فهرست
قصه ایران- کره در مقدماتی جام جهانی/ تلخ و شیرین
قصه ایران- کره در مقدماتی جام جهانی/ تلخ و شیرین

قصه ایران- کره در مقدماتی جام جهانی/ تلخ و شیرین

آی اسپورت- تیمهای ملی ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 7 بار به مصاف هم رفته اند. تیم ملی 2 بار شامل هر دو دوئل آخر برنده شده، تعداد پیروزی کره ای فقط یکی است و 4 بازی دیگر با نتیجه مساوی پایان یافته. در 4 دوره اخیر، کره جنوبی 3 بار بدون توجه به نتیجه کسب شده برابر ایران به جام جهانی رسیده است و تیم ملی تنها 2 بار.

 

1978

تیم قدرتمند حشمت مهاجرانی به عنوان تنها نماینده آسیا و اقیانوسیه راهی آرژانتین شد. ولی کره ای ها به این تیم در هیچکدام از دو بازی رفت و برگشت نباختند. بازی رفت در بوسان گلی نداشت و بازی برگشت در تهران با تساوی 2 بر 2 پایان یافت.

 

1994

کره جنوبی و ایران در کنار ژاپن، عربستان، عراق و کره شمالی 6 تیم برتر آسیا بودند که قرار شد در دوحه به صورت متمرکز و دوره ای با هم بازی کنند و درنهایت دو تیم از بین شان جهانی شود. در اولین بازی ایران و کره به مصاف هم رفتند و تیم ملی با استارت نمایش های عجیب و غریب بهزاد غلامپور درون دروازه اش 3 بر صفر باخت. کره جنوبی در لحظه آخر جهانی شد ولی تیم ملی خیلی زود فهمید به آمریکا نمی رسد.

 

2010

بسان بازیهای مقدماتی جام جهانی 1978، دیدار رفت و برگشت ایران و کره جنوبی برنده ای نداشت ولی برعکس آن دوره، ایران ماند و کره جنوبی به اولین جام جهانی قاره سیاه رفت. بازی رفت در آزادی یک بر یک شد و همین نتیجه در بازی برگشت هم رقم خورد.

 

2014

این بار هر دو تیم جهانی شدند با این تفاوت که تیم ملی به عنوان صدرنشین گروهش به برزیل رسید و کره هم امتیاز با ازبکستان به عنوان تیم دوم. تیم کی روش در این مرحله هر دو بازی رفت و برگشت را از حریفش برد. بازی رفت را با گل نکونام و بازی برگشت را با گل قوچان نژاد.

 

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2016-10-09 19:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرشته ف
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵، ۰۷:۱۴
دوستان بیایید همه ی انرژی مثبت خودمون را بکار ببریم که امروز هم پیروز شویم بخدا خیلی مهمه
تیم خوبی داریم ان شالله خوشحالمون کنند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر