فهرست
۳ دلیل اصلی برای بازگشت استراماچونی به استقلال
۳ دلیل اصلی برای بازگشت استراماچونی به استقلال

۳ دلیل اصلی برای بازگشت استراماچونی به استقلال

آی اسپورت - آندره‌آ استراماچونی در تصمیم غیرمنتظره بامداد دوشنبه ایران را به سمت ایتالیا ترک و قراردادش را با استقلال فسخ کرد. اتفاقی که شوک بزرگی به هواداران این تیم و مدیریت باشگاه وارد کرد، به طوری که این اتفاق باعث استعفای امیرحسین فتحی از سمت خود شد و قرار است تغییرات دیگری رخ دهد. شرایط به گونه‌ای پیش رفت که اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه خیلی زود سراغ فرهاد مجیدی رفت تا سکان هدایت استقلال را به او بسپارد، اما مصاحبه استراماچونی برای بازگشت احتمالی این پروسه را بهم زد.

از طرفی، رایزنی وزارت ورزش و جوانان با همکاری وزارت امور خارجه باعث شد همه به خاطر شرایط حاد باشگاه استقلال و همچنین تحت فشار بودن وزارت ورزش توسط هواداران استقلال، دست همکاری داده تا سرمربی موفق آبی‌پوشان دوباره به این تیم بازگردد. استراماچونی هم مصاحبه‌های مختلفی با رسانه‌های خارجی انجام داده و برای بازگشت اعلام آمادگی کرده است.

اگر چه استراماچونی بحث پرداخت مطالباتش را دلیل بازگشت به ایران عنوان کرده، اما مسئله تنها پول نیست. سرمربی‌ که به یکباره تصمیم می‌گیرد ایران را ترک کرده و قراردادش را فسخ کند، چرا باید با اولین پرداختی به استقلال بازگردد. آیا این تصور بوجود نیامده که مربی با فسخ قراردادش دیگر به هیچ عنوان تمایلی برای بازگشت ندارد، حتی اگر پولش را اماده کنند. سه دلیل اصلی، باعث تغییر در تصمیمات استراماچونی شده است.

اول بلوکه شدن حساب او در میلان ایتالیا بود. او برای اینکه در دادگاه توضیح دهد که چرا باشگاه استقلال از کشور ثالث به او پول واریز می‌کرده، چاره‌ای نداشت که ایران ترک کند. بنابراین، ترک تیم در روز دوشنبه به این دلیل بود، اما او توانست این مسئله را حل کرده و به فکر بازگشت بیفتد. دومین عامل، اتهام داشتن پیشنهاد بهتر از استقلال بود. او وقتی شنید مدیران استقلال چنین اتهامی به او زده‌اند، ناراحت شد و واکنش نشان داد. او بار‌ها تأکید کرده که پیشنهادی ندارد. استراماچونی دوست ندارد این اتهام پشت سر او بوده باشد تا بعد‌ها در ایران و دیگر کشور‌ها پشت سر او صحبت‌های این چنینی مطرح نکنند.

سومین موضوع، هواداران و بازیکنان استقلال بودند. او به خوبی متوجه ناراحتی شدید هواداران شد که چطور از او درخواست بازگشت به استقلال را کرده‌اند. او و همسرش به شدت تحت تأثیر این فضا قرار گرفته و وجدان کاری را به پول ترجیح داد. از طرفی، مربی ایتالیایی متوجه کنایه‌های بازیکنان شد که پس از بازی با پیکان گفته بودند استراماچونی می‌توانست تا نیم فصل صبر کند. این اظهارات به گوش استراماچونی رسید و حتی خبر می‌رسد که او با برخی از بازیکنان صحبت کرده که اگر مدیران به وعده‌های خود عمل کنند، باز می‌گردد.

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-12-11 22:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۳
مهمترین دلیل، فرار از قرارداد دوساله اش بود که با عدم پرداخت پول پس از دو ماه این امکان را برایش فراهم کرد. لعنت بر کسانی که این خیانت را در حق استقلالی ها انجام داده اند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر