فهرست
فراموشکاری دادکان: کابوس پرونده نیکولوفسکی
فراموشکاری دادکان: کابوس پرونده نیکولوفسکی

فراموشکاری دادکان: کابوس پرونده نیکولوفسکی

آی اسپورت – «دنبال مقصر نیستم اما متأسفانه در این زمینه ضعیف عمل کردیم. اگر باشگاهی یک پرونده انضباطی دارد نباید به آن اجازه حضور در مسابقات را بدهد نه اینکه اجازه دهیم چندین پرونده ایجاد شود و مسئله بغرنج شود تا رکورددار پرونده‌های انضباطی در فیفا شویم. در دوره ما هفت بازیکن تیم ملی خوزستانی بودند. اما همان زمان آبادان خلاف کرد و اجازه ندادند بالا بیاید.»

انتقادات امروز محمد دادکان از پرونده‌های تیم‌های ایرانی در فیفا، حرف‌های درستی بود اما بر خلاف تصور رئیس سابق فدراسیون، در دوران ریاست او هم اوضاع زیاد تفاوتی با امروز نداشت. دادکان ادعا کرده نباید به باشگاه‌های بدهکار اجازه حضور در مسابقات داده شود و در دوران ریاستش، قانون حرف اول را زده است. مرور یکی از پرونده‌های حساس پرسپولیس در این دوران، این ادعا را کاملا نقض می‌کند.

پرسپولیس در دوران ریاست دادکان بر فدراسیون، با بگوویچ، ساشا ایلیچ و یان نیکولوفسکی قرارداد بست و پول هیچکدام از آن‌ها را نداد. سه پرونده دردسرساز، که پرسپولیس را تا آستانه کسر 6 امتیاز جلو برده بود. پرسپولیس در لیگ پنجم، اوضاع خوبی نداشت و کسر 6 امتیاز می‌توانست این تیم را در خطر سقوط قرار دهد. پس از رفتن دادکان از فدراسیون، سر انجام انصاری‌فرد آذرماه سال 85 توانست پرونده نیکولوفسکی که در آستانه کسر امتیاز قرار داشت را ببندد و پرونده ایلیچ و بگوویچ هم در سال‌های آینده بسته شد. موضوعی که یادآوری آن به دادکان، باعث می‌شود بین انتقاداتش از اوضاع بد فعلی فدراسیون، حداقل گذشته را فراموش نکند.

۹ ۲  
آی اسپورت
2017-02-22 16:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محسن هوادار فو تبال
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۳۲
تصور کنید طاهری بشه رئس فدراسیون پرسپولیس هم باشه تیم ملی
می تونید مدیریت دادکان و تصور کنید
برای جوانانی که امروز موبایل دست می گیرن ودر فضای مجازی مطلب می نویسن مدیریت دادکان و ندیدن
دادکان مدیریتی فاجعه بار داشت ....شکست در تمام رده های سنی فو تبال ..نوجوانان .جوانان .المپیک ...
دادکان وارث ثروت اندوخته شده از زمان صفایی فراهانی بود ...دادکان زمانی که به ریاست رسید فو تبال اسپانسر داشت ..زمین مناسب داشت و یک مربی موفق در بازیهای اسیایی به نام برانکو ..اما دادکان در اولین اقدام دست به پاکسازی زد و برانکو وکنار زد و همایون شاهرخی
کرد سرمربی تیم ملی
بعد بار فشار مهر علیزاده و کفاشیان مجبور شد برانکو رو بیاره
این اقا جز کسانی بود برای اینکه انگ رنگی بودن بهش نخوره بیشترین حمایت در دورانش از استقلال شد و بیشترین ضربه ها به پرسپولیس رسید منوچهر نظری رئیس کمیته داوران و عزت الله دهمیانی یار و غار فتل الله زاده در فدراسیون دادکان بودن عرفیان دانشور که به محروم کردن بی جهت رضا شاهرودی در دربی سال 73 افتخار می کرد جز کابین دادکان بود
ایشان مخالف سر سخت مدنتیه کردن فو تبال و حامی سر سخت فو تبال سنتی بود ..در دوران وی لباس دوم تیم ملی از رنگ سرخ به سبز تغییر پیدا کرد (جام ملتهای 2004 چین )
این اقا هیچ دوره درخشانی نداشته فقط وقتی فدراسیون وی با دوران کفاشیان مقایسه میشه که فساد علنی شده
حس می کنن دادکان مثلا پخی بوده .
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵، ۰۵:۳۱
ضمن اینکه ابشان که همچنان به قاطعیت خود می بالد ، در واقع از سر لج با رئیس وقت سازمان ؛ واقعا تیم ملی را نابود کرد.
وقتی برای خداحافظی با ملی پوشان مردم به آزادی اومدند ایشان اکثر ملی پوشان را از مسیر دیگری عبور داده تا علی آبادی را ضایع کند علی آبادی هم بلا فاصله دادکان را در آلمان بعد از بازی با انگولا اخراج کرد و داستان تعلیق فوتبال ایران را رقم زدند.
واقعا افتضاح از این بیشتر

در ضمن فکر کنم قبل از آن سبز لباس اول و قرمز لباس دوم و سفید لباس احتیاط تیم ملی بود که دیگر الان کلا لباس سبز وجود ندارد.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر