فهرست
سیستم یا دفاع تیمی؛ مشکل استقلال چیست؟
سیستم یا دفاع تیمی؛ مشکل استقلال چیست؟

سیستم یا دفاع تیمی؛ مشکل استقلال چیست؟

آی اسپورت – استقلال در مقابل تراکتورسازی نتیجه بدی گرفت. باختن در یک بازی خانگی، آن هم وقتی از حریف پیش افتاده‌اید نتیجه خوبی نیست به خصوص اینکه این اتفاق برای چندمین بار تکرار شود. در مقابل اما تراکتورسازی تبریز به درستی بازی را مدیریت کرد. بعد از دریافت گل قافیه را نباخت و به خوبی روی خط هافبک و مدافعان استقلال فشار آورد و توانست نتیجه را به سود خود عوض کند. این تیم بعد از جلو افتادن از استقلال هم توانست بازی را اداره کند و در پایان به نتیجه دلخواه خود برسد.

درست است که تیم استقلال در بیشتر بازی‌های قبلی خود از یک مهاجم در خط حمله استفاده می‎کرد اما تغییر سیستم در این بازی و استفاده از دو مهاجم، دلیل اصلی این شکست نیست. در واقع خیلی فرقی نمی‌کند که یک تیم با چه سیستمی بازی کند. مهم این است که بازیکنان در هر سیستمی وظایف خود را به خوبی اجرا کنند و در قالب تاکتیکی تیم قرار بگیرند. اما مشکل استقلال این است که دفاع تیمی را به درستی اجرا نمی‌کند. وقتی استقلال از حریفی پیش می‌افتد، نباید این قدر عقب بکشد و اجازه جلو کشیدن را به حریف بدهد. مشخص است که با عقب کشیدن، احتمال خلق موقعیت و گلزنی حریف بیشتر خواهد شد. از سوی دیگر وقتی استقلال از تیمی عقب می‌افتد، نمی‌تواند بر حریف خود فشار بیاورد و عقب‌افتادگی را جبران کند. این دو ضعف بزرگ است که باعث شده استقلال نتواند آن‌گونه که شایسته این تیم است بازی کند و نتیجه بگیرد. البته کادر فنی این تیم، بهتر از هر کسی به این مشکلات واقف است و آنها هستند که می‌توانند با رفع این مشکلات، استقلال را به جایگاه اصلی خود برسانند.  

۶ ۴  
آی اسپورت
2016-12-11 14:14:00
نظر دهید
۴ نظر
استقلال شوهر چرکپولیسه
يكشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۰۹
بزرگترین مشکل استقلال اینه که تو دفاعش یه رهبر نداره الان استقلال ۵ تا دفاع وسط داره که انصافا از نظر فنی همشونم نسبتا خوبن ولی چون استقلال یه رهبر و هدایت کننده تو خط دفاعش نداره همین میشه که میان رو یه آفساید گیری ساده اشتباه میکنن شاید اگه مدافعی مثل منتظری الان تو استقلال بود استقلال این مشکلاتو تو خط دفاعش نداشت چون منتظری تو خط دفاع یه رهبر به تمام معنا هستش
۲
آرش
يكشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
خیلی دوست دارم با مسئول تایید نظرات سایت آشنا بشم

یعنی هر کلام کثیفی رو آدم اینجا می بینه
۵ ۱
saman207
يكشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵، ۲۲:۳۳
لطفا نظراتی که عفت عمومی رو خدشه دار میکنه، تایید نکنید!
۲
فرهاد
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۰۴:۵۰
هیچ مدافعی نمی تونه به تنهایی جور یک تیم را بکشه ، مشکل ساختار دفاعی تیمه که فضای خالی یار خودی را پر نمی کنند ، یعنی حمایت از یار جلو رفته انجام نمیشه ضمن اینکه در برگشت ها بازیکنان سرعت لازم را ندارند. استقلال تا جایی که من یادم میاد، اصولا در نیمه زمین خودی و محوطه جریمه یارگیری من تو من را عار میدونه و انجام نمیده ، بازیکنان بجای درگیر شدن نقش تماشاچی را ایفا می کنند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر