله‌اش با پرسپولیس را در صدر حفظ کند.

هفته هفتم لیگ برتر؛ ساعت 18:30؛ تاریخ:96/06/31
استادیوم: پاس قوامین تهران
داور: سیدحسین زرگر  کمک ها: علی دودانگه ، سید یعقوب حجتی/ ناظر داوری: مسعود عنایت


سایپا:محمدرضا اخباری، رضا علیاری، روزبه شاه علیدوست، حسین کنعانی زادگان، محمد دانشگر،  آرش رضاوند (80 ایوب کلانتری) ، مهدی ترابی، علی قلی زاده (63- محمد سلیمانی)، رضا اسدی، علی شجاعی و محمد عباس زاده (68-رضا جعفری )
سرمربی: علی دایی


پارس جنوبی جم: محسن فروزان، مجتبی لطفی، حامد نورمحمدی، ابراهیم صالحی، مهدی زبیدی(65-امید سینک )، حسین پورامینی، وحید حمدی نژاد، میثم نقی زاده، احسان تاییدی، مجید علی یاری( 61- علی دشتی )، سیدمحمد فرد
سرمربی: مهدی تارتار

 

اخطار:میثم نقی زاده(دقیقه 24)  مجید علیاری(دقیقه 56) حامد نورمحمدی (دقیقه 79) پارس جنوبی/ علی شجاعی (دقیقه 41 ) آرش رضاوند(دقیقه 69  محمد دانشگر (دقیقه 83) سایپا

 

شرح بازی:


نیمه اول بازی سایپا و پارس جنوبی جم یک بازی درگیرانه و پایاپای از سوی دو تیم بود و در نهایت بدون این که گلی از روی خط دروازه ها رد شود این 45 دقیقه به پایان رسید. سایپا با انگیزه پیروزی در این مسابقه به میدان آمد اما پارس جنوبی نیز با تغییراتی که مهدی تارتار در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود بازی درگیرانه ای را با حریف تدارک دیده بود. دوتیم با بازیکنان دونده و پرتلاششان در میانه زمین جدال سنگینی برای تصاحب توپ داشتند. بازیکنان سرعتی هردوتیم نیز نفوذهای زیادی را از جناحین روی دروازه های هم تدارک دیدند و قصد داشتند با پاس های سرعتی مهاجمانشان را در موقعیت گلزنی قرار دهند. هردوتیم سایپا و پارس جنوبی دو سه موقعیت مناسب هم روی دروازه هم به وجود آوردند اما در نهایت هیچکدام تبدیل به گل نشد و بازی دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.


سایپا نیمه دوم را تهاجمی با هدف برد آغاز کرد و پارس جنوبی را نیز تحت فشار قرار داد. سایپا برای رسیدن به گل تلاش بسیار زیادی انجام داد و تعویض علی دایی نیز جواب داد و محمد سلیمانی توانست این تیم را جلو بیاندازد. پارس جنوبی اما که در نیمه دوم بازی تدافعی را دردستور کار قرار داده بود در ضد حمله توانست توسط امیدسینگ که بازی را از روی نیمکت آغاز کرد یک ضربه پنالتی را برای تیمش گرفت و پارس جنوبی با رندی یک امتیاز باارزش را از سایپا گرفت. یک امتیازی که می تواند این تیم را در ادامه فصل کمک زیادی بکند.

بهترین بازیکن:محسن فروزان دروازه بان تیم پارس جنوبی با وجود آن که در این بازی یک بار تسلیم ضربه محمد سلیمانی شد اما در نیمه دوم با واکنش های خوبش مانع بزرگی در برابر شاگردان علی دایی بود. سایپا در نیمه دوم فرصت های مناسبی داشت که فروزان و مدافعان پارس جنوبی به خوبی آن ها را دفع کردند.

 

اتفاق ویژه: دیدار سایپا برابر پارس جنوبی صدرنشین اتفاقات ویژه ای در خود داشت. مهم ترین آن ها حضور علی دایی و مهدی تارتار دویار قدیمی بود. اما موضوع جالب تر این بازی این بود که بازیکنان تعویضی دو تیم توانستند در روند نتیجه بازی تاثیر گذار باشندو محمدسلیمانی بازیکن تعویضی سایپا در دقیقه 83 گل زد و علی دشتی بازیکن تعویضی پارس یک ضربه پنالتی گرفت تا تیمش با یک امتیاز تهران را ترک کند.

 

شرح گل‌ها:

 

0-1 (سایپا) محمد سلیمانی : روی یک ضد حمله سایپایی ها از سمت راست به سرعت رفتن روی دروازه پارس و محمد سلیمانی با یک ضربه ی پای راست توپ را ور زاویه‌مخالف به گوشه ی دروازه ی پارس فرستاد.


1-1(پارس جنوبی)در دقیقه 91 و در وقت های اضافه بازی علی دشتی مهاجم پارس جنوبی در محوطه جریمه سایپا سرنگون شد. وحید حمدی نژاد در دقیقه 96 این توپ را تبدیل به گل کرد.

 

لحظات حساس


دقیقه 4: کرنر ارسالی سایپا با ضربه سر خطرناک روزبه شاه علی دوست هافبک این تیم به طور خطرناکی از کنار دروازه پارس جنوبی بیرون رفت.
دقیقه 6: حسین پورامینی بعد از دریبل چند بازیکن توپ را سمت دروازه سایپا شلیک کرد که اخباری این توپ را گرفت.

دقیقه 14 : حرکت پا به توپ زبیدی درون محوطه جریمه سایپا و پاس در عرض با  ضربه نوک پای ابراهیم صالحی همراه شد اما این ضربه  با اختلاف کم از کنار دروازه سایپا اوت رفت.

دقیقه 18: روی ضربه ایستگاهی و طی یک رفت و برگشت توپ پشت محوطه جریمه سایپا زیر پای پورامینی افتاد که ضربه سنگین او از فاصله ۲۵ متری با اختلاف اندکی به اوت رفت.

دقیقه38:  احسان تاییدی با اخباری برخورد کرد که این منجر به درگیری دو بازیکن شد. داورمسابقه  به هر دو بازیکن در این صحنه تذکر داد.

دقیقه 64 :شوت سرکش زبیدی از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی به اوت رفت.

دقیقه 70 : شوت محمد سلیمانی از پشت محوطه جریمه را بازیکنان پارس جنوبی به کرنر فرستادند.

دقیقه:72 شوت از راه دور رضا اسدی را فروزان در دو مرحله دفع کرد که روی توپ برگشتی در برخورد با ترابی مصدوم شد.

دقیقه 76 :روی ارسال سایپا ها درون محوطه جریمه بعد از یه رفت و برگشت توپ زیر پای محمد سلیمانی افتاد که ضربه او درون محوطه شش قدم رافروزان عالی دفع کرد.

دقیقه ۸۰ : مهدی ترابی در شرایطی نا متعادل در حالیکه تک به تک بود توپ رابه آرامی به آغوش فروزان فرستاد.

 

درحاشیه:


*حدود سی هوادارا پارس جنوبی با پرچم و لباس های زرد به ورزشگاه قوامین در شهرک اکباتان آمده اند و بشدت تیم محبوب شهر خودشان را تشویق می کنند.
* نزدیک به پنجاه هوادار سایپا نیز به ورزشگاه آمده اند و حامی سایپا در این مسابقه هستند.
* نانگ بازیکن خارجی تیم پارس جنوبی  مصدوم است  و برای این بازی نامش در لیست پارس جنوبی قرار ندارد. او در تمرین قبل از بازی تنها دور زمین دوید.
*محمدرضا اخباری دروازه بان سایپا که به تازه گی ازدواج کرده در ابتدای این بازی و تمرین قبل از مسابقه با تبریک همبازیان و البته یاران تیم رقیب مواجه شد.

*هرچه به زمان بازی نزدیکتر شدیم تعداد هواداران دو تیم و به خصوص سایپا اضافه شد و اکنون حدود 200 هوادار سایپا و 50 هوادار تیم پارس جنوبی در ورزشگاه مشغول تشویق تیم های خود هستند.
*کادرفنی دوتیم قبل از آغاز بازی با یکدیگر خوش و بش کردند، علی دایی به سمت مهدی تارتار رفت و با او دیده بوسی کرد.
*تمام 11 بازیکن تیم پارس جنوبی قبل از بازی به سمت علی دایی رفته و با سرمربی سایپا دست دادند.
*بازیکنان و کادرفنی پارس جنوبی قبل از آ؛از بازی حلقه اتحاد زده و برای موفقیت در این بازی هم قسم شدند.
*تماشاگران تیم پارس جنوبی پیش از سوت آغاز بازی علی دایی سرمربی سایپا را تشویق کردند.

*مهدی تارتار از ابتدای بازی روی نیمکت نشسته و دستیارش در کنار زمین کار هدایت بازیکنان را بر عهده دارد.
*هواداران و خبرنگاران حاضر در ورزشگاه قوامین از نیمکت نشینی امیدسینگ و علی دشتی دو بازیکن موثر پارس در این فصل متعجب هستند.

*امید سینگ و علی دشتی دو بازیکن تاثیرگذار پارس جنوبی که در این بازی روی نیمکت هستند از دقیقه 35 به دستور مهدی تارتار شروع به گرم کردن کردند.

*بعد از اینکه داور چندباری به ضرر پارس سوت زد هواداران پارس داور را به شدت مورد تشویق قرار دادن!!!

*اعتراض شدید دایی به داور مسابقه در زمان پنالتی آنقدر بود که حاضران در ورشگاه صدای او را می شنیدند. دایی حتی به سراغ تارتار رفت و او را قسم داد که بگوید واقعا پنالتی شده است یا نه؟

*علی دایی و کادرفنی سایپا در پایان بازی نسبت به قضاوت دارو مسابقه بشدت معترض بودند به طوری که در آخر بازی دایی به سمت دارو رفت و اعتراضات تمام ناشدنی به او داشت. دایی نسبت به داوری آنقدر معترض بود که هیچکدام از اعضای کادرفنی نتوانستند او را مهار کنند. دایی اعتراضش را به ناظر داوری و ناظر فدراسیون هم  نشان داد.

     
آی اسپورت
2017-09-22 20:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر