فهرست
نگاه ۹۰ به دخترانِ اندرونی
نگاه ۹۰ به دخترانِ اندرونی

نگاه ۹۰ به دخترانِ اندرونی

آی اسپورت- در حالی که تمام تمرکز و حواس فدراسیون فوتبال به فوتبال مردان است و نگرانی و دلمشغولی باشگاه ها و مشکلاتشان لحظه ای مردان فدراسیون نشین را رها نمی کند، برنامه 90 دوشنبه شب در اقدامی ارزنده که نشان دهنده مسوولیت اجتماعی این برنامه است، گل فاطمه پاپی را به عنوان یکی از گل های برتر ماه انتخاب کرد تا نشان دهد که رصد کردن اخبار فوتبال زنان را نیز در برنامه های خود لحاظ می کند.

این در حالی است که فدراسیون فوتبال متولی فوتبال زنان و مردان است اما مدتهاست که وظیفه واقعی خود را فراموش کرده و تنها دغدغه اش رسیدگی به نیازهای سرمربی تیم ملی بزرگسالان، رفع و رجوع کردن مشکلات مالی تیم های پایتخت نشین، کلنجار رفتن بر سر حق پخش تلویزیونی و نحوه بلیت فروشی های پر دردسر است و هزاران مشکل ریز و درشت است. نگاه پدرسالارانه ای که فدراسیون فوتبال به این ورزش دارد، زنان را به انزوا و مهجور ماندن در عرصه داخلی سوق می دهد. خبری از تیم های قهرمان نیست چون مشکلات مالی که مانع فعالیت آنها است امانشان را می برد و عطای کار را به لقای آن می بخشند. اگر فدراسیون فوتبال وظیفه ای در قبال تامین هزینه های باشگاه ها ندارد – انتقادی که به باشگاه های زنان می شود که چرا چشمتان به دست فدراسیون است – پس نباید به استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی هم کمک کند.

اما مشکل اینجاست که پدر این خانواده پر جمعیت و بزرگ تنها پسرانش را می بیند و ترجیح می دهد که دخترانش همچنان در اندرونی باقی بمانند. باز هم یک 20 دیگر در کارنامه 90 ثبت شد و نشان داد که یک رسانه تا چه اندازه می تواند تاثیرگذار و مثمرثمر باشد. فدراسیون نشین ها چشم هایشان را بسته اند و سعی می کنند که چیزی نشنوند اما فوتبال زنان واقعیتی است که وجود دارد.

۱۸ ۱۵  
آی اسپورت
2017-11-08 00:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
لی
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۱۹
خیلی جالبه,بیسفون پلاس ووآی اسپورت مال یکجان,اونوقت کانال آی اسپورت تو تلگرام فعاله و تو بیسفون پلاس چند ماهه مطلب نذاشته.
اینم از شاهکارهایی است که فقط از ایرانیها بر میا
برزو
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶، ۰۵:۰۴
مخاطب نداره بيسفون.
همون تلگرامم دير به دير اپديت ميكنن.
فرناز آبيدل
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۲۴
فرمايشات شما را درباره عملكرد بسيار منفي و تبعيض نهادينه شده ي جنسيتي در اركان فدراسيون و وزارتخانه و حتي دولت پوپوليسمِ مدعي اصلاحات و برابري و شايسته سالاري! قرين واقعيت مي بينم ، با اينحال حركات و اقدامات صرفاً يكسويه ي برنامه ي نود را هم به عنوان يك زن فوتبالي، اتفاقاً روي ديگري از اين سكه ي پوپوليسم در زمينه هاي مختلف مي بينم و انرا بيشتر تاسرحد "ژست شبه روشنفكري" كه صرفاً در جهت جاانداختن وجهه ي "مردم محور" و مردم پسند و ظاهراً مخالف و روشنگر دارد، سالهاست متنزل و بي مايه دريافته ام.

فردوسي پور را انساني بسيااار باهوش و زيرك و فرصت شناس(طلب!) مي دانم كه به وقت خطر اعتراضات ، وقتي كه مي بيند فشارهاي به حق و گسترده از سوي همين مردم، روي برنامه ي خوش خط و خال اش مضاعف مي شود ، دست به حركاتي "اميركبير مابانه"! مي زند تا قافيه نبازد و مسير را از پرسش گري ها در زمينه هاي اساسي و مورد اختلاف منحرف كند...
نظير زيركي خاص ديشب او در زمينه حق پخش كه ضمن اشاره ي بسيار گذرا! به موضوع و ايجاد وجهه ي مردمي، بررسي انرا به زماني كاملا نامعلوم و انهم منوط به حضور عوامل و دست اندركاران مختلف در واقع رها كرد! گويي پس از اين همه سال، همه موضوعات مختلف فوتبالي و بررسي انواع فساد هاي فوتبال و حقوق باشگاه ها و .. در برنامه نود نيازمند ميزگرد و اين همه پيش زمينه و زمان خريدن بوده كه وقتي به حق پخش شركايش كه مي رسد همه چيز موكول به فراهم شدن پيش نيازها مي شود...!
ظالم کیروشی پور
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۶:۰۹
دقیقا همین طور که گفتی هست.یه عده که کم هم نیستند فکر می کنم فردوسی پور سرچشمه پاکی و تنها پرچمدار مبارزه با فساده. یه عده روزنامه نگار هم که توی باند کیروشی پور هستن و فقط در مدح اون مطلب میزارن
۶
اسماعیل
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۰۷:۳۰
زیبا بودن گل اون خانم دلیل رای بالا به اون نیست. دلیلش اینه که مردم ایران با مغزشون تصمیم نمیگیرن
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
چرا فکر می کنی همه مردم ایران مثل خودت هستن؟
اسماعیل
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۸
نه اتفاقا به تو و خانوادت نگاه کردم که به این نتیجه رسیدم
اسماعیل
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۸
نه اتفاقا به تو و خانوادت نگاه کردم که به این نتیجه رسیدم
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
اون وقت همچین نفهمی از عاقل بودن حرف می زنه ولی خوب تقصیری نداره سطح شعور و تربیت والدینش در این حد بوده .
۸
اسماعیل
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۲۹
شما اگه با حرف من موافق نبودی باید حرف منو نقد میکردی نه اینکه به شخص من حمله کنی بنابراین باید باهات اینجوری صحبت میکردم. در ضمن شانس اوردی روبروم نیستی وگرنه به جای اینکه با مغز تصمیم بگیرم با یه جای دیگم تصمیم میگرفتم
در جواب اسماعیل
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶، ۰۵:۴۵
طویله نیست اینجا
اسماعیل
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۴۹
وقتی شما ادب رو رعایت نمیکنی نباید توقع برخورد مودبانه داشته باشی
۳
اسماعیل
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۴۹
وقتی شما ادب رو رعایت نمیکنی نباید توقع برخورد مودبانه داشته باشی
۳
اسماعیل
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۴۹
وقتی شما ادب رو رعایت نمیکنی نباید توقع برخورد مودبانه داشته باشی
۳
kean
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۱۶
واقعا گل این دختر تو فوتسال از اون گلی که بازیکن ملوان زد یا گل شماره ۲ قشنگتر بود؟؟!!!!! واقعاً درسته که اگه پای یک زن در میان باشه ایرانی ها با مغزشون تصمیم نمیگیرن!!!!!!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر