فهرست
نکونام: تعصبم به استقلال را ثابت کرده‌ام
نکونام: تعصبم به استقلال را ثابت کرده‌ام

نکونام: تعصبم به استقلال را ثابت کرده‌ام

آی اسپورت - نساجی مازندران روز شنبه اول مهرماه درچارچوب مسابقات هفته هفتم لیگ هجدهم و درورزشگاه شهید وطنی قائمشهربه مصاف استقلال تهران خواهد رفت. درآستانه این دیدارجواد نکونام سرمربی نساجی مازندران حرف‌های جالبی در گفت و گو با کانال رسمی نساجی مازندران دارد که درزیرمی‌خوانید:

شنبه باید به مصاف استقلال بروید که زمانی پیراهن این تیم را پوشیدید و توانستید حتی قهرمان لیگ برترشوید. چه احساسی دارید؟

بله، من سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را درکارنامه داشته وهمراه این تیم درفصل 92-91 به قهرمانی لیگ برتر رسیدم. خاطرات خیلی خوبی هم ازاین تیم محبوب دارم اما درحال حاضر سرمربی نساجی مازندران هستم. تمام توانم را دراین چند روزه به کار بستم و روز مسابقه هم به کارخواهم بست که نساجی مقابل استقلال به نتیجه دلخواه برسد.

این حرف به این معناست که شما برای برد به مصاف استقلال تهران می‌روید؟

ما درهرمسابقه ای برای موفقیت به زمین می‌رویم اما با استراتژی متفاوت و خوشبختانه این بازی درورزشگاه وطنی قائمشهربرگزار می‌شود. ما فرصت خوبی داریم که مقابل چشمان تماشاگران پرشورنساجی و درخانه بازی کنیم. این می‌تواند فاکتورمثبتی برای ما باشد چرا که بازی کردن درورزشگاه وطنی برای هیچ تیمی راحت نیست حتی تیم‌های بزرگ!

*آیا در بازی با استقلال تهران هم مثل بازی با پرسپولیس کنار زمین و لب خط جنب و جوش زیادی خواهید داشت؟

من برای همه حریفان احترام قائلم اما کارخودم را انجام می‌دهم. استقلال تیم سابق من است اما به نساجی تعهد دارم و سرمربی این تیم هستم.

ولی این رفتارها در فوتبال ایران مرسوم شده که برخی سرمربیان درتقابل با تیم سابق خودشان روی نیمکت نمی‌نشینند یا شادی نمی‌کنند!

من با کسی کاری ندارم. هرمربی مختاراست برنامه خودش را داشته باشد اما من این طرز تفکر را ندارم. درمورد استقلال هم من تعصبم را زمان بازی دراین تیم نشان دادم و حتی گل قهرمانی  استقلال درلیگ برترایران  را زدم. آن دوران با استقلال به جمع 4 تیم برترآسیا رسیدیم اما الان تمام فکر و ذکرم موفقیت نساجی در بازی شنبه و ادامه لیگ برتر است.

استقلال همچون پرسپولیس عملکرد خوبی درمرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشت ولی اسیر بدشانسی شد و از این رقابت‌ها کناررفت. ارزیابی شما ازاین اتفاق چیست؟

باردیگرصعود پرسپولیس نماینده ایران به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تبریک می‌گویم. خوشحالم که نساجی مازندران هم سهم کوچکی دراین صعود داشت. همان طورکه می‌دانید با موافقت ما برای دو روز زودتربرگزارشدن بازی با پرسپولیس، نماینده ایران بیشتراستراحت کرد و موفق شد الدحیل را حذف کند. الدحیل مدت‌ها بود که شکست نخورده بود و 9 برد درلیگ قهرمانان این فصل داشت ولی 3 گل درآزادی خورد تا ثابت شود نساجی 10 نفره با آن شرایط و قضاوت اشتباه داورچقدرخوب برابرپرسپولیس قدرتمند ایستادگی کرده است. استقلال هم به نظرمن شایسته صعود به نیمه‌نهایی بود و بدشانسی جلوی پیشروی این تیم را گرفت.

بعضی‌ها معتقدند جنب و جوش زیاد شما کنار زمین شباهت زیادی به حرکات دیه‌گو سیمئونه سرمربی آتلتیکو مادرید دارد؟

نه، من کار خودم را انجام می‌دهم. به هر حال بازیکن داخل زمین نیم‌نگاهی هم به حرکات سرمربی‌اش کنار زمین دارد و به نظرم از او روحیه و انرژی می‌گیرد. من هم سعی می کنم با جنب و جوش زیاد بازیکنانم را کوچ کنم و به آنها انرژی مثبت بدهم.

یکی دیگر از بدشانسی‌های شما شاید قرعه سختی بود که داشتید و باید همین ابتدای لیگ هجدهم برابر تیم‌های مدعی به میدان بروید و حتی بعد از استقلال هم با سایپا و سپاهان در اصفهان بازی دارید که مدعی قهرمانی هستند؟

به هر حال برنامه بازی‌ها بر اساس قرعه‌کشی ریخته شده و این اتفاق افتاده است. با توجه به اینکه نساجی مازندران پس از ۲۴ سال به لیگ برتر صعود کرده و سال‌ها از سطح اول دور بوده است برای ما بهتر بود با بازی مقابل تیم‌های دیگری مسابقات را آغاز کنیم. با وجود این بدشانسی و قرعه سخت معتقدم بازی‌های بعدی شرایط نساجی را در ادامه لیگ بهتر می‌کند.

در آستانه بازی با استقلال چه صحبتی با هواداران نساجی دارید؟

هواداران و تماشاگران نساجی همیشه حامی ما بوده و هستند. نیازی به توصیه یا درخواستی هم ندارند و مطمئن هستم روز شنبه ورزشگاه شهید وطنی را پر خواهند کرد. شنبه من، همکارانم در کادر فنی و به ویژه بازیکنان نساجی با دیدن ورزشگاه مملو از هوادار نساجی انگیزه و روحیه می‌گیریم.

چه قولی به هواداران پر شور و شمار نساجی می‌دهید؟

در فوتبال حرفه‌ای قول نمی‌دهند ولی من و بازیکنان نساجی قول می‌دهیم همه وجود خود را برای برد و موفقیت مقابل استقلال بگذاریم و هواداران دوست‌داشتنی خود را خوشحال روانه منزل کنیم.

به عنوان سئوال آخر فکر می‌کنید بازی با استقلال چه تفاوتی با ۶ هفته گذشته داشته باشد؟

قبل از هر چیز امیدوارم بد شانسی و اشتباهات داوری دست از سر ما بردارد. بعد هم اینکه به اعتقاد من این بازی برای بازیکنان ما هم می‌تواند ویژه باشد. یک مسابقه ارزشمند که موفقیت در آن می‌تواند پایان بدشانسی‌های ما در این فصل و شروعی خوب برای یک فصل بهتر برای نساجی و همه هوادارانش باشد. امیدوارم با تمرکز بالا و حمایت نود و چند دقیقه‌ای طرفداران نساجی به این مهم دست پیدا کنیم.

 

  ۱  
آی اسپورت
2018-09-20 18:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
....
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۰۴
باشه باو اصلا گل سوم رو تو زدی ولی خداوکیلی ادم چقدر باید ابله باشه که شرایط بازی نساجی و الدحیل رو یکی بدونه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر